confessions

muskulpesent

can ciğer kuzu sarması - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 97
  2. takipçi 2
  3. puan 772

türkiye'de özlemi duyulan şeyler

muskulpesent
Akşam saatlerinde evden biraz uzaklaşarak yürüyüş yapayım diye evden çıktım ve yaklaşık 45 dakika yürüyerek çocukken büyüdüğüm mahalleye kadar geldim. Her yer yeni binalarla dolmuş, akşama kadar koşturduğumuz boş arsaların yerini bloklar almıştı. Bahçesinde top oynadığımız bir gecekonduyu görünce durdum ve bacasının tütmesini izledim. Ankara'nın keskin ayazıyla burnuma kadar gelen kokuyu hissedince çocukluğum aklıma geldi. Annemin akşam yemeği niyetine elime tutuşturduğu ekmek arası bir elimde top bir elimde dertsiz tasasız sokaklarda büyüdüğüm yılların özlemini hissettim. Ben en çok çocukluğumu özlemişim.

ilginç gelen yöresel örf ve adetler

muskulpesent
Siirt'te düğünden sonra evine giden yeni evli çifti sabaha kadar damadın amcası kapıda beklermiş. Amca ancak damattan aldığı onay üzerine evden ayrılırmış. Burada 'onay' kelimesiyle neyi kastettiğimi siz değerli yazar ve okuyucular zaten biliyorsunuz. Bunu askerdeyken Siirtli bir çocuktan duymuştum. Belki de bir çok yöre için normal bir durum bunun neresi ilginç diyebilirsiniz ama ilk defa duyduğum için ben baya şaşırmıştım.

kimin kocası bu

muskulpesent
İnsanlar ne kadar mutlu diye düşünüyorum bu müziklerle video çekip sosyal medya üzerinden paylaşanları görünce. Sonrasında mutluluk maskesi altında yapılan bu paylaşımların göz boyaması olduğunu ve izleyen insanın kendisini gereksiz triplere soktuğunu, dışarıya mutluyum, eğleniyorum, hayatı ben yaşıyorum mesajını vermeye çalışıp sonra tekrar o sıradan hayatlarına devam ettiklerini farkediyorum.

üniversite

muskulpesent
Son dönemde anlaşılmıştır ki teknik bölümler hariç okunduğunda zaman kaybı olarak değerlendirilebilecek, artık 81 ilde olup nitelikten çok niceliğine önem verilen, bilimden uzak ve işsiz sayısının daha az görünmesi için bir araç olarak kullanılan, hayatı kaçırmaya sebep yüksek öğretim kurumlarıdır.

milli tarihe barışık olmamak

muskulpesent
Milli tarih ya da resmî tarih dışında tarikatlardan, cemaatlardan ve kendisine deli raporu verilen kişilerden tarih öğrenme meraklısı kişilerde bulunan sorundur. Atatürk düşmanı olan insanları dinlediğinizde hepsinin aynı zırvaları öne sürdüğünü ve bunlara inandığını göreceksiniz.
0 /