her boka başlık açan ezik yazar

kisiselbakim
sözlükten soğutan ve haddinden fazla yaşanan iğrenç durum.

mevzu bahis şahıs bir başlık açıyor ve sadece başlığın tekrarını içerik olarak giriyor hoop oldu bitti maşallah. ulan okuyanlara saygın yok,kendinede mi saygın yok ! madem üşenmedin başlık açtın, içine bir iki kelam et ,bilgi ver, fayda sağlada bizde nasiplenelim.

madem başlık açmayı bilmiyorsun oku !!! yazılanları oku da bilgi sahibi ol. yok illa başlık açacak gündem olacak.

Moderator desen öylesine ! arkadaşım bi bak insanlar ne yapıyor ? başlık var,tanım yok,içerik sıfır. sen ne işe yarıyorsun arkadaşım bi uyar,içerik iste,tanımı şart koş.

valla ben anlatır maaşımı alır yoluma bakarım bana hava hoş.

kimse kimsenin hayatına karışamaz

harun
(bkz:özgürlükçü) olduğunu düşündüğüm insan beyanatı. (bkz:özgürlükçü olmanın) verdiği absürtlük ile 'herkes istediği gibi yaşar' argümanını sık sık savunur, aslında 'ben kimseye sormadan takmadan dinlemeden kafama estiği gibi yaşamak istiyorum' diyemediği için 'kimse kimseye karışamaz, karışmamalı' söylemini ön plana atar.

eyi o zaman manyağın biri çıksın kafanda darbuka patlatsın ses etme.
biri çıplak dolaşınca videosu internete düşüyor hepiniz tepki veriyorsunuz karışmayın o zamam paşam çıplak dolaşan birini görünce de 'ooo, işte böyle. toplum? aile olması? salla la, gez' falan deyin. nasıl olsa kimse kimsenin hayatına karışamaz(!)

bu hâle geldiysek şu sistemin ve özgürlük, eşitlik, adalet gibi soyutulmuş kavramları kullanarak argüman üreten slogandan ileri gidemeyen tiplerin rahatlık merakı yüzündem geldik.

samuray

kami
daha güzel bir film olarak rurouni kenshin izlenebilir. genellikle daimyolara hizmet ederler.ayrıca bazı samuraylar efendisi olmadığından ronin olarak adlandırılır.

meriç

harun
sözlükte artışa geçen erkek tipi. kadınlara yancılık yaparlar genellikle. her konuda kadınları överler yüceltirler ve oturup "hadi gelsin artılar" diye beklerler. sözlüklerde çoktur dışarıda esameleri okunmaz.

mr

mehmetyildirim
Emar - MR (Manyetik Rezonans)
büyük miknatislarla olusturulan güclü manyetik kocaman yuvarlak magaraya benzeyen bir alanda bülbül edasi ile sak sak sakiyan, radyo dalgalari kullanilarak belirlenmis bölgenin anatomik yapilarini diger yapilardan net olarak ayirt etmek, saglikli ve sagliksiz dokular arasindaki farkliliklari saptamak ve tanimlamak icin kullanilan bir tıbbi görüntüleme teknigidir. Mr cihazinda elektromanyetik miknatislar olmasindan dolayi, cihaza girerken tüm metal esyalarin cikartilmasi gerekmektedir. Daha net veri alinmasi icin kontrast madde ile cekimlerde yapilmaktadir. Halk arasinda yanlis bilinen bir inanisida entryme son verirken belirtmek isterim. Mr'da radyasyon yoktur ve net bilgidir.

(bkz:ata demirer) mr'i gayet guzel anlatmistir. 01.30'dan itibaren izleyiniz.

güven

pluton
insan ilişkilerinde en önemli etkendir. Sağlaması ne kadar zor olsa da kaybetmesi kolaydır. ruh gibidir terk ettiği bedene geri dönmez.

dirty three

veritas
müzik piyasasının belki de tozlu raflarında saklı kalan bir grup. amma velakin muhteşem bir grup; nick cave ile yaptığı çalışmalardan tanınan warren ellis, yanında harika gitarist mick turner ve jim white üçlüsüyle 1992'de avustralya'da kurulmuştur.

pek tanınmasa da bence enstrümental rock'ı hakkıyla icra eden gruplardan birisidir.

son stüdyo albümlerini 2012 yılında Toward the Low Sun adıyla çıkartmışlardır. ilk albümleri ise 1994 yılında piyasaya çıkmıştır. benim nazarımda 1998 çıkışlı ocean songs en iyi albümleridir.

sea above,sky below isimli çalışma da bu albümden nefis bir şarkıdır. bir de nick cave eşlik edince tadından yenmiyor.the shining

sunset
stephan king'in medyum isimli kitabından uyarlanmış, kubrick yapımı bir filmdir. filmde göze çarpan detaylar biraz abartılı bir biçimde işlenmiş olsa da filmi güzel yapan detaylar da göze çarpmaktadır.
redrum sahnesi efsaneler arasındadır. redrum yani murder bir cinayetin olacağına işarettir.
film genel olarak güzel olsa da tam olarak beni kendisine bağladı demem mümkün olmayacaktır, daha iyi olabilirdi gibi sanki.
redrum sahnesi için tıklayınız.

diğer güzel sahnelerinden birisi daha evvel burada öldürülen iki çocuğa ait video;

bu vatan size kalır mı

10line
Olur mu böyle olur mu
Kardeş kardeşi vurur mu?
Kahrolası diktatörler bu vatan size kalır mı?
Bu yol uzun olur sanma
Devran Böyle gider sanma
Biter devri saltanatlar
Boyun eğmez halkımız var
bu meydanda cengimiz var
er olan meydana gelsin
faşistlere hıncımız var
devrimciler safa gelsin

"plevne marşının despotlaşan dp iktidarına karşı yürüyen gençlerce uyarlanmış halidir."

28 bin tl'ye satılan bebek arabası

serendipity
Büyüyünce de giyer mantığıyla 1 tık büyüğünü alan ebeveynlerimizi düşündüğümüzde neden bu haberde konu olan (bkz:aston martini) markalı olan bir ürünün durumu karşısında şaşırırlar anlamadım.
Düşünseniz ya birkaç yıl sonra doğacak bebeğiniz için de kullanabileceğiniz bebek arabası o zaman en az 60 bin tl civarında olacağı düşünülüp erken yatırımla birkaç yıl sonrasının istihdamı sağlanmış olacaktır.

Ama asıl sorun şu ki; Ülkemiz şartlarında bebek arabasını bırakın 2. el adı altında 102. kez el değiştirmiş arabalara dahi bu ücreti çok gören tabakanın çokluğundan, bebek arabasının şirketini dahi satın alacak kadar iyi durumda olanların cebindeki akrep burcuyla gezmesinden mütevellit vs vs alınamayacak çoğunlukta olduğunu söylememiz abartı olmayacaktır.

(bkz:Aston Martini)'nin kendi lansmanlarına göre zaten otomobil fiyatları bile ortadayken bebek arabası fiyatıyla beni şaşırtmamıştır.

Üstelik kendi sitesinde, €3,329.17 iken
kaynak

Türkiye şartlarındaki rakamı ütopik gelebilir.
türkiye'de ki satış kanalı

-tükenmeden alınız diye bildirim gelmesi beni benden alıyor-