doğa için çal

mavikaranlik
çevre problemlerine dikkat çekilmek amacıyla gönüllü sanatçılar tarafından uygulanan, Fırat Çavaş ve agaclar.net destekleriyle müzik üreten bir projedir.

Şimdiye kadar 10 tane video yüklemişlerdir, her biri birbirinden kalitelidir.

serenay sarıkaya şıklığı

helekopter
45. Pantene Altın kelebek Ödül töreninde ödül alan oyuncu kıyafetiyle de geceye damga vurdu.
Kendisine yakıştırdığı takdirde kimsenin tarzına laf söylemediğimizin altına çizmekle birlikte alışılagelmişin dışında, amca t-shirtünün ve simli naylon eteğinin harmonisine hayran kaldığımı bildirmek isterim.
serenay sarıkaya şıklığı

hediye alınan kişinin hediyeyi beğenmemesi

helekopter
Tanım: Doğum günü, yıldönümü yahut özelliği olsun ya da olmasın gönlünden kopup alınan hediyelerden sonraki hediye sahibinin aldığı hediye karşılığında memnuniyetsizliklerini vücudunun her zerresiyle belli ettiği durumdur.


Mükemmelliyetçi ruhlar böylesine özel günlerde, kendisi için özel olan her kimse en mükemmellini yakalamak uğruna özellikle konu hediye, karşı tarafı mutlu etmek vs gibi hassas konularsa bu hazırlıkların aylar öncesinden yapılıp, ince elekten geçirilerek karar verip sunulduğunu çoğu zaman bilmiyorlardı.

Çevresindeki kişileri memnun etmek için kar, kış, fırtına demeden en güzelini almak için yola koyulmuş ve günler süren araştırmanın ardından en nihayetinde “işte bu!” Denilerek alınmış hediye yine kendi özeninde tüm gösterişliliğinde süslenerek paketletilmiştir.

Tabii Hediyeden çok, hediye alınan kişinin hediyeyi aldığında “ne kadar mutlu olacak” duygusu daha ağır basıyordu.

Gün gelmiş, nihayetinde hediye takdimi için süslü sözlerden sonra ödül törenine geçilmiştir.
Özenle paketin hışırtıların arasında hediye açılmaya çalışılmış, ardından;
-Aaaa ne gerek vardı ki(?)!
Denilmiş.
Tüm Yapmacıklığıyla kem küm edip, hediyeyle göz göze gelinmiş, bir hediyeye bir size bakar olmuştur. (Hayranlıktan)

İçine kaçmış ses tonuyla:
Hımmmm.. tşk
Denilmiş ve hiçbir şey olmamış gibi konu kapatılmıştır.
Hatta yüzü o kadar düşmüştür ki, az sonra bunu neden bana aldın der gibi bakacaktır.
Şimdi buraya nokta koyalım.

Hayatı boyunca herkese hediye alıp karşılığında pek hediye almamış biri olarak (tanımadığım kişilerden aldığım hediyeler hariç) kimseyi memnun edemedim.
(Aslında aldığım hediyeleri başuçlarında saklayıp, ömür boyu koynunuzda yatırdığınızı da biliyorum ama bilmemiş ayağında devam edelim, neyse)
Sırf seni bozmak için, o ruh-u endamını senin karşında yükseltmek uğruna tüm Şevkini bozmak kaydıyla yapıldığını sonradan anladığım o yıllar...
Sonra noldu?
Ne yapıldıysa iyi yapılmış.
Hayatta her şeyi keyfim isterse yapıyor olup, napıyorsum da karşılıksız yapmayı öğrendim bu sayede.
O hediyeyi açarken ki aslında dehşete düşseniz de kibirinizden gözlerinizi kör edip burun kıvırma yapılarınızdan dolayı hepinizin birbirinize benzediğini görüp, bir daha sizin gibi olanları hayatıma sokmamaya öğrendim.
Küçük bir çocuğun başı kopmuş papatyayı sırf bana verdi diye 10 yıldır saklayan birisiyim.
Hiç tarzım olmayan hediyeleri baş tacı edip saklarken şunu söyleyeceğim;
Birgün kalbi kırılan ve bu durumu haketmediğini düşünen yazarlar olup ta bu entrime denk gelirseniz;
Bilin ki hediye verdiğiniz için siz kötü değilsiniz, hediye alanın kendi kötülüğüdür.

Değer verdiğiniz şey layık olandan incili kaftan, layık olmayana da yamalı fistan gibi durur.

evlenmeyen erkek

christian rosenkreuz
hristiyansa bekarlık armağanına sahip insandır.

yoksa pek mümkün değildir evlenmemek.

İsa'nın yanına gelen bazı Ferisiler, O'nu denemek amacıyla şunu sordular: “Bir adamın, herhangi bir nedenle karısını boşaması Kutsal Yasa'ya uygun mudur?”

İsa şu karşılığı verdi: “Kutsal Yazılar'ı okumadınız mı? Yaradan başlangıçtan 'İnsanları erkek ve dişi olarak yarattı' ve şöyle dedi: 'Bu nedenle adam annesini babasını bırakıp karısına bağlanacak, ikisi tek beden olacak.' Şöyle ki, onlar artık iki değil, tek bedendir. O halde Tanrı'nın birleştirdiğini, insan ayırmasın.”
Ferisiler İsa'ya, “Öyleyse” dediler, “Musa neden erkeğin boşanma belgesi verip karısını boşayabileceğini söyledi?”

İsa onlara, “İnatçı olduğunuz için Musa karılarınızı boşamanıza izin verdi” dedi. “Başlangıçta bu böyle değildi. Ben size şunu söyleyeyim, karısını fuhuştan başka bir nedenle boşayıp başkasıyla evlenen, zina etmiş olur. Boşanan kadınla evlenen de zina etmiş olur.”

Öğrenciler İsa'ya, “Eğer erkekle karısı arasındaki ilişki buysa, hiç evlenmemek daha iyi!” dediler.
İsa onlara, “Herkes bu sözü kabul edemez, ancak Tanrı'nın güç verdiği kişiler kabul edebilir” dedi. “Çünkü kimisi doğuştan hadımdır, kimisi insanlar tarafından hadım edilir, kimisi de Göklerin Egemenliği uğruna kendini hadım sayar. Bunu kabul edebilen etsin!”

matta 19:3-12

kürk mantolu madonna

seslisus
Sabahattin ali'nin "az para kazanayım." Diye yazdığı eser.

Para kazanamayıp ötelendiği zamanlarda askere çağrılmıştır. Bir çadırda ikamet ederken eşimi, çocuğumu doyurayım diye kalema almaya başlamış ve tefrika ettirebilmiştir. Yoksa tarzı değildir.

gitar

selimsaygunut
sırdaştır, yoldaştır.

zaten yapılmış olanı değil, sadece içten geleni çalmaya başladığınızda ise, daha da ötesine geçer, insana kendinden ve kendinden bahseder.

bu noktada artık yazarın daktilosu gibidir, ne çıkacağı belli olmaz ama çıkanlardan içteki çok şey belli olur, ve hatta aynı esnada dışa ve benliğe zuhur eder.