confessions

od ana

can ciğer kuzu sarması - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 24
  2. takipçi 1
  3. puan 752

karanlık çökünce

od ana
Stephen king'in sevdiğim bir kitabıdır.

Içinde birden çok hikaye barındırır. Kitap o kadar sürükleyicidir ki "bir sayfa daha okuyayım ara vereceğim" demenize rağmen bir bakmışsınız elli sayfa bitmiş bile.
Kitabın içinde en sevdiğim bölüm, bebeğini kaybeden emily'nin yazlık bir bölgede yaşadıklarını anlatan kısımdı.
gerilim içeren kitapları sevenlere önerilir.


suriyeliler

od ana
Köylerine pardon ülkelerine dönmeleri gereken mültecilerdir.

Linç edilmeyi göze alarak söylüyorum ki iş yerlerinin önünden geçince o koku mideyi deliyor. Sokakta yürürken her adımda kokunun değiştiğini hissediyorsunuz.
Aradan zaman geçtikçe özellikle kadınları giyim ve saç stili olarak bize benzemeye başladılar. Korkuyorum ki bundan yıllar sonra torunlarımızla evlenicekler. Torunumun bir suriyeli ile evlenmesini istemiyorum.

beyoğlu rapsodisi

od ana
Namı diğer beyoğlu'nun en güzel abisi ahmet ümit'in yazmış olduğu polisiye romandır.

Karakter dizilimi o kadar başarılı ki romanı okudukça kenan acaba sergiyi ne zaman kuracak? selim ile katya arasında gerçekten bir şey olur mu? Gibi soruları merak edip uzun zamandır görmediğiniz biriyle eski dostların akıbetini konuşuyor gibi romanı merakla okuyorsunuz.
Polisiye severlere tavsiye edilir.

soramazsın

od ana
Kaliteli bir youtube kanalıdır.

İçeriğini çok yararlı buluyorum. Insanların merak ettiği farklı hayatları Birinci ağızdan dinleme imkanı sağlıyor.
Bu tür konuları sevenlere tavsiye edilir.

dabbe cin çarpması

od ana
Dabbe serisinin "en iyi" filmidir.

Çekim kalitesi ve atmosferine bayılmıştım. Türk korku filmleri arasında kült denebilecek bir yere sahip, el kamerasıyla çekiliyormuş izlenimi çok hoşuma gitmişti.

dabbe 6

od ana
Serisinin en "eh işte" olan filmidir.

Sonu diğer Türk korku filmleri gibi çok sürprizli bitmiş olsa da pekte şaşırtan bir sahne göremedim. Ayrıca filmde çok fazla saçmalık vardı. Resmen film boyunca gün yüzü göremedim. Sırf korku ve gerilimi arttırmak için ya da çok fatura gelipte yapımcıya fazla masraf olmasın diye ışıkları hiç yakmadılar. Bir de galiba ben korku filmi dahi olsa hep bir mutlu son bekliyorum o nedenle beklentimi karşılamadı.

uyurgezer olmak

od ana
Son zamanlarda üzerime yapışan bozukluklardan biri, kendi bakış açımla bozukluk diyorum çünkü son dönemlerde yaşadığım stres yüzünden olduğundan gayet eminim ya da değilim konumuz bu değil.

Geçen gece yataktan kalkıp dolaptan bir salkım üzüm almışım sonra o üzümü yıkayıp balkonda saldalyeye oturup ifadesiz ve aralıksız bir şekilde yemeye başlamışım. Babam yanıma gelip "ne yapıyorsun?" diye sormuş ters ters bakıp ayağa kalkıp üzümü yemeye devam etmişim. En son parkenin üzerinde yatmışım. Sabah kalktığımda yatağımda uyandım ama bu olanları asla hatırlamıyorum.

emir kipiyle konuşan insan tipi

od ana
Gözlerimden alev çıkmasına sebep olan durumdur

Çok uysal ve uyumlu olan ben o anda dünyaya dair ne kadar nefretim varsa hepsini toplayıp karşı tarafa alev topu şeklinde püskürtürüm.

Emir kipiyle konuşan insanlar, kendilerinde lider vasfı olduğunu savunsalarda bu durum tamamen aşağılık kompleksinden dolayı vuku bulur.

kitap okurken ..

od ana
Kitap okurken, sesten nefret ediyorum. Tam hikayenin içinde yerimi almış ve ruhumu hikayeden bir köşede barındırmışken gelen o ses beni hayal dünyamdan tekmeleyerek uyandırıyor.

Kitap okurken en güzel dost çay ve kahvedir.

bayram mesajları

od ana
Okumadan sildiğim ve telefonumda görmekten nefret ettiğim mesajlardır.
Yolda görüp selam vermeyen insanların, sırf rehberinde kayıtlı olduğumuz için samimiyetsizliklerine katlanmak zorunda değiliz.
Tepkim özellikle toplu mesajadır.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord