confessions

nicksizolmazmi

tünelden önceki son çıkış - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 305
  2. takipçi 16
  3. puan 3159

seri eksi basan yaralı yazar

nicksizolmazmi
Son üç saattir, üşenmeyip aylar önce yazdığım entryleri bile eksileyen, benden gerçekten hiç haz etmeyen, muhtemelen başkalarının görüşlerine saygı duyulması gerektiğini savunan yazar. Hayır, ne olmuş yani izmir marşını yazdıysam. Sözlüğe bir giriyorum 48 kırmızı, bir umut bir mutluluk bendeki. Kim bilir kaç artilandim düşüncesi, derken ( bu arada artilayanlara teşekkür ederim) bir bakıyorum 30 küsur eksi. Ne hakkın var umutlarımı öldürmeye. Bu arada mehter marşını da severim, bunu da bil isterim (swh).
8

özgecan aslan

nicksizolmazmi
Tam dört sene önce, yaşamdan vahşice koparılan melek. Unutmadık seni, unutamadık. Bir de anneciğinin söylediği şu cümleyi: " Çok acı çekmiştir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi".
Ailesine sabır diliyorum.

ekşi sözlük'ün yeni zelanda camii saldırısı yorumu

nicksizolmazmi
Ekşi sözlük canlanıp dile mi gelmiş diye düşündüren başlık. Sözlüklerdeki yorumlar bireyseldir. Ekşi sözlük binlerce insanın bir araya gelip farklı düşünce ve görüşlerini paylastiğı bir platformdur. Yani ekşi sözlüğün yorumu derken, sanki tek ses bir yorum yapılmış gibi bir algı yaratıp provakatif davranışlar sergilemek burada kimseye yakışmaz. o başlığa entry giren 1350 (çaylaklar hariç)) yazar içinde bir kaç kişinin tasvip edilmeyecek yorumunu ön plana çıkarıp geri kalan, insani ve vicdani degerlendirmelerini onayladığımız yazarların entrylerini göz ardı etmek iyi niyetli bir tutum değil ne yazık ki.
Tanım: ekşi sözlükte paylaşım yapan bazı yazarların
Üzücü değerlendirmeleri.

doğal afet ve kazaları siyasete bağlamak

nicksizolmazmi
Sonrasında yasanan can ve mal kayıpları mevcut iktidarin liyakat gözetmeksizin yaptigi siyasi atamalar ve kadrolaşma sonucu gelişiyorsa, hizmette taşeronlar kullanılıyor ve bu taşeronlar da siyasilerin korumasıyla hukuken aklanacak olmanın verdigi rahatlıkla, sorumluluklarını olması gerektiği gibi yerine getirmiyorsa kime bağlayalim? Fitratimiza mı?
doğal afet ve kazanın değil, ama bunların sonucu yaşanan bütün kayıplarin sorumlusu siyasi iktidardır. Bunların sorumlusu görevlerini yapmayan ya da eksik yapan belediyeler, ilgili kamu görevlileri, taşeronlardır.

türk kızlarının sarışın olmaya özenmesi

nicksizolmazmi
Bir bayanın saçını boyaması tamamen kendisiyle ilgili bir durumdur. Maalesef erkeklerin bu konudaki tercihi kadınlar için pek de onemli değildir. Sevgilimiz/eşimizi ne kadar seversek sevelim, onlar için yapmayacagimiz ve ya yapamayacağımız belki de yegane şey budur. Kendimize yakistirmadigimiz bir renge saçımızı boyatmayiz. Türk kızları göz ve ten rengine, yüz ifadesine sarı saçı yakıştırıyordur.bu nedenle de sarıyi tercih ediyordur.

güven sözlük

nicksizolmazmi
Hayırlı olmasını diledigim ve Bu kadar yazarın birbirini nereden tanıdığını merak ettiğim sözlük. Ayrıca farklı düşüncelerin özgürce paylaşıldığı, farklılıklar nedeniyle kimsenin birbirine hakaret ya da küfür etmediği saygı çerçevesinde insanların kendilerini ifade edebileceği bir sözlük olmasını temenni ediyorum.

kurallarımız

nicksizolmazmi
2 numaralı maddenizde yazarların bildirim yapılmadan statülerinin değişebilecegi belirtilmiş. Bu demektir ki Güven ile başlayan bu yolculukta bir yazarın ansızın,hiçbir uyarı olmadan belki de yaptığı hatayi anlayamadan statüsünün değiştirilebilme hakkını yönetim ve/veya moderator elinde bulunduruyor. Bildirim yapılarak, bir kaç kez uyarilarak hatalarında ısrarcı yazarların cezalandırılması daha doğru olur diye düşünüyorum ki bu da sizi diğer sözlüklerden farklı yapacaktır. ancak böyle olursa her an ucurulma korkusu yaşanmadan, güvenle, paylaşımlar yapilabilir.
3

ekrem imamoğu

nicksizolmazmi
Geçmişte mansur yavaş'a yapılanların tekrarı yaşanmazsa, istanbul'un yeni belediye başkanı. Duruşuyla, tavırlarıyla, üslubuyla siyasette görmek istedigimiz birleştirici uzlaşmacı insan modeli. Bu kirli oyundan başarıyla çıkmasını tüm kalbimle diliyor, kendisini tebrik ediyorum.
2

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

nicksizolmazmi
Spor yapmak, abur cubur yememek, akşam yemeği porsiyonlarini azaltmak, hamur işi yememek. Ayrıca
Hedef belirleyin. Hedefiniz 10 kilo ise bunu 1 ayda yapamayacağınızı bilin. 1 ayda veremediğinizi görünce moraliniz bozulacak ve vazgececeksiniz. Ayda 2-3 kilo verecek şekilde hedef küçültün. Yapabildiğinizi görmek motivasyonunuzu artıracak. Bu ufak başarılar İnancınızı ve kararlılığınızı pekistirip sizi bastan çıkaracak lezzetlere karşı koruyacak.

tiktok

nicksizolmazmi
Gençler, yaşlılar, şekilden şekile giren insanlar, ne demeli bilemiyorum. Her ne kadar gülünç olduğu söylense de ben üzülüyorum, insanımızın ne hale geldiğini görüp üzülüyorum. O kadar zaman ve emek, yazık. Kitap okuyor musunuz diye sorsanız çoğu zamanım yok der.

can dostum

nicksizolmazmi
1997 yapımı film. orjinal adı good will hunting. Oyuncular chris britton, robin williams ve matt damon. Senaryosunu matt damon ve ben affleck'in yazdığı film, oscar ödüllü olup en iyi senaryo ödülünü almıştır. Robin Williams'in bütün filmleri gibi bu film de mutlaka izlenmelidir.

risk almayı sevmek

nicksizolmazmi
Cesaret gerektiren, alınan risk karşısında karşılaşılacak problemle başa çıkma becerisi gelişmiş, biraz da geniş karakterdeki insanların davranışı. Eğer siz bu özellikleri tasimiyorsaniz yakın çevrenizdeki böyle insanlar sizde stres ve kaygı bozukluğu yaratabilir. Yakın çevremde istemem ama uzaktan çok saygı duyduğum insanlardir.

omurgasız insanlar

nicksizolmazmi
Omurgasız insanlar hayatta bir duruşları olmayan, kendi çıkarına uygun olduğu takdirde çabuk yön degistirebilen, prensiplerden yoksun, onursuz ve gurursuz insanlardır. Kendilerine güvenilmez ve saygı duyulmaz. Kendilerine nasıl tahammül edebiliyorlar bilinmez.

gelecek evlatlarına geçmişten mesaj yolla

nicksizolmazmi
Benimkiler geldi. Daha fazlası da gelmesin zaten. Şimdi ve gelecekte onlara söyleyebileceğim: dürüst olun, adil olun, zamanınızı iyi degerlendirin,utanacaginiz şeyi yapmayın, yaptığınız şeyin arkasinda durun, kitap okuyun, mutlu olacağınız mesleği seçin ve farklı olun. Size güveniyorum. Ben her zaman arkanızda olacağım.
Biraz daha var ama çocuklar yada ergenler, her şeyi sizden daha iyi bildikleri için bunları ufak dozlar halinde onlar farketmeden vermelisiniz. Yoksa sizi asla dinlemezler. Tavsiyem geleceğe mesajınız kısa ve anlaşılır olsun.

giyecek hiçbir şeyim kalmamış sendromu

nicksizolmazmi
Çok yıkıcıdır. O kadar kıyafet içinde giyecek hiç bir şey bulamamak, kişide ciddi bir umutsuzluk ve ağlama isteği yaratabilir. Böyle dönemlerde kişi yakin çevresi tarafından desteklenmeli, aslında ne kadar güzel ve zayıf olduğu vurgulanmalı, dolaptaki parçaların yeterli olduğu ve ona çok yakıştığı konusunda ikna edilmelidir.

kedi vs köpek

nicksizolmazmi
Kesinlikle köpek.bir kaç hafta önce eve dönerken sitenin ördeğini yemeye çalışan kedi beni iyice soğuttu kedilerden. Minicik sevimli ördeğin üzerine atlayan kediyi görünce eşim, çocuklar, ben hepimiz aynı anda çığlık çığlığa bağırıp koşmaya başladık, kediye engel olduk. Eger başarılı olup ördeği kapabilseydi hepimiz için ciddi travma olacaktı. Gözü öyle dönmüş ki bana bile atak yapıyor hayvan. Oysa sevimli köpekler böyle mi? canlı hayvan yemeye çalışan köpek görmedim hiç.

kılıçdaroğlu'nda liderlik vasfının olmaması

nicksizolmazmi
Kibar konuşuyor, hakaret ve küfür etmiyor, bağırmıyor, kimseyi aşağılamıyor, tepkisini en fazla yürüyerek ya da böyle bir şey olabilir mi diyerek gösteriyor, çocuğuna herkesin ( ya da genelin diyelim) yaptığı gibi onlarla eşit koşullarda askerlik yaptırıyor (kısa dönem), mütevazı koşullarda yaşıyor. Evet türkiye sartlarinda liderlik vasfı yok. Kanada'da ya da ispanya'da doğsaydi farklı olabilirdi ama.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com