batmak

ola
Bir akışkana girme eylemi. İnsan eti de akışkanlığa sahip olduğu için batmak kullanılır. Haricinde sıvılar için de kullanılır. Akışkan olmayan cisimler için kaklanmak ya da saplanmak kelimeleri tercih edilir.

frida kahlo

karambol
Meksikalı ressam.
Sürrealist eserleri vardır. Ancak kendisi bunu kabul etmez. Azmin adıdır Frida.
Etse de etmese de öyledir.
Hayatı film yapılmıştır. İzlenebilir.

pisagor bardağı

monica ziyagildurulay
Pisagor'a ait olup olmadığı şüpheli bile olsa oldukça ince düşünen bir Zihne ait olduğu kesin olan kupadır.

Kupanın özelliği şu, altında bir delik var ancak belli bir sınırı aşmadığınız sürece kupa içindeki sıvı dökülmüyor ne zaman sınırı aşarsınız o zaman içindekiler dökülmeye başlıyor.

Bu bardağın çalışma prensibine gelince tamamen bildiğimiz sifonla aynı Kupanın belli bir miktarda doldurulmasının ardından yerçekimi sıvının bir kısmını aşağı doğru hızlandırıyor. Hızlanan sıvının basıncı, sıvının gözle görünen kısmı ile basınç farkı oluyor ve yüksek basınçlı sıvı düşük basınçlı sıvıyı itiyor. Bu işlem basınç farkı sıfır olana yani tüm sıvı kupadan boşaltana kadar devam ediyor.

Bardağın altında yatan anlam büyük ihtimalle “ölçü.” Hayatta her şeyin bir ölçüsü, düzeni olmalı diğer türlüsü dengesizlik, üzüntüden başka şey değil.http://www.youtube.com/watch?v=4q9Jim1abMo

(bkz:her şeyin ölçüsü insandır)
(bkz:bernoulli prensibi)

konda'nın araştırmasına göre dindar neslin azalması

yola park eden arac
beklenen durumdur, gerek aile yapısı gerek genç neslin hayatının içine aldığı farkında olmadan sağlanan yönlendirmeler bir çok uygunsuz şeyi normalmiş gibi algılamasına neden olmakta. bu da gerek yeni nesil gerekse sonradan gelecek nesiller için aslında bir tehdit. bunların engellenmesi için adım atılıyor olsa da aileler doğru bulup engel olduğu için gidişat normal şekilde onların da istediği gibi ilerliyor. ileride bir gün pişman olduklarında vakit geç olacaktır.

yay burcu

serendipity
Yükselen burcum.
Hem orjinal burcumu hem de yükselenimi aynı anda nasıl taşıyorum anlayamadım ya neyse.
Bir de her burcun iyisi kötüsü var. Ben her iki burcumun da kötülüklerini taşıyorum.
Ama orjinal yay burçlarına mensup tanıdıklarınıza dikkat ediniz! Siz ne kadar kötü olursanız olun, size hakettiğiniz şekilde muamele etmezler. Dünya pek umurlarında olmaz onların. Haliyle dünyalılardan bihaber, kendi keyiflerinin peşine düşmüşlerdir.
2

recep yazıcıoğlu

horasan
📌#Hatırlatma

Tokat valisi iken adından çok söz ettiren ve tebdili kıyafetle köylülerin traktörlerine binip Niksar dört yol mevkiinde köylü traktörcülerden haraç isteyen polisleri görevden alan ve içki satan yol kenerındaki büfelerde içki satımını ve kahvelerde kumardan sayılan oyunları yasaklayan bir vali iken; Aydın Valiliği'ne atanan ve henüz üç dört günlük vali iken Nazilli SSK Hastanesi ile ilgili bir şikayet kulağına çalınır... Hiç vakit kaybetmeden hastaneye gider. Tebdil-i kıyafet gelir. Acil bölümünden girer. Oradaki görevli bir hemşireye der ki "Başhekimin odası nerede?"
Hemşire şöyle bir bakar Yazıcıoğlu'na. Tanıyamaz tabi. Küçümseyici bir ses tonuyla " Üst kata çık, koridorun sonundan sağa dön, sondaki oda" der. Yazıcıoğlu üst kata çıkar. Başhekimin odasını bulur. Kapısı açıktır ama başhekim odasında yoktur. İçeri girer. Tam o sırada başhekim gelir. "Buyrun ne istiyorsunuz ?" diye sorar. Yazıcıoğlu, rahatsız olduğunu, tedavi olmak istediğini ama parası olmadığını söyler. Başhekim kendisine "Burası hayır kurumu değil, paran yoksa tedavi olamazsın" der. Yazıcıoğlu, "Devletin görevi vatandaşına bakmak değil mi doktor bey ?" der. Başhekim sinirlenir ve Yazıcıoğlu'nu odasından kovar. Sessizce aşağı iner, hastanenin iki sokak arkasında bekleyen makam aracına biner, arabada onu bekleyen yardımcısına "Gerekli yazışmalar hemen bugün yapılsın yarın görevden alınma yazısını kendisine bizzat ben vereceğim" der...
Ertesi gün bu sefer resmi giyimli, kıravatlı, takım elbiseli olarak gider hastaneye...
Elinde rulo halinde bir kağıt...
Bu sefer makam aracı hastane girişine kadar gelir...
Herkes şaşkındır...
Dün gördükleri yamalı pantolonlu, kasketli, yırtık gömlekli adam meğerse yeni atanan Aydın valisiymiş...
Vay be ! der görevliler...
Hiç vakit kaybetmeden başhekimin odasına çıkar...
İçeri girer...
Başhekim dona kalır...
Siz ? Ama siz ? der...
Bugün itibariyle başhekimlik ünvanından azledilmiş bulunmaktasınız der, elindeki görev azli belgesini uzatır ve ayrılır hastaneden...
Senin gibiler bu memlekete üç beş gömlek fazla geldi sn. valim...
Mekanın cennet olsun Recep Yazıcıoğlu.
Katkı larına teşekkür ler
#horasan

adolf hitler

solinvictus
Baskısı altında gelişmiş olan alman mühendisliği, genetik alanında yapılan çalışmalar, uzay bilimi ve uzaylılar adına oluşmuş kültler sayesinde sempati duyduğum Avusturya doğumlu diktatör asker.
Günümüz konvansiyonel silahlarının birçoğunun temellerini attıran bi bakıma inovatif sayılabilecek bi insan gibi gelir bana. İnsanlar üzerinde yaptırdığı deneyler sayesinde günümüz genetiği, psikolojisi hatta nöropsikolojisinin başlatıcısı olarak bazı kitlelerce kabul görür.
Uzaylılarla kominikasyon halinde olduğunu ileri süren bir çok amerikan küpürüne netten ulaşabilirsin. Jet motorlarını (gizli:me 262)lerden evvel (gizli:haunebu) serisi disk şekilli uçan araçlarda kullanması sonucu bu efsanelerin ortaya atıldığı düşünülmektedir. Ama bana daha ilginç gelen abi; (gizli:hollow earth) den geçer mi

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol