confessions

pikachu

anlat ucundan merak ettim - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 251
  2. takipçi 2
  3. puan 1782

dış görünüş mühim değil safsatası

pikachu
Büyük bir zırvadır.

Dış görünüşün önemli olmadığını bildiğiniz halde dış görünüşe önem verirsiniz çünkü insan doğası gereği karşısındaki kişinin direk yüzünü gördüğü için onun iç karakterini tipiyle özleştirir. Bu yüzden güzel insanların karakteri hep iyi zannedilir. Ama aslında öyle değildir.

pubg mobile

pikachu
Normalde sadece mobilden oynanması daha iyi ve güzel iken bunu pc için olan pubg nin paralı olması nedeniyle pubg mobile'ın pcde Android emülatör ile oynamak oyunda hilelere sebebiyet verdi. Bu emülatörü ise tencent games çıkardı. Yani şöyle ki normal pubg paralı olduğu için millet bilgisayarında pubg mobile oynuyor anasını satayım.

Hileler genelde aim, esp sekmeme ışınlanma, tek atma gibi yüzlerce özellikten oluşuyor. Tencent games ise baktığım üzere çözümü oyuncuyu banlamakta bulmuş. Şimdi sorabilirsiniz hani mobile da direk hile olmaz mı diye. Olabilir arkadaşlar. Bunun için cihazınızın rootlu olması gerekiyor. Rootlu olsa bile ayrıca pubg mobile gameguardian (gg) gibi oyunlarda hile yapmamızı sağlayan uygulamalara engel Atmış. Bu yüzden biraz zor mobilde pubgye hile çekmek. Ban riski de çok fazla maalesef. Umarım hileler biter ve bizde güzel bir oyun deneyimi yaşarız.

fbi

pikachu
Abd"nin iç güvenlik konununda eli ayağı olan ve nadir olarak yerel polis ile araları kızışabilen federal soruşturma bürosudur. Mesela eyaletlerin polisleri vardır tüm eyaletler birbirinden bağımsız olarak iş görebilir ama fbi tüm ülkeye bakar.

cia

pikachu
1947 gibi bir kuruluş tarihi verilse de bizim mit gibi bir işleyişi olan istediği anda istediği kişiyi dinleme kapasitesinin olduğu abd"nin merkezi istihbarat teşkilatıdır. Eli kolu her yere uzanabilir ve yapabileceklerinin sınırını görmek çok zordur.

kgb

pikachu
Sscb"nin (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği) ilk istihbarat teşkilatıdır. Yaptıkları onlarca akıl dışı şey vardır ve zamanında onlarca isim değiştirerek faaliyet yürütmüşlerdir. O zamanın Avrupa"da en korkulu istihbarat teşkilatı olan kgb 1991 tarihinde çalışmalarına son vermiştir. Yerini rusya federal güvenlik servisine bırakmıştır. O zamanlar yaklaşık 100.000 personele sahip olduğu düşünülürse dünyanın en güçlü gelmiş gelmiş en iyi istihbarat teşkilatı olduğunu söyleyebiliriz. Eski kgb ajanları ayrıca günümüz rusyasında önemli pozisyonlarda iş ve mevki sahibidirler.

mossad

pikachu
İsrail"in İstihbarat ve Özel Operasyonlar Enstitüsü anlamına gelen istihbarat teşkilatıdır. İçine sızmanın imkansızlığı bir yana cia ve günümüzdeki diğer çoğu ülkenin istihbarat teşkilatlarına oturup ders anlatacak potansiyelleri vardır. İçerisine yahudi harici bir ırk girememesini bir yana bırakalım zaten 1.500 veya 2000 kişiden oluştuğu tahmin edilmektedir. Tüm dünyadaki en sapık istihbarat teşkilatı olarakta geçerler.

mi5

pikachu
İngilterenin istihbarat teşkilatıdır. 1909 yılında kurulduğu söylenir. 4.000 küsür çalışan personeli ile mi5 ingiltere iç istihbaratı ile ilgilenirken bunun mi6 versiyonu ise dış istihbarat ile ilgilenir. İşlerini en sessiz şekilde gerçekleştiren teşkilatlardan bir tanesidir. cia kadar ünlenmiş olmasa bile ilk 10"a girebilecek potansiyeldedir.

maestro

pikachu
İstanbul trip denen tayfanın mensubudur ve bir anda parlamıştır. Öncesini biliyorum bu Adamın gayet iyiydi ama şu sıralar gördüğüm kadarıyla egosu baya şişmiş. No.1 ile de arası sıkıdır.

sözlük yazarlarının anıları

pikachu
bugün parkta oturuyorum. şehir dışından misafirleri gezdirmeye çıktık. çay söyledik geldi içtik. benim de telefonumun sarjı bitti tabii sıkıntıdan yeri inceliyorum. bir anda gözüme bi karınca takıldı. aldım masadan bi küp şeker yere koydum. bu lavuk gördü tabi geldi hemen ittirmeye çalıştı ittiremedi. döndü arkasını gitti. 2 dakika sonra bu almış arkasına 4 5 tane karınca topluca geliyor. küp şekeri yerden aldım. bu geldi baktı şeker yok.

galiba aralarında şeker nerde aha buradaydı yalanına sokam senin tarzı bir tartışma yaşandı. ben de kalktım eve doğru gittim.

bu da böyle bir anımdır.

flört diyalogları

pikachu
-ben yatıcam saat 3 oldu sana iyi geceler.
+sanada, sanada. şey en son okuduğun kitabın adı?
-hatırlamıyorum ki. niye sordun?
+hiiç öyle.
-peki iyi geceler.
+aynen sanada. bir de şey diycektim. kuşlar niye uçuyor?
-allah öyle yaratmış. iyi geceler.
+hiç uçak kazası geçirdin mi?
-uyuyorum ben.
+ay'a ilk çıkan astronotun ismi nedir?

nereye gittin ya. foton yok. ana skm. bu kızlar hep böyle a*ına koyim. pü aq. kız da gitti. feridun abi çay koyasana abi. çay koy abi. demli olsun. şeker atma. sıcak su da istemez abi. sırf dem olsun. getir abi.

facebook > özledim.. > paylaş> saat 3.52 > 2 likes > 1 comment > the godfather > uyusana lan puşt. yarın okula gitcen..

4.01
wp > durum > hiç kimse vazgeçilmez değildir, vazgeçtiklerimiz iyi bilir..


ertesi gün > next time > 18.04
-ya şey. barışalım mı?
+yalvar köpek.
-ne diyosun ya hadsizz.
+defol lan yakamdan.
-tamam be gidiyorum

00.12
youtube > selahattin özdemir şaşıyorum beni taşıyan dize.. > search > play

the end..

metin 2

pikachu
2005 te çıkıp efsanevi bir şekilde büyüyüp sonrasında ise yavaş yavaş küçülen ve oyuncularının terk ettiği bir oyun. 2010"a kadar altın çağını yaşamıştır.

arka sokaklar

pikachu
bi bitmediniz amk türden bir polisiye türk dizisi.

olm harbi kaç yıl içerisinde neler oldu bee. bu dizide oynayan oyuncuların bazısının artık çocuğu mu oldu dersiniz, öleni mi oldu dersiniz.. vay babam vay.
Sözlük
döviz kurları canlı