olayı yanlış anlayanlar

nushirevan
Komşum. Toki'de, küçük bir yerleşim biriminde yaşıyorum. Kızlarım (3 tane)la birlikte markete gidip abur cubur aldık. Marketten çıkarken ne göreyim? 3 tane köpek, biri 7-8 öteki 5-6 yaşlarında iki küçük kızın elindeki ekmeği almak için hamle yapıyorlar. "Hat! Hüt! Höteeeyt!" diye bağırdım durdular. Ancak elindeki ekmeğe de niyetlenmişler, biraz da büyük boyutlu olduklarından tehditlerim işe yaramamış olacak ki çocukların üzerlerine gelmeye bu kez yavaş adımlarla devam ediyorlar. Kendi kızlarımın ellerini bırakmadan, küçük kızların abla olanına "kardeşinin elinden tut, yavaşça gel benim kızların arasına gir" dedim. Öyle yaptı, köpek yaklaşmayı durdurup sadece seyretti. Yola devam edeceğim, baktım çocuklarla aram açılınca köpekler yeniden hamle yapmaya kalktı. Ablaya dedim ki "evin nerede? Oraya bırakalım seni, bunlar acıkmış" Çocuk "evimiz yukarıda" dedi. Ben de o sırada yerden taş alır gibi yapınca köpekler uzaklaştı. "Hadi selametle.." dedim, kızlarımın ellerini bırakmadan eve geldim. 10 dakika sonra kapım çaldı. Adamın biri geldi "sen hayırdır benim kızıma 'gel seni evime götüreyim' diyorsun?" dedi. Haydaaaa.. Dedim ki "yanlışın var, kızlarına köpek saldıracaktı ben engel oldum. 3 tane kızım da yanımdaydı, evinize kadar eşlik edelim dedim" Adam dönüp kızına sordu, kız da aynen teyit etti. Bin bir mahcubiyetle "zaman kötü abi kusura bakmayın" dedi ayrıldı gitti. "İyilikten maraz doğar" dedikleri bu olsa gerek.
4
nurse nurse
Bu tür olaylar insanı, iyi olmaktan nefret ettiriyor.
nushirevan nushirevan
Allah'tan bu olaylar marketin kapısının önünde oluyordu da kamera kayıtlarında köpeklerle çocukların arasına girdiğimin kayıtları var. Çocuk teyit etmese, kamera kayıtları olmasa ortadaki ithama karşı verebileceğim bir ispat olmayacak. Allah korusun
nurse nurse
Gerçekten çok korkunç bir ihtimal. Geçmiş olsun hocam. Peki çocuk neden evde babasına gerçeği söylememişte sizin kapınıza gelince söylemiş.
nushirevan nushirevan
Onu hiç anlamadım. Baskıcı bir baba galiba. Çocuk rahat anlatamamış, yarım yamalak anlatmış sanki

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol