hayal kırıklığına uğrayanlar

reis
akrabalar ve dostum, kardeşim dediğim insanlardan gördüm, hemde istisnasız olarak kime değer verdiysem uğradım, hatta uğramanın ötesine geçtim. yıllardır ne dostum var, ne arkadaşım, ne de görüştüğüm bir akrabam var, akrabalarımla sadece kan bağım var, şükürler olsun ki kardeşim, abim ablam yok diyorum, çünkü çevremde kardeşlerinden çekmeyen insan yok. rehberim bomboş, bir anam, bir babam var, hayatımın sonuna kadar tek tabanca olarak kalacağım, canımı sıkan tüm dış etmenlere kapım daima kapalı olacaktır, yakınlık derecesinin hiçbir önemi yok. ne olduysa iyi niyetimizden oldu, iyi niyetimiz yüzünden arkamızdan "saf, salak, aptal, akılsız" dendi, varsın desinler vesselam, biz de üç beş bir şey öğrendik, doğru veya yanlış, kendi doğrularımızla yaşamak bana kalırsa en iyisi.

nişanlanmak

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Gereksizzz. Bu gün bir nişan törenine katıldık efenim. Size anlatmak istiyorum ama yeterli olur mu bilmiyorum.
20.35 salona giriş
20.35-21.30 full seste dans, kopan insanlar ağlayan çocuklar
21.30 su dağıtımı
21.35 piste zorla götürülme girişimi
21.40 kavga ihbarı
21.50 kuru pasta içecek dağıtımı
22.00 elit kız tarafı, oğlan tarafı arasında müzik dolayısıyla çıkan gerginlik (dans müziği vs davul zurna)
22.10 evlere dağılış

hevesin kursakta kalması

finite infinite
Elinize yüzünüze bulaştırsınız, çomak sokarlar, taş koyarlar, zamanını bilmediğiniz, bilemediğiniz bazen de bildiğiniz tarihe ertelersiniz ama yaşadığınız hayal kırıklığı yanınıza kar kalır.
Böyle durumlarda kursak denilen bir yer var;oraya bakacak olsalar görürler ki tüm heveslerimiz orada.

netflix

reis
sanki arap ülkesiyiz arkadaş! sanırım rtük görevlileri gerçekten televizyonları kontrol etmiyor, o kadar sapıklık, küfür, hakaret, şiddete teşvik etme, suç olarak sayılan şeyleri meşru olarak göstermekten tutun, televizyonlarda daha zibilyon tane aşağılık konular ele alınıyor ancak kimsenin umrunda değil, konu netflix'e gelince bir anda aslan kesildiler, ya arkadaş, adam buna para veriyor, özgür, hür iradesiyle para ödediği içeriğe erişmek istiyor ki bu en doğal hakkı, bir bu kalmıştı burnunuzu sokmadığınız, hadi başınız göğe ersin, 22 yıllık, dünyanın en eski ve en köklü 2. internet servisi olan netflix ülkemizden çekildi. araplaşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz...

sigara

reis
tüketilmemesi gereken, dünya'da var olmaması gereken bir maddedir kanımca. hem içenin canına zarar veriyor, hem yakınlarımıza, hem de cebimize, kullananların acilen bırakmasını, kendileri için olmasa da sevdikleri için bırakmasını rica ediyorum. üç günlük dünyada ömrümüzü daha fazla kısaltmayalım.

sivas

reis
memleketim olan şehir, bugüne kadar bir kez dahi gitmediğim şehirdir aynı zamanda, kısmetse bu hafta içinde 90 yaşındaki dedemi ailemle ziyarete gideceğim, bu vesileyle ilk defa memleketimi görmüş olacağım.

telefon klavyesi

reis
eğer telefon klavyesi fiziki bir klavye olsaydı, eminim şimdiye dek onlarca kez kırmıştım. insanı sürekli yanlış, eksik veya hatalı yazmaya sevk ediyor, yok, olmamış bu, yeniden sayılsın.

satranç

reis
2122 elo ile tekrardan başladığım zeka oyunu, eh, paslanmışım, zamanında dünyanın en saygın unvanı olan grandmaster (büyükusta) unvanına ulaşmak için binlerce sayfa kitap okumuştum ama olmamıştı, yıllar sonra şansımızı yeniden deneyelim bakalım.

içki

reis
aynı sigarada olduğu gibi aynı şekilde içki de hayatımda bir kez dahi kullanmadığım, kullanmayı da düşünmediğim bir şey. yani, kullanana bir şey diyemeyeceğim sadece zararlı olduğunu biliyorum, o yüzden siz değerli sözlük yazarlarımız olmadan sözlük boş bir html yığınından ibaret olacağından, aynı zamanda kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünerek içkiyi de sigarayı da tüketmemenizi rica edeceğim.

masha

reis
çernobil (chernobyl) faciasında, patlamanın gerçekleştiği ve grafitlerin en fazla bulunduğu çatı, valery legasov'un (çernobil faciasıyla ilgilenen birinci nükleer fizikçi) açıklamasına göre, masha, çernobil faciasının kıyamet noktası, aynı zamanda dünyanın en tehlikeli bölgesidir. Radyasyondan korunmak için tam korunma teçhizatı ile donanmış, 90 saniyeden fazla masha'da bulunan bir canlı, dakikalar içinde yüksek radyasyon sebebiyle iç kanama geçirerek, derisi tamamen eriyerek içi dışına çıkan bir ceset parçasına dönüşecektir, bu durum, patlamanın üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen aynıdır. yanılmıyorsam çatıdaki radyasyon oranı saniye başı 120 milyon röntgendi, insan için 2 röntgen/saniye tehlikeli olarak sayılıyor.

içimizde hbo mini dizisi olan 5 bölümlük chernobyl'i izlemeyi düşünen saygıdeğer yazarlarımız vardır diye daha fazla bilgi vermeyeceğim, sevgiler.

ryuk

reis
(bkz:death note) isimli animede yer alan shinigami'lerden (ölüm meleği) biridirm. ölümlüler dünyasına, ölüm meleği diyarından bilerek düşürdüğü "ölüm defterinin" sahibidir ve ölüm defterinde yazılana göre ryuk ve diğer ölüm meleklerini yalnızca ölüm defterine dokunan kişiler görebilir ve konuşabilir.

kumar

reis
zaman ve para kaybı, aklı olan insan uzak durur.
ama ne derler bilirsiniz, hayat bir kumardır, siz kaybederken onlar kazanır.

nişanlanmak

reis
bugüne kadar hiçbir düğün, nişan vs. katılmadığım için mutluyum, samimiyetsiz tavırlar, yapmacık sohbetler, saçma sapan teyze soruları ve kulak zarını patlatırcasına iğrenç müzikleri duymaktansa evde uzanıp tavanı seyrederim daha iyi.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com