hayvanlar hakkında bilinmeyenler

o eli bi indir
Peygamber devesi karidesi
hayvanlar hakkında bilinmeyenler
Sahiplenip beslemek istediğim bir karides türüdür. Okyanusların muazzam yaratıklarından biridir. İki gözünü ayrı ayrı hareket ettirebilir. Bir insana göre renkleri 5 kat daha iyi algılayabilir. İnsana göre çok daha düşük aydınlık ortamda görebilir. En sevdiğim özelliği ise kendi ağırlığının kat be kat fazlası güçte yumruk atabilir. Öyle ki birkaç vuruşta bir yengecin kolunu kopartabilir . Genelde yaklaşık 10 cmlik bir hayvan olmasına rağmen 50 kg a varan yumruklar atabilir. O kadar güçlü yumrukları vardır ki yumruk attığı uzvunun etrafındaki suyu anlık olarak buharlaştırabilir. Eğer bir insan bu kadar güçlü olsa bir beyzbol topunu uzaya fırlatabilir diye iddia ediliyor.

öcalan için kendini ateşe veren şahıs

harun
boşuna ateşe vermiş kendisini. zaten öcalan gibi bir küfürlerin yetmeyeceği kafir şerefsiz kansız terörist için bunu yapacak kadar gerizekalı ise cehennemde de yanabilir boşuna heyecan aramış. kimi seviyorsak onunla haşrolunacağız, öcalan ile birlikte bol bol yanarsınız artık. ulan bunlarla aynı cehennemde olmayı düşünmek bile irrite ediyor. rabbim muhafaza buyursun!

beyaz fil

dhairy
Antik Siyam İmparatorluğunda albino beyaz filler nadir bulunmaları ve etkileyici görüntülerinden dolayı kutsal kabul edilmekte, imparatorun güç ve yarı tanrısal özelliklerinin sembolü olarak görülmekteydi. Bir gün antik Siyam imparatoru canını sıkan saray mensuplarından birini cezalandırmak ister. Ona sarayın kutsal beyaz fillerinden birini hediye eder. Hediyeyi saray mensubunun reddetmesi mümkün değildir. İmparator, bu fili kusursuz şekilde bakıp muhafaza etmenin zengin bir soyluyu bile mahvedebileceğini düşünmüştür. Sonuç beklendiği gibi olmuş ve beyaz fil sahibini iflas ettirmiştir. 

Hikayeden anlaşıldığı üzere beyaz filler; fiziksel olarak büyük, ikonik, prestijli, üretken olmayan, bakım maliyetleri yüksek, vazgeçilmesi mümkün olmayan kusursuz ve yüksek statü göstergesi yapıları sembolize etmektedir.

Toplum gözünde çok değerli olan birçok bina, proje, faaliyet beyaz fil kategorisine sokulabilir.

Siyasiler açısından çekici ama etkin olmayan mega projeler, iktidar değiştiğinde çöpe atılmakta ve yeni beyaz filler ortaya çıkmaktadır.

Türkiye'de beyaz fil olarak tabir edilebilecek yapı/projeleri düşünelim!...

evi arabası olmayana kız vermem diyenler

medikalninnici
" Kızının evi arabası var mı ? " sorusunun yapıştırılması gereken kişilerdir .
Satılık mı senin kızın ? Sen kızının anasını aldığında evin,araban,yatın,katın,yazlığın vardı da bizi mi çağırmadın?Kızının ve oğlanın eli kırık,aklı kıt değil ya çalışıp kazansınlar. Emek vermeyi öğrensinler .
İnsanları mal varlıklarıyla değilde vicdan varlıklarıyla değerlendirmeyi ne zaman öğreneceğiz merak ediyorum.

öcalan için kendini ateşe veren şahıs

yola park eden arac
almanya'da gerçekleşen olayın merkezinde yer alan kişidir. 43 yaşındaki bir şahıs Abdullah Öcalan'ın tutukluluğunu protesto etmek için kendisini ateşe verdi. Ağır yaralanıp tedavi altına alınmış.

buradan öcalan'ı seven tüm destekçilerine aynı eylemi uygulamaları konusunda destek veriyorum. kesinlikle bu eylem yaygınlaştırılmalıdır. öcalan'ı seven herkes onun için kendisini ateşe vermelidir. kesinlikle %100 destek. hatta devletimizi bu eylemler için ücretsiz benzin dağıtmaya davet ediyorum.

kaynak

hayvanlar hakkında bilinmeyenler

o eli bi indir
Tabanca Karidesi
hayvanlar hakkında bilinmeyenler
Denizlerin renkli delikanlısıdır kendisi. Emanetsiz gezmez. Bir tek tespihi eksik. Bu ilginç deniz canlısının bir kıskacı diğerinden büyük. Büyük olan kıskacını suyun içinde olmasına rağmen 100 kmh hıza yakin bir hızda kapatarak suyun derinliklerinde yüzlerce santigrat dereceyi bulan bir hava baloncuğu atar , bu baloncuk ile 15 cm uzaklığa kadar olan düşmanlarını bayıltır/öldürür. Yakın tarihe kadar birçok silahın suyun içerisinde ateş edemediğini düşünürsek çok güçlü bir hayvan olduğunu söyleyebiliriz.

the raconteurs

veritas
Jack white'ın henüz the white stripes dağılmadan 6 sene önce kurduğu , 2006 ve 2008 yıllarında iki albüm yapmış olan rock müzik grubudur.

Jack white'ın dışında grupta ; Brendan Benson, Jack Lawrence ve Patrick Keeler yer almaktadır.

Albümleri:
Broken Boy Soldiers (2006)
Consolers of the Lonely (2008)

Bu da en son single çalışmaları: