confessions

muskulpesent

gittiğinde ara beni - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 417
  2. takipçi 5
  3. puan 3692

ekrem imamoğlu'nun yasin okuması

muskulpesent
Sağ cenahın adayı olsaydı gündeme olumlu yansıyacak belki hakkında methiyeler düzülecek belki de alıştığımızdan mütevellit hiç konuşulmayacaktı fakat biz herşeyi parti çatısı altında açıklama gibi bir gaflet içerisinde olduğumuzdan eleştirilerin, şakaların olmasını normal karşılıyorum.

bisiklete binmek

muskulpesent
İçimde bitmek bilmeyen istek. En sevdiğim aktivite ve aynı zamanda ulaşım aracı. Dar anlamda özgürlüğün tanımıdır benim için. Bir gün kendime özel tasarlayacağım bisikletimle yollara düşmek istiyorum.

kapitalizm ve özgürlük

muskulpesent
Birbirinden bağımsız ve alakasız iki kavramdır. Uluslararası firmaların başını çekip, yerel düzeydeki basit işletmelerin bile işin içinde olduğu, devlet destekli bu Kapitalist düzenin içinde var olmaya, yaşam mücadelesi vermeye çalışan birey kesinlikle özgür değildir. Emeğin bu derece sömürülmesi bugün modern köleliğin devam ettiğinin en büyük kanıtıdır. Günde 11 saat çalışmak nedir yani, tamam sakinim.

gümüşhane

muskulpesent
Memleketim olan şehir. Bulunduğu bölge, sahip olduğu kaynaklar, iklim gibi özellikleri hakkında yorum yapan arkadaşlar olduğundan o konulara girmeden 'insanı' hakkında yorum yapmak istiyorum. Ülkenin en yobaz insanlarını barındıran bir kaç şehirden biridir. Şark kurnazlığı yaygın görünen hastalıktır. Ülkenin özeti de olan, halkı son derece politize olmuş durumdadır. Muhtarlık seçimleri için ikametgah taşıma işlemi sebebiyle 2019 yılı itibariyle nüfus artışında patlama olmuştur. Seçim günü ve izleyen günlerde silahlı yaralama veya öldürme suçlarının artması ise kuvvetle muhtemeldir.

we only write english on this topic

muskulpesent
I am supporting this title. I want to improve my english level but ı dont find any true ways. Maybe 'writing' can be good for learn english. Often I use BBC Learning english website. You can use it. İt has helpful practice and episodes. I hope we will see more entry about anything topic. Also finally, what can ı do sometimes?

kitap okumak

muskulpesent
Yoğun çalışmamdan dolayı maalesef pek vakit ayıramadığım en favori aktivitemdir. Hayal gücünü zenginleştirmesi, farklı perspektiflerden bakabilme yeteneğini geliştirmesi ve akıcı, anlaşılır konuşma alışkanlığı kazandırması gibi son derece faydalı özelliklerini göz önünde bulundurursak, maliyeti en düşük kişisel gelişim aktivitesidir diyebilirim.
0 /
[email protected]