confessions

muskulpesent

okyanustan gelen şişe - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 423
  2. takipçi 5
  3. puan 4619

2019 türkiye yerel seçimleri

muskulpesent
Düşünün ki bir Ülkenin yarısı diğer yarısını zillet, terörist olarak algılıyor ve suçluyor. Ülke iki kutuba ayrılmış durumda. Tarih sahnesinde en önemli rolleri almış, dünyada en büyük, en güçlü devletleri kurmuş, tek başına yedi düvele savaşmış bir milletin şu anki haline bakın. Mevcut iktidar başarılı mı, başarısız mı?

muhtar

muskulpesent
Çoğu köyde belediye başkanlığı seçimlerini gölgede bırakmış, aday sayısının çok fazla olduğu, uğruna binlerce oy taşıma işleminin yaptırıldığı, jandarma teşkilatına ek önlemler aldırmış, maaş verilmeden köyün en akil insanına yaptırılması gerektiğini düşündüğüm, seçimle iş başına gelinen en düşük idari makamın sahibi.

en çok karıştırılan ülkeler

muskulpesent
Başlığa farklı bir bakış açısıyla bakmak istedim. Ortadoğu'da bulunanlar başta olmak üzere tüm Müslüman ülkelerdir. Her gün birinde olay her gün birinde terör eylemi, her gün birinde kitlesel katliamlar. Türkiye sahip olduğu cumhuriyet mirasının kıymetini iyi bilmelidir.

31 mart 2019

muskulpesent
Tam bir 3. Dünya ülkesi modunda günler yaşıyoruz. Seçim diye diye propaganda yapa yapa asıl ilgilenmemiz gereken şeylerle ilgilenmiyor yada onları önemsemiyoruz. Belli kurallara oturtulmuş, belli ilkelerle desteklenmiş, üretim, yaratıcılık, çalışma gibi gibi asıl beka gerektiren konuları bırakıp birbirimizin derdine düşmüşüz. Şu seçimler bitsinde kurtulalım artık. Bu ülkede seçimlerde, söylemlerde bayağılaştı artık. Bölündük, kutuplaştırıldık. Çok kolay vatansever çok kolay vatan haini olur hale geldik. Değerlerimizi yitirdik, yitirmeye devam ediyoruz. Bu ülkenin kaderini, gündemini artık salt siyasiler belirlemesin.

ekrem imamoğlu'nun yasin okuması

muskulpesent
Sağ cenahın adayı olsaydı gündeme olumlu yansıyacak belki hakkında methiyeler düzülecek belki de alıştığımızdan mütevellit hiç konuşulmayacaktı fakat biz herşeyi parti çatısı altında açıklama gibi bir gaflet içerisinde olduğumuzdan eleştirilerin, şakaların olmasını normal karşılıyorum.

bisiklete binmek

muskulpesent
İçimde bitmek bilmeyen istek. En sevdiğim aktivite ve aynı zamanda ulaşım aracı. Dar anlamda özgürlüğün tanımıdır benim için. Bir gün kendime özel tasarlayacağım bisikletimle yollara düşmek istiyorum.

kapitalizm ve özgürlük

muskulpesent
Birbirinden bağımsız ve alakasız iki kavramdır. Uluslararası firmaların başını çekip, yerel düzeydeki basit işletmelerin bile işin içinde olduğu, devlet destekli bu Kapitalist düzenin içinde var olmaya, yaşam mücadelesi vermeye çalışan birey kesinlikle özgür değildir. Emeğin bu derece sömürülmesi bugün modern köleliğin devam ettiğinin en büyük kanıtıdır. Günde 11 saat çalışmak nedir yani, tamam sakinim.

gümüşhane

muskulpesent
Memleketim olan şehir. Bulunduğu bölge, sahip olduğu kaynaklar, iklim gibi özellikleri hakkında yorum yapan arkadaşlar olduğundan o konulara girmeden 'insanı' hakkında yorum yapmak istiyorum. Ülkenin en yobaz insanlarını barındıran bir kaç şehirden biridir. Şark kurnazlığı yaygın görünen hastalıktır. Ülkenin özeti de olan, halkı son derece politize olmuş durumdadır. Muhtarlık seçimleri için ikametgah taşıma işlemi sebebiyle 2019 yılı itibariyle nüfus artışında patlama olmuştur. Seçim günü ve izleyen günlerde silahlı yaralama veya öldürme suçlarının artması ise kuvvetle muhtemeldir.
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon