sanat ne içindir sorunsalı

kaptan jack sparrow
Bunu sorunsal olarak görmemek gerekiyor. Bu tarz tartışmalar içeriğin artmasını sağlar. Sanatı sanat için yapanlar ve toplum için yapanlar kendi içeriklerini yüceltmek adına daha verimli ve daha iyi eserler oluştururlar.
Fakat, maalesef, günümüz dünyasındaki herşey gibi sanatta yozlaşmış, satış pazarlamanın esiri olmuştur. Bu yüzden bugün sanat popüler kültür içindir. Günümüz sanatındaki eserlerin kalıcılığı tartışmaya açıktır ve bence ilerde bu dönemlerde verilen çoğu eseri insanlığın utancı sergisinde paylaşacağız. Ey insanoğlu, sanat parayla bağdaşmaz. Tek bildiğim sanat peşkeş, yalakalık ve yağcılık için değildir.

orman mühendisliği

Somewhere in asia
ormancılık üzerine endüstriyel, arazi, arazileri yeniden yapılandırma, ağaçlandırma vs. gibi bir çok faaliyette rol alan mühendislik dalı.

memleketin çok ihtiyaç olduğu bir dal maalesef gerekli önemi hala görememiştir.

Misal bir çalışma

orman mühendisliği

kaan boşnak

atninelantic
Çok severek dinlediğim şarkıcı, aynı zamanda da Yüzyüzeyken Konuşuruz un solisti. Şarkıları gerçekten başarılıdır -özellikle yıkılma sakını severim- lâkin günümüzde yeni nesille beraber doğmuş solist ve parçaları da hâliyle yeni nesil ile gelişiyor, tutuluyor. Sanırım saçma sapan insanların dinlemesi ne kadar rahatsız etse de en azından güzel bir şeyler dinliyorlar diyip ne kadar görmese de Kaan Boşnak ı da başarısından ötürü tebrik ediyorum

erdoğan evine gelse yazarların yapacakları

sans sommeil
Güzel bir yemek hazırlar, sonra çay ikram eder, dilerse bir gün konuk ederim.

Gittikten sonra yemek yediği tabağı kaşığı, çay içtiği bardağı, yattığı yatağı yorganı satışa çıkarırım. Zira evine gittiği bir vatandaş Erdoğan'ın bastığı halıyı satışa çıkarmışlığı vardır.

mix festival 2018

katabasis
16-17 Kasım 2018 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları merkezinde gerçekleşecek olan festivaldir.
Zorlu psm in instagram sayfası etkinlik için çok açıklayıcı paylaşımlarda bulunsa da yine de line-up ı paylaşıyorum;
-Aurora
-BabaZula
-Barış K
-Cava Grande
-Emancipator Ensemble
-Her
-Hey! Douglas
-Kazy Lambist
-Losless(live)
-Mabbas
-Monality
-Nova Persona
-Polo&Pan
-Otzeki
-Sevil Soylu
-Sophie Hunger
-Tender
-Turkish Edits
-Undo
-Zeynep Erbay
Ayrıca gelen sanatçıların çalma listesini zorlu psm spotify hesabından paylaşmış,
Ben yine de size amme hizmetimi yapayım;(url:https://spoti.fi/2z8bMAX)

beytepe açıkhava tiyatrosu

mazeretimvarazeriyimben
her sene eğitim yılının başlangıcında rektör üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere burada uzun ve sıkıcı bir açılış konuşması yapar. Bu konuşmaların çoğu da 1000 derece sıcakta, güneşin altında yapılır. Aynı şekilde her eğitim yılının sonunda da rektör bu sefer mezun olan öğrenciler için burada uzun ve sıkıcı bir veda konuşması yapar. Bu konuşmalar da aynı sıcaklık ve şartlarda gerçekleşir. Kısacası rektörümüz hep konuşur.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com