simge - aç koynunu

tor
Beklenmedik bir klip...
Hayranlarını şoka sokan ve hep bel altı çalışan bir klip tarzı olduğu söylentileri var. Hep birlikte izleyip görelim hak verecek miyiz?

türk silahlı kuvvetleri

kutsal vergi memuru
Türkiye cumhuriyeti Ordusudur.
Başında başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı bulunur.
Genelkurmay Başkanlığı adı altında örgütlenen kuruma başkomutana genelkurmay başkanı vekalet eder.
Güncel rakamlarla 201 General\Amiral barındıran orduda 401 bin civarında hazır asker mevcuttur. Yedeklerle birlikte 1 milyonu bulan orduda (bkz:kara kuvvetleri komutanlığı ) ,(bkz:deniz kuvvetleri komutanlığı ) ,(bkz:hava kuvvetleri komutanlığı ) olmak üzere 3 kuvvet mevcuttur. Herhangi bir savaş ve seferberlik anında (bkz:jandarma genel komutanlığı ) kara kuvvetleri komutanlığına (bkz:sahil güvenlik komutanlığı ) deniz kuvvetleri komutanlığına bağlıdır.
(bkz:nato)'nun en büyük ikinci ordusu konumunda olan ordunun son büyük faaliyeti Türkiye hükümetinin (bkz:suriye tezkeresi) kapsamında sınır güvenliği için suriye devletinin kuzey sınırında bulunan (bkz:afrin) ilçesine düzenlediği (bkz:zeytindalı harekatı)'dır. Türk silahlı kuvvetleri resmi internet sitesi ;
https://www.tsk.tr/Home/MobilIndex

therapeutic drug monitoring

in vino veritas in aqua sanitas
kandaki ilaç düzeylerinin takibi için yapılan işlem. genellikle tıbbi biyokimya ve hematoloji laboratuvarlarında yapılır.

burada amaç; tedavi için verilen ilaçların serumdaki seviyelerinin takibidir.

tdm yapacak uzman veya laborant oldukça dikkatli çalışmalıdır; bu hastanın tedavi sürecini olumsuz yönde etkileyebilme ihtimali olduğu için.

üretime kabız olma durumu

cuatro
Külfetli olan üretme eylemi yerine; üretilenler üzerinden pay çıkarmaya çalışma ve üretilene fütursuzca saldırma ile nihayete eren durum. Bilgisiz fikir sahibi insanların kol gezdiği çağımızın ortak sorunu.

dijital para

can
Kullanıcılar Bitcoinler'i bir mal veya hizmet karşılığında bir ödeme alarak, takas noktalarından kullandıkları para birimi karşılığına satın alarak, tanıdıkları bir kişi ile takasta bulunarak veya “madencilik” yolu ile edinebilirler. ... Bitcoin madenciliği; piyasaya yeni dijital para sürmek anlamına gelmektedir.

eşcinsellik

yavuztr
Günümüzde çok normalleşen tercihtir. Zamanla da normalleşmeye devam edecektir. Bir gün ülkemizde de resmi nikah kıyabilecek olan hemcinsleri göreceğiz. İstemesekte, sevmesekte, beğenmesekte alışmak zorundayız.

tuna kiremitçi

dilhun
Türk şair ve müzisyen. Kendisinin sesini çok beğeniyorum. En son çıkardığı “Tuna kiretmitçi ve arkadaşları” albümünü de severek dinliyorum. Ayrıca çok güzel gülmüyor mu ya? :)

la linea

mehmetyildirim
80'li yillarda merhum (bkz:cenk koray)'in sundugu tele pazar isimli eglence programinda yayinlanan (bkz:Osvaldo Cavandoli) tarafindan cizilen cizgi karakterdir.
2014'li yillarda ise (bkz:vestel) reklamlarinda görünmüstür. agzindan noktalar cika cika attigi kahkahalarla o izleyicileri güldürmüstür.

izlemeyenler veya yaslandigini yüzüne vurduklarim icin buyrun