ahmet davutoğlu

broken_inside
bilhassa ülkenin içinde bulunduğu kaotik durumlar üzerine yaptığı açıklamalarda sırıtarak konuştukça insanın sinirlerini zıplattığı karanlık dönemleri hatırlatan plastik gülümsemeli siyasetçi, eski başbakan. gece gece nereden estiyse.

anti-protestanlık

jean baptiste de la croix
protestan hristiyanlara karşı duyulan nefrete verilen isim.

ilk olarak protestanlığın öncülleri olan arnoldcular ve jan hus yanlısı olan kişiler gibi gruplara karşı böyle bir nefret hareketine başlanmıştır.

augsburg barışı ve daha sonra imzalanan westphalia antlaşması ile anti-protestan ülkeler protestan ülkelere karışmamaya başlamışlardır.

yine de anti-protestan ülkeler kendi ülkelerinde protestan oluşumlara pek izin vermemişlerdir. fransa bunun en iyi örneklerinden birisidir. kral "bana ne lan dininizden?!" dese, bu sefer halk "sen nasıl protestan olursun koduğumunun?" diye protestanlara karşı gelmişlerdir.

avrupa'daki son anti-protestan devlet ise franco ispanyası olmuştur. bu dönemde ispanya'daki protestanlar ya ülkeden atılmış ya da bir şekilde ortadan kaldırılmışlardır.

yeni gelin sunumları

nurse
Sabah kahvaltılı, öğlen yemekli, ara öğünlü, kahve vakitli, 10çeşit yemekli, bol israflı sofralar.. sofra sunumları yetmiyormuş gibi birde buzdolabı düzeni saçmalıkları.. bu özenme, bu masraf misafir geliyor diyemi yoksa daha fazla like almakmı tek dertleri bilmiyorum .

s-ticaret

mavikaranlik
sosyal ticaret anlamına gelen ifadedir. artık sosyal medya hesapları üzerinden yapılan ticaretler nedeniyle e-ticaret kavramı biraz daha genişlemiş ve yeni alt dallara bölünmeye başlamıştır. sosyal ticaret şeklinde açılıma sahip olan bu ifade, instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden gelişen ticaretleri kapsamaktadır. ticaret işleminin çok kolay olması, gerçekleşmesi nedeniyle ön plana çıkıyor olsa da güven açısından çok risklidir.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord