confessions

nicksizolmazmi

dolunaylı nüktedan - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 210
  2. takipçi 17
  3. puan 2100

doğal afet ve kazaları siyasete bağlamak

nicksizolmazmi
Sonrasında yasanan can ve mal kayıpları mevcut iktidarin liyakat gözetmeksizin yaptigi siyasi atamalar ve kadrolaşma sonucu gelişiyorsa, hizmette taşeronlar kullanılıyor ve bu taşeronlar da siyasilerin korumasıyla hukuken aklanacak olmanın verdigi rahatlıkla, sorumluluklarını olması gerektiği gibi yerine getirmiyorsa kime bağlayalim? Fitratimiza mı?
doğal afet ve kazanın değil, ama bunların sonucu yaşanan bütün kayıplarin sorumlusu siyasi iktidardır. Bunların sorumlusu görevlerini yapmayan ya da eksik yapan belediyeler, ilgili kamu görevlileri, taşeronlardır.

özgecan aslan

nicksizolmazmi
Tam dört sene önce, yaşamdan vahşice koparılan melek. Unutmadık seni, unutamadık. Bir de anneciğinin söylediği şu cümleyi: " Çok acı çekmiştir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi".
Ailesine sabır diliyorum.

güven sözlük

nicksizolmazmi
Hayırlı olmasını diledigim ve Bu kadar yazarın birbirini nereden tanıdığını merak ettiğim sözlük. Ayrıca farklı düşüncelerin özgürce paylaşıldığı, farklılıklar nedeniyle kimsenin birbirine hakaret ya da küfür etmediği saygı çerçevesinde insanların kendilerini ifade edebileceği bir sözlük olmasını temenni ediyorum.

türk kızlarının sarışın olmaya özenmesi

nicksizolmazmi
Bir bayanın saçını boyaması tamamen kendisiyle ilgili bir durumdur. Maalesef erkeklerin bu konudaki tercihi kadınlar için pek de onemli değildir. Sevgilimiz/eşimizi ne kadar seversek sevelim, onlar için yapmayacagimiz ve ya yapamayacağımız belki de yegane şey budur. Kendimize yakistirmadigimiz bir renge saçımızı boyatmayiz. Türk kızları göz ve ten rengine, yüz ifadesine sarı saçı yakıştırıyordur.bu nedenle de sarıyi tercih ediyordur.

risk almayı sevmek

nicksizolmazmi
Cesaret gerektiren, alınan risk karşısında karşılaşılacak problemle başa çıkma becerisi gelişmiş, biraz da geniş karakterdeki insanların davranışı. Eğer siz bu özellikleri tasimiyorsaniz yakın çevrenizdeki böyle insanlar sizde stres ve kaygı bozukluğu yaratabilir. Yakın çevremde istemem ama uzaktan çok saygı duyduğum insanlardir.

tiktok

nicksizolmazmi
Gençler, yaşlılar, şekilden şekile giren insanlar, ne demeli bilemiyorum. Her ne kadar gülünç olduğu söylense de ben üzülüyorum, insanımızın ne hale geldiğini görüp üzülüyorum. O kadar zaman ve emek, yazık. Kitap okuyor musunuz diye sorsanız çoğu zamanım yok der.

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

nicksizolmazmi
Spor yapmak, abur cubur yememek, akşam yemeği porsiyonlarini azaltmak, hamur işi yememek. Ayrıca
Hedef belirleyin. Hedefiniz 10 kilo ise bunu 1 ayda yapamayacağınızı bilin. 1 ayda veremediğinizi görünce moraliniz bozulacak ve vazgececeksiniz. Ayda 2-3 kilo verecek şekilde hedef küçültün. Yapabildiğinizi görmek motivasyonunuzu artıracak. Bu ufak başarılar İnancınızı ve kararlılığınızı pekistirip sizi bastan çıkaracak lezzetlere karşı koruyacak.

aşkın ömrü

nicksizolmazmi
Sizin olmasını istediğiniz kadardır. Önemser ve emek verirseniz uzar, kendi haline bırakırsanız kısalır ve zamanla kaybolur. Bakın kaybolur diyorum. Silkelenir ve kendinize gelir, ararsanız tekrar bulursunuz. Aşkın ömrü sizin ona biçtiğiniz süre kadardır.

can dostum

nicksizolmazmi
1997 yapımı film. orjinal adı good will hunting. Oyuncular chris britton, robin williams ve matt damon. Senaryosunu matt damon ve ben affleck'in yazdığı film, oscar ödüllü olup en iyi senaryo ödülünü almıştır. Robin Williams'in bütün filmleri gibi bu film de mutlaka izlenmelidir.

duman

nicksizolmazmi
Grup üyeleri kaan tangöze, batuhan mutlugil, ari borakas ve cengiz baysal'dır. Sor bana pisman mıyım, bal, elleri ellerime, bu aşk beni yorar, haberin yok ölüyorum ve daha bir çok güzel şarkıyı bizlerle buluşturan duman, rock müziğin sevilen (benim için en) gruplarındandır.

anıtkabir ziyareti vs türbe ziyareti

nicksizolmazmi
Anıtkabir ziyareti dilek dilemek amaçlı yapılan bir ziyaret değildir. Yakınlarını, sevdiklerini kaybeden insanların yaptıkları mezar ziyareti gibi düşünebilirsiniz. Yılda bir-iki kere gidip kendimizce, yaptığı şeyler icin minettarlıgımızı ifade edip saygımızı sunarız. Dinimiz, öldükten sonra yakılmaya izin vermediği için mezar adı verilen yaklaşık 2 metrekarelik alanlara gömülüyoruz. Kalanlar da belirli günlerde ( mesela anneler günü, babalar günü, Müslümanlar için arife günleri) bu mezarlara gidip yakınlarını ziyaret edip onlara bağlılıklarını, sevgilerini ve onları unutmadiklarini gösterip, aslında kendilerini rahatlatırlar. Anıtkabir ziyareti bu ruh haliyle yapılır. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.
Türbe ziyaretine hiç girmeyeceğim bile. Türbeye gidenler (ki ben de zamanında gitmiştim) dilek dilemeye giderler ya da dilekleri olunca teşekkür etmeye. Sadece Gelibolu'da 99 türbe oluğunu biliyorum. Başka bir şey söylemeye de gerek görmüyorum.

kılıçdaroğlu'nda liderlik vasfının olmaması

nicksizolmazmi
Kibar konuşuyor, hakaret ve küfür etmiyor, bağırmıyor, kimseyi aşağılamıyor, tepkisini en fazla yürüyerek ya da böyle bir şey olabilir mi diyerek gösteriyor, çocuğuna herkesin ( ya da genelin diyelim) yaptığı gibi onlarla eşit koşullarda askerlik yaptırıyor (kısa dönem), mütevazı koşullarda yaşıyor. Evet türkiye sartlarinda liderlik vasfı yok. Kanada'da ya da ispanya'da doğsaydi farklı olabilirdi ama.

beyaz zambaklar ülkesinde

nicksizolmazmi
Kitabın arka kapağında şöyle yazar:
"Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızliklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan iş adamlarına kadar, her neslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, finlandiya'yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak bir şekilde gözler önüne sermektedir. Halkların destansı özverisiyle yoksulluktan kurtularak ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl mükemmel bir ülke yaratilabilecegini gösteren, okurlara dudak ısırtan ölümsüz bir eser"

kedi vs köpek

nicksizolmazmi
Kesinlikle köpek.bir kaç hafta önce eve dönerken sitenin ördeğini yemeye çalışan kedi beni iyice soğuttu kedilerden. Minicik sevimli ördeğin üzerine atlayan kediyi görünce eşim, çocuklar, ben hepimiz aynı anda çığlık çığlığa bağırıp koşmaya başladık, kediye engel olduk. Eger başarılı olup ördeği kapabilseydi hepimiz için ciddi travma olacaktı. Gözü öyle dönmüş ki bana bile atak yapıyor hayvan. Oysa sevimli köpekler böyle mi? canlı hayvan yemeye çalışan köpek görmedim hiç.

omurgasız insanlar

nicksizolmazmi
Omurgasız insanlar hayatta bir duruşları olmayan, kendi çıkarına uygun olduğu takdirde çabuk yön degistirebilen, prensiplerden yoksun, onursuz ve gurursuz insanlardır. Kendilerine güvenilmez ve saygı duyulmaz. Kendilerine nasıl tahammül edebiliyorlar bilinmez.

kurallarımız

nicksizolmazmi
2 numaralı maddenizde yazarların bildirim yapılmadan statülerinin değişebilecegi belirtilmiş. Bu demektir ki Güven ile başlayan bu yolculukta bir yazarın ansızın,hiçbir uyarı olmadan belki de yaptığı hatayi anlayamadan statüsünün değiştirilebilme hakkını yönetim ve/veya moderator elinde bulunduruyor. Bildirim yapılarak, bir kaç kez uyarilarak hatalarında ısrarcı yazarların cezalandırılması daha doğru olur diye düşünüyorum ki bu da sizi diğer sözlüklerden farklı yapacaktır. ancak böyle olursa her an ucurulma korkusu yaşanmadan, güvenle, paylaşımlar yapilabilir.
3