encanto

nurse
Animasyonları sevme nedenim diyebileceğim bir senaryoya sahip olduğunu söyleyebilirim. Yani ailece izlenebilecek bir animasyon.
Söz konusu olan marigal ailesinde zamanı geldiğinde herkese bahşedilen bir özel güç var. Özel güce sahip olamayan Mirabelin biraz dışlanmasıyla başlıyor herşey. Aileyi ayakta tutan ateşin bu dışlanma ile sönebileceği hiç kimsenin aklına gelmiyor Ve nihayet özel bir güce ihtiyacı olmayan mirabel sevgi ve birlikte bu durumun atlatılmasında büyük rolü oluyor ve şarkılar,şarkılar.

erşan kuneri

hangimehmetya
Netflixde yayınlanmaya başlayan cem yılmaz dizisi.Bol küfür ve erotizm içerir.Ekibi de değişmemiş. Sadece ilk bölümü izleyebildim daha fazla izleyen varsa bir şeyler karalasın😘

erşan kuneri

nushirevan
Kelime şakaları ve küfüre dayalı bir mizah, artık eskide kaldı. Gülen varsa buyursun. Yok "erdem atletik diye ben niye köfteci dükkanı açıyorum?" Sorusuna daha çok gülüyorsanız durum komedisi daha ağır basıyor olabilir mizah kotanızda. Üzerinde baya uğraşılmış bir iş Erşan Kuneri. Ama verilen emeği hak ediyor mu bir komedi işi olarak? Orası tartışılır. Eğer prodüksiyonu puanlıyor olsaydık 8 veya 9 alabilirdi. Yok komediyi puanlayacak olursak 6, hadi Kooperatif Kemal'den ötürü 7.. Daha fazla da değil.

rusya-ukrayna savaşı

nushirevan
Sebeplerinden bağımsız olarak, her iki tarafın da haklı duruma düşebileceği pozisyonlar barındıran iki ucu tükürüklü değnek. Şimdi X ve Y ülkesi var. Y ülkesine Z ülkesi gelip, "X sana saldırabilir, al sana silah!" diyor. Çünkü X çoğu zaman bu pasif agresif bir tavır içinde Y'ye karşı. Aslında hepimiz biliyoruz ki Z aslında X'ye düşman,Y'yi de maşa olarak kullanıyor. Y bu pozisyonu kendince kabul ettiği anda, savaşın fitilini ateşlemiş oluyor.

X diyor ki "Y silahlandı, kime ve neye karşı? Kabul etmiyorum ve daha fazla silahlanmadan, tehdit gücünü arttırmadan ben saldırıyorum!"

Y diyor ki "Ben ülkemi savunacağım, senin askerlerin benim topraklarıma girerse öldürürüm!"

Z diyor ki "Koçum benim Y! ben hep senin arkandayım, vur!"

Tahmin edebileceğiniz gibi X=Rusya, Y=Ukrayna, Z= Nato (abd)

Rusya, Ukrayna'nın Nato tarafından silahlandırılmasından bir anlam çıkarmakta haklı. Öte yandan ukrayna'nın da özgür bir devlet olarak elbette silahlanabilme özgürlüğü var. Rusya'nın bir vilayeti gibi, uzaktan kumanda edilmeyi kabul etmeme iradesi ortaya koymuş. Her iki taraf da haklı! Örneğin önümüzde bir Yunanistan örneği duruyor. Yunanistan, parasıyla silah satın alabilir ve envanterini güçlendirebilir. Ama bunu z'den hibe edilen silah ve mühimmatlarla, Türkiye sınırında yapması manidar. Türkiye sınırına yine Z destekli askeri yığınak yapıyor. Şimdi biz kalkıp Dedeağaç'a girersek, Rusya gibi işgalci mi olacağız? Haksız olan Z, yani Nato, yani neo-amerikanlar! Tavrımızı bundan yana koymalıyız bu mücadelede. "Ne ukrayna'dan ne rusya'dan vazgeçmeyiz" doğru stratejidir bu yüzden. Çünkü asıl düşman kuklacı z!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol