aliya izzetbegoviç

mahur
" Ben Avrupa'ya giderken kafam önünde eğik gitmiyorum. Çünkü çocuk, kadın ve ihtiyar öldürmedik. Çünkü hicbir kutsal yere saldırmadık. Oysa onlar bunların tamamını yaptılar."

Aliya İzzetbegoviç

bilmece

mahur
Bilinmeyeni bilmeye çalıştığımız, hem eğlenceli hem zeka geliştirici yediden yetmişe herkesin sevdiği bir oyun türüdür. Başka kültürlerde var mıdır yok mudur bilmem ama yakında malesef bizde unutulup gidecek gibi duruyor.

Ufacık tefecik, içi dolu turşucuk.
limon


19 ekim muhtarlar günü

kuzenim yazmis
Bugündür. Keşke daha önce öğrenmiş olsaydım bugünü. Geçen hafta işle ilgili bir durumda tanıştığım, 81 yaşındaki, bol kültürlü, entelektüel, kibar, yaşadığım yerin muhtarlar derneği başkanı ismet amcanın gününü erkenden kutlardım negzel. Eminim çok da mutlu olurdu. Neyse artık bir dahaki yıla. swh

gringo

reis
almanya'nın en sağlam, en popüler rapçilerinden biridir. Sls music'in kurucusu. yine ülkemizde tanınmayan ancak almanya ve diğer dünya ülkelerinin listelerini kasıp kavuran türk asıllı, donanımlı ve mükemmel başarılı bir sanatçıdır.
gringo
Gringo diğer sanatçılardan farklı olarak şarkılarında 7-8 farklı dünya dili kullanmakta. killa hakan ve diğer 36 boys üyeleri gibi 36 boys'a üyeliği bulunmakta ancak kendinin el chapo olarak adlandırdığı 44 (dortmund posta kodu) çetesi bulunmakta ve almanya'yı 36 boys ile domine etmekte.

iç ses

merdumgiriz
Hepimizin içindeki olric.

- Sus Olric! Düşünüyorum.
- Düşünmek ne haddinize efendimiz?
- Descartes düşündükçe var oluyordu Olric.
- Descartes düşündükçe var olur, siz düşündükçe yok olursunuz efendimiz.

Oğuz Atay
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com