mutlak seveceksin

mavikaranlik
bir hüseyin nihal atsız şiiridir. grup volkan tarafından çok başarılı bir şekilde bestelenmiş ve söylenmiştir.Sevda gibi bir gizli emel ruhuna sinmiş;
Bir haz ki hayalden bile üstün ve derinmiş.
Gökten gelerek gönlüne rüzgar gibi inmiş,
Bir sır ki bu,ölsen bile açamazsın...

Anlatması imkansız olan öyle bir an ki,
Hülyadaki ses varlığının gayesi sanki...
Bak emrediyor:Daldığın alemden uyan ki,
Mutlak seveceksin beni, bundan kaçamazsın...

Kalbin benim olsun diyorum,çünkü mukadder...
Cismin sana yetmez mi? Çabuk kalbini sök,ver!
Yoktur öte alemde de kurtulmaya bir yer!
Mutlak seveceksin beni,bundan kaçamazsın...

Ram ol bana,ruhun yeni bir aleme girsin...
Yazmış kaderin:Aşkıma ömrünce esirsin!
Aklınla,şuurunla,hayalinle bilirsin.
Mutlak seveceksin beni,bundan kaçamazsın...

mutsuz insanlara tavsiyeler

nushirevan
Lisede bi arkadaşım "morelin bozuğusa harikitli şarkı açacayn" dedikten sonra önce garipsediğim, daha sonra deneyip bu saçma yöntemin işe yaradığını görünce şaşırdığım sistem. Nerede cıstak cıstak müzik varsa onu açıp dinliyorum. Arabesk'ten uzak durun. Arabesk; tatlı tatlı kaşınan, kaşıdıkça açılıp kanayan o masum kabuklu yara gibi mutsuzlukta.

fethullah gülen

mavikaranlik
Fethullahçı terör örgütünün lideri. En büyük skilli beddua atar v.1.0. Soğukkanlı katildir. Ülkeyi klonlamayı başarmıştır. Köpeklerini her mecrada görmek mümkündür. Can yücel'in bir malum sözünü akıllara getirir. “küfür etme diyorlar usulsüz...”. Ülkemizin tüm devlet büyüklerini dahi “kandırmış”tır. 15 temmuz katliamının mimarıdır.

yerel yönetimlerin yardım özgürlüğü

nushirevan
Gerekli bürokratik şartlar yerine getirildiğinde vardır.

Yakın zamanda chp'li belediyeler yardım toplayıp korona mağdurlarına ulaştırmak için bir hesap açmıştı malum. İç işleri bakanlığı derhal hesapları dondurdu ve bu kampanyaya engel oldu. Neydi bakanlığın argümanı? "Devlet içinde devlet olmaz"

Dışarıdan bakan sıradan vatandaşın gördüğü şey, aç doyurmak isteyen belediyeye, siyasi çıkar hesabı güden hükümet tarafından engel olunduğu. Kaç haftadır tv'lerde izliyoruz, fatih portakal başlığı hortlamış da aklıma geldi. Peki durum bu mudur? Devlet, yerel yönetimler fakiri doyurmasın mı istiyor?

Elbette hayır. Hükümet partisinin artık kronik hale dönüşen yanlış politikalarından biri de, icraati neden yaptığını ilk anda kamuoyuna doğru anlatamaması. Daha sonra üzerine polemikler oluştuktan sonra düzeltsen de oluşan o ilk algıyı, önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan zor.

Elbette yerel yönetimler yardımlarda bulunabilir. Fakat nasıl? Bulunduğu ilin idari amirliği olan valilik veya kaymakamlık nezdinde izin alarak..

İzin alırsın; gidersin üzerinde "başkan şaşırma sabrımızı taşırma" yazan, haham karikatürünün oturduğu sandalyenin altına allah lafzını koyduğun, aleviliği bir başka din gibi algı kastığın broşürünle beraber yardımını dağıtırsın sonra. Ha, idare izin vermedi mi? İşte o zaman "yardım yapmamıza izin vermiyorlar" deme hakkın doğar. Fakat izin istemeden böyle bir icraate kalkışman, devlet anlayışına, bürokratik hiyerarşiye uymaz.

Kaldı ki devlet bunu keyfinden yapmıyor. Malum pkk'nın siyasi uzantısı olan parti, hukukun boşluklarından yararlanarak bazı belediyeleri işgal etmiş durumda. Siz bu özgürlüğü kendinize tanırsanız, bu terör sevici yerel yönetimlere de emsal olur, yol olur.

Peki diyelim ki İBB başkanı dahil, bu chp'li belediyelerin idarecileri bu devlet bilincine, bilgisine sahip değildi. İyi niyetle yola çıkıldı ama bürokrasiye takıldı. Ben olsam şunu yapardım: "peki kardeşim" derdim "madem ben dağıtamıyorum, al 6 milyon tl birikmiş hesapta. Buyur sen kullan, makbuzları da tek tek ibraz et bana" derdim.

İşte aslında bu kadar basit her şey.. Siz orda sidik yarıştırırken olan garibana oluyor, o ayrı mevzu..
1

cyka blyat

marvolo riddle
Okunuşu : suka biliyat
Rusçadır.

İngilizlerdeki Amerikalılardaki shit ! Fuck !
Bizdeki siktir , kahretsin anlamında da kullanılan nidadır. O.ç anlamında da kullanılır . Sadece cyka (suka) şeklinde de kullanılır.

kar

normal adam
eskişehir semalarından soğuklarından ardından çıkan bir assolist gibi şarkısını söyleyip yer küreyi beyaza boyamaya başlamış. baharın kuşları neyse kışın eşsiz kuşları da kardır. geceye beyaz örtüyü çekerken yer yüzüne sükunet bulaştırmış . hiç bitmeyecek gibi sevinen insanların gözünde yeniden bir ışıltı oysaki sokaklar evsizlerle dolu , dolu ama bereketiyle gelen kar onlara da bir çözüm bulacaktır muhakkak ki . insan beyaza aşıktır aslında kar bir aracı şeytan siyah melek kar gibi değil miydi ? sanrılara bulanmış san bir sokak ışıklar tabelalar yaşlanmış sanki . fuzuli bir uğraş olsa da kartopu savaşı zaten hayatta ne değil ki fuzuli. ah keşke sözleri olsa da şu beyazların bize anlatsa güzelliği belki de sessizliği seçerdi . belki de beyazlar içinde getirirdi ...

cia

pikachu
1947 gibi bir kuruluş tarihi verilse de bizim mit gibi bir işleyişi olan istediği anda istediği kişiyi dinleme kapasitesinin olduğu abd"nin merkezi istihbarat teşkilatıdır. Eli kolu her yere uzanabilir ve yapabileceklerinin sınırını görmek çok zordur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol