i can hear your voice

mahur
2013 yapimi kore dizisi.
Konusu Düşünceleri okuyabilen bir çocuğun başına gelenler diyebiliriz. Esasında bir hukuk dizisidir. Adalet, hukuk, intikam, affetmek, doğruluk, dürüstlük, işini hakkını vererek yapmak gibi kavramları sorguluyan bir dizi. izlediklerim içinde en çok bu diziyi beğendim. Özellikle kadın karakter favorim oldu. İçinde yer yer mizahta barındıran bir dizi ve kore mizahida oldukça ilginç.

pinocchio

mahur
Basın, habercilik kurumunun toplumdaki yeri ve önemi asıl ana temasını oluşturan bir kore dizisidir. Hikaye bir itfaiyecinin ölümünün ardında kalan ailesi hakkındadır. Bir gazeteci kesin delilleri olmadan zanlarıyla bir haber yapar ve tüm aile yıkıma uğrar. Anne intihar eder ve arkada kalan iki erkek kardeş hayatın içinde savrulur giderler. Babasına iftira atan gazetecinin kızı ve küçük kardeşin hayatları bir noktada kesişir ve beraber büyürler. kader ikisinide haberci yapar. Hatta bu kızın bir rahatsızlığı vardır korede çok yaygın olan bir hastalık. yalan söyleyince hıçkırık tutar. Bu duruma pinokyo sendromu denilmekteymis. kore toplumunda doğruluk ve dürüstlük çok değerli erdemlerdendir.

bir dönem mavi rengine aşırı anlam yüklemiş tipler

nurse
Yemin ediyorum maviden tiksinmeme neden oldu. Ve bu tipler hala yaşıyor ve ben hala mavimleştiremediklerindenim.
O dönemde işte çeyiz alışverişi yapıyoruz. Kayinvalidemin en sevdiği renk mavidir. Her cırta pırta mavi olsun diyor. Ben sade renkler tercih ediyorum.. hehhh perde mavi olsun patlasın diyor. Perdede olmadıysa halıda bu rengi kullanalım istiyor.. aşırı ısrar ediyor.. hey gidi günler hey..

taksim

nurse
Dil bilgisindeki eğik çizginin diğer ismidir.
*Tarih yazarken gün ay ve yılı ayırmak için kullanılır.
*Matematikte bölme işlemini simgeler.
*Adres bilgilerini yazarken il ve ilçe arasına konur.
Bla bla bla

w two worlds

mahur
Dram,romantik ve fantastik türleri içeren bir kore dizidir. Bu dizinin konusu; iki farklı boyutta insanlar yaşar. Birincisi gerçek dünyada yaşayan çizgi roman yazan ve çizen bir adam ve doktor olan kızı. Diğer dünya ise yazarın tasarladığı bir dünyada aticilikta altın madalyaya sahip bir olimpiyat sporcusunun yaşamı anlatılıyor. Bir katil bu sporcunun tüm ailesini katleder ve başına bir sürü olaylar gelir. Yazar artık bu hikayeyi sonlandırmak için anakarakteri öldürmeye karar verir. Nasıl oluyorsa sporcu ölürken yazarın kızı diğer boyuta gidip çocuğu kurtarır. Hikayede böyle başlar. Fena bir hikaye değildi. Ama çok ama çok yavaş ilerlediği için hızlı çekimde izledim. Ayrıca hep geriye dönüşler yapıldığı için kendini tekrar eden bir dizi. Neden, nasıl gibi basit sorularınıza bile yanıt bulmak imkansız olduğu için saçma demeden edemeyeceğim.

kore dizileri

mahur
Birara korelilere karşı ilgi duyup izledim dizilerdir. Kore dizilerinin konuyu uzatma konusunda türk dizilerinden pek farki yok. Arka arkaya uc dizi izledim ama üçüncüsü vaktim olmadigindan yarım kaldi. Benim şansıma mıdır yoksa korede aktör kıtlığı mı yaşanmakta mıdır bilmem ama hepsinde aynı şahıs vardı. Korede bir erkegin beğenilmesi için uzun boylu ve beyaz tenli olmak önemli bir kıstasaymış. Aktörün bizim komşumuzun oğlundan pek farkı yok. Koreye gitse aç kalmaz ama korece nasıl öğrenir bilemiyorum. Hiç birinin adını bile anlayamadan diziler bitti. Ama bana kore hakkında bu arada güney kore hakkında birçok fikir edinleme sebep oldular. Tabiki bu tür diziler turkiyedeki gibi belli bir kesime hitap eden dizeler olduğunu düşünüyorum. Genel olarak halk yaşamının daha farklı olduğunu zannediyorum.
Birinci dizinin adı w two worlds
Ikinci izlediğim dizinin adı : i can hear your voice
Üçüncü ve yarım kalan dizi ise pinocchio

sürekli okul değiştiren öğrenci

nurse
O kişi benim.. o bahtsız benim..
Sürekli okul değiştirmek çocuğu daha çok aktif, girişken yapabileceği gibi daha utangaç, daha çekingen, içine kapatabiliyor.. ne yazıkki bendede olumsuz etki yarattı ve fazlasıyla, çekingen, utangaç, içine kapalı ve asosyal bir tip olup çıktım.

sözlük yazarlarının ruh hali

nurse
Bu başlığa pazar günü yazmam fazlasiyla negatif enerji yayacak biliyorum ama merak ediyorum sadece benmi pazar günleri mutsuz, huzursuz, içim daralıyor, hiç birşey yapmak istemiyorum aynı zamanda herşey yapmak istiyorum.. çok berbat bir ruh haline bürünüyorum.

cengiz topel

secret men
Cengiz Topel, Türk pilot yüzbaşı. 1964'te Türk Hava Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta gerçekleştirdiği uyarı uçuşunda, uçağı Rum uçaksavarlar tarafından vurulunca paraşütle atladı ve esir düştü. Rumlar tarafından hastanede öldüğü belirtilen Topel'in naaşı iade edildi. Türk Hava Kuvvetleri'nin Kıbrıs'taki ilk pilot kaybıdır. Vikipedi
Doğum tarihi: 2 Eylül 1934, İzmit
Ölüm tarihi ve yeri: 8 Ağustos 1964, Kıbrıs
Mezar yeri: İstanbul, Türkiye
Defnedildiği yer: Edirnekapı Şehitliği, İstanbul
Doğum: 2 Eylül 1934; İzmit, Türkiye
Hizmet yılları: 1955-1964

cengiz topel

sokak köpekleri sorununun çözümü

nurse
Sorun için çözüm üretemeyebilirim ama migrosda bu dostlarımız için minik paketlerde çok cüzi bir fiyatlı mamalar var. Bunları alıp çantamızda gezdirebilir köpükleri gördüğümüzde verebilir veya ağaçların altına bırakabiliriz. Kalp emojisi
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord