confessions

mahur

altın perçemli sarkastik yazar - Moderatör

  1. toplam giri 601
  2. takipçi 10
  3. puan 8010

eskilerin hep güzel olduğu gerçeği

nurse
Eskiler güzeldir tabi.
Bende eskileri severim. her yenilik hayatımızı kolaylaştırdı lakin insanlar arasına mesafe koydu..
Sobayla herkes aynı odadaydı kalorifer geldi herkes odasına çekildi..
Pazar günleri tüm babalar evde olur pazar kahvaltısında hiç kimse eksik olmazdı. O sucuk pazar günleri pişerdi. Şimdi babalar mesai yapıyor. Anneler çalışıyor. Evlatları daha iyi şartlarda okusun, büyüsün diye. Pazar kahvaltısı anlamını yitirmiş durumda.
Televizyonun rengi yoktu hayal gücü vardı mesela.
Genç kızların koleksiyonları vardı.
Evler bu kadar simetrik ve lüks değildi ama her köşesinde huzur vardı, komşuluk vardı.
Taso vardı.
pazar günleri saat 8 de tom ve Jerry vardı. Annemler uyanana kadar bizi oyalardı.
Ve daha bissürü sayabilirim.

keyifsizlik

serendipity
Yaz ortasında cıvıl cıvıl öten kuşlar, şırıl şırıl akan nehir, kahkaha atarak parmak arası terliklerle sanki size inat, hayata inat gülen doğanın karşısında olanı biteni görmezden gelip(doğrudan yahut dolaylı) adeta kış mevsimi etkisinde kalıp, soğuktan donma halidir.

Net bir hali yoktur. Yani mutluluk gibi neşe satmadığı gibi mutsuzluk gibi hayattan da kopartıp atmaz sizi, hep bir gri bulut havasındaki yağdım yağacak bunalımında olan arada kalmış halidir.

Hani yanlışlıkla arabanın kapısına parmaklarınız sıkışır da bağıramazsınız, çok önemli bir toplantı da öksürük gelir de tutarsınız ya, rızıktan hallice çok sevdiğiniz yemek gelir de yerken Boğazınıza dizilir de su içerseniz geçecek hali vardır ya o'dur işte bu ruh hali.

En güzelini göremez, yakın gözlüğü taktıktan sonra uzağı gördüğünün farkına varacağınız ama gözlük takmayı reddeden ortada kalma halidir.

Yanmamak için çaba sarfeden mangal kömürü olur bazen, yemeğini yememek için bu sefer ağlamak yerine elinin tersiyle umarsızca “yeter” Eda'sında ters çeviren bebek olur bazen de, üniversite sınavındaki bildiğin sorunun keyfine varamayıp şeytan dürtüp “ c şıkkına” yönlendirip; bildiğini de bilemez duyduğunu duyamaz hali olur geçer.


Bilinmelidir ki geçicidir. Karakterinizle haşır neşir olacak kadar etkisinin geçmesini beklerseniz karakteriniz de olur bazen!
Denge sever, dengeyi kaybettiğin an mutsuzluk, depresyon sebebidir. Şükrü az olan insanlarda daha çok görülür.

Ama yine de gri bulutlar can sıkmıyor değil be sözlük!

çin'i çin demeden anlat

nushirevan
Dünyanın en geniş coğrafyasında, gelmiş geçmiş en uzun süre, en çok insan tarafından kullanılan yazı türüne sahip ülke. 6000 yıldır kullanmalarına rağmen geri kalmadılar ama biz 600 yıllık alfabemizi latin harflerine çevirip çağ atladık, nirvanaya ulaştık, mars'tan 450 dönüm arsa aldık.

eba eğitim bilişim ağı

merdumgiriz
Birkaç gün öncesine kadar yalnızca adı varken, koronavirüs sayesinde aktif kullanılmaya başlanacak olan eğitsel elektronik içerik ağı. Geliştirilmesi ve ülke genelinde kullanılmaya başlanması konusunda çok geç kalındığını düşünüyor, bununla birlikte içinde bulunduğumuz durumun eğitim alanında yeni ve olumlu gelişmelere yol açacağına inanıyorum.

duygusal izolasyon

merdumgiriz
kişinin duygusal olarak çok etkilendiği bir durum karşısında hiç etkilenmemiş gibi davranması, kendini tüm duygulardan soyutlamasıdır.

özellikle şiddetli geçimsizliğin olduğu evlerde yaşayan çocuklarda sık karşılaşılan bir savunma mekanizmasıdır. evde kıyamet kopar fakat çocuk hiçbir şeyden etkilenmemiş gibi davranarak oyun oynamaya, normal yaşantısına devam eder. çok sevdiği birinin cenazesine katılan bir kişi hiç üzgün değilmiş gibi güçlü görünebilir. bu da duygusal izolasyona bir örnektir.

sözlük yazarlarının aldığı koronavirüs tedbirleri

nurse
Günün yarısıı hastanede geçirdiğim için eldivenle dolaşıyorum, sıksık eldiven değiştirip ellerimi yıkayıp dezenfektanlıyorum,hasta ile yakın temasa geçerken maske kullanıyorum. eve gidince üstümü başımı değişiyorum vaktim varsa duş alıyorum.
Bulaşık makinama yıkama verirken sirke damlatıyorum.
Haftalık temizliğimi yaparken sirke ilave ediyorum.
Kızıma sık sık su veriyorum.

çanakkale şehitlerine

nushirevan
Muhteşem bir edebi eser olmasının yanı sıra çanakkale savaşına şahit olmamasına rağmen, verdiği detaylar ve yaptığı betimlemelerle akif'in sadece bir şair değil, aynı zamanda bir gönül insanı olduğunu gösteren şiir. Mânâ aleminin kapılarının ardına kadar açılmış olduğu aşikar diyorum ben.

boku no hero academia

nushirevan
Hazır evlerde izole haldeyken, anime severler için bir öneri olsun:

Boku no Hero Academia (spoiler yok)

Gelecekte olağan üstü yeteneklerle doğan insanlar vardır. Zamanla bu yetenekli insanlar o kadar çoğalır ki, nüfusun %80'inin sahip olduğu bu "özgünlük" adı verilen bu süper güçler gayet normale dönüşür. Öyle ki bir özgünlüğe sahip olmayanlar, toplumda azınlık haline gelmiştir.

Bu özgünlüklerini kahramanlık yaparak kullanan insanlara hayran olan Midoriya'nın tek hayali, bu insanlar gibi bir gün kahraman olabilmektir. Kahramanlık sıralamasında 1 numara olan, neredeyse sınırsız, akıl almaz bir güç sahibi olan All Might adlı kahraman da idolü olmuştur.

Bir gün okuldan eve gelirken, özgünlüksüz Midoriya süper bir kötü tarafından saldırıya uğrar. Ölüme yaklaşırken onu en çok hayran olduğu All Might kurtarır. Midoriya'yı tanımaya başlayan meşhur süper kahraman, onun kendisinin varisi olabileceğine karar verir. Çünkü doğuştan gelen özgünlüklerin dışında, All Might'ın gücü bir başkasına devredilebilmektedir. Bir savaş sırasında çok kötü yaralanan All Might gücünü kullanabilecek beden kuvvetini yavaş yavaş kaybedince, halefi olarak genç Midoriya'yı seçer.

Bundan sonra Midoriya'nın yapması gereken, bu gücü kullanmayı öğrenmek, doğuştan özgünlüklerle doğan kahramanlık okulundaki arkadaşları ile rekabet ve dünyayı tehdit eden süper kötülere karşı mücadele etmektir.

Oldukça eğlenceli, bol aksiyonlu ve felsefik bir animedir. 4 sezonu şu an internette bulabilirsiniz

dul kadın

batuhanxo
Kadına aç bir toplumda sadece kadın olmak başlı başına bir sorun iken başına getirelen her sıfat o kadının başına daha da sorun olmakta ayrıca bir de bir başına kalmak zorunda kalmış ise .

yengeç burcu

martilara simit atan kadin
Aşırı duygusal, anlayışlı, sempatik, vatansever, evcimen (yemimi suyumu ver ben bir ömür kalırım burada diyecek kadar), kendine acıyan, ihtiyatlı, nazik yapıda olan yengeçler anaçlık bakımından da epey gelişmiştir. Kazık yiyip ertesi gün ''Ama yazık ya!'' diyecek kadar saf olmakla birlikte kesinlikle kinci değillerdir. Ancak yapılanı öyle hemen unutamazlar da... Aslında hiç unutmazlar ancak ender durumlarda görmezden gelebilirler. ''Korkarken fark etmeden ya zarar verirsem!?'' diye fobi geliştirebilecek kadar geniş düşünüp kurabilirler. Kafaları durmadan çalışır ancak bu çalışma genelde soyut ve ütopik şeyler olduğundan gerçekle hayali karıştırabilecek kadar hayalcilerdir. Siz onlara ''Beyaz gömlek'' dediğinizde kafasında 'kullanımı zordur'dan başlar saniyeler içinde olası her tür lekeye karşı koruma ve çözümler üretir, üzerine bir de bu çözümleri hangi şartlarda kullanabileceğini tasarlar. İnatçı değil takıntılıdır. Huylandıysa gitmez, görmez, irtibatı keser. Kendinizi patlatsanız da içine sinmeyen işi yapmaz, yapsa dahi kafanızda paralar, pişman olursunuz. Öfkeleri yanardağ patlamasına benzer. Patladığında şayet hala yaşayan varsa gider ve onu da gözünü kırpmadan öldürür. Buna karşın aşırı sulu gözlüdür. Küçüklük yada düğün gibi mutlu anların fotoğraflarına bakıp bir anda ağlayabilir. Yada aynı hızla birden kahkahaları basabilir. Çoğu zaman kendisi bile bu duygusal değişimleri algılayamaz, akışa kendini bırakır.

yekpare

batuhanxo
Bir bütün anlamında o ayrılamayan güzel bütünleşmişliği ifade eden kelime
''boynunda vebal, koynumda yeşil yekpare elbisen ve sen
yorganın altına saklanmış yine sen bana sek göz yaşınla seslen''

umut

serendipity
İmkansız dahi olsa, olabilitesini size aortun kalpten çıkan ve vücuda dağıtıp tüm yaşaımınızı saliselik adeta satın alan, saniye saniye veren duygudur.

Bir kere bu duyguya yakalanmayı görün, o an odaklandığınız şey dışında hiçbir şey görmez gözünüz. Hedef sizi belki istediğiniz yere götürmeyecekti ama vazgeçtirmeyecekti de!

aristotales'e ne diyordu umut için; uyanık insanların rüyası! ,
Ya balzac?
''cesaretin yarısıdır.''
Ya da Tales ne diyordu son olarak;
“her şey yok olduğunda bile umudun var olacaktır.”

her türlü negatiflik içinde barındırsa bile, olumsuz tüm yollar sarmışken etrafını, nefes alıp verdiği sürece istesen de istemesen de taşırsın bu duyguyu tüm ilkel benliğinle ve ölünce de gömülür kara toprağa seninle birlikte...

Hazır umut demişken, Pazar gününe de ithafen sevgili attila ilhan'ın şu şiirini hatırladım.

seni ben kallavi sokağı'nda gördüm
sen beni görmedin görmedin
kapıları çaldım adını sordum
söylemediler öğrenemedim
seni ben kallavi sokağı'nda gördüm
bir daha görmedim bilmedim
belma sebil adını yakıştırdım
aklıma geldikçe her sefer
gözlerinin mavisini bitirdim
saçlarının siyahına başladım

kallavi sokağı'nda güvercinler
benim karanlık istanbul'um
bir esnaf kahvesine oturdum
belma sebil ya geçti ya geçer
rüzgarını içime doldururum
kallavi sokağı'nda güvercinler
bunca yıl sönmemiş umudum
nisan değilse mayıs
perşembe değilse pazar
ben belma sebil'i bulurum.

umut

mavikaranlik
Çoğu insan için “yok” olan kavramdır. Bizim de birini tercih etmemiz gereken ikilem; sahte umutlar ile mutlu olmak mı, realist bir şekilde kabullenip mutsuz olmak mı? Çoğu şeyde kendimizi kandırdığımız husuların başında gelir. Realist insanlar için umut kavramı yoktur, olamaz.

umut

3k
umut sensin, umut benim, hepimiziz umut. Umut yarin degil bugündür. Onu yitirdigimiz gun kaybettigimiz gundur. Umudunu yitirmeden asla kaybetmis sayilmayacaksin.

kararsızlık

serendipity
Tecavüzcüsünün çocuğunu taşırmışcasına ızdıraplı, hiç geçmeyen saliselerin de kanseri olan durumdur. En az 2 seçenek arasında gidip gelsen de; aklında ki başka kalbindeki başka, çevresel koşullar ne olacak başkalığı arasında başkalaşım geçirdiğin o sıralarda kendini belki de en iyi tanıdığın evre olarak görüyorum ben bu durumu.Karar almayı becerebilirsen ileride böyle durumlar yaşandığı takdirde asla 'karar' almak için gecikmeyeceksin. Bir daha bu kadar değerli yıllarının olmayacağını, kendini heba edeceğin başka bir zamanın olmadığı o malum evrede en iyi sen göreceksin. Bir bebek gibi beraber büyüyeceksiniz. Beraber emekleyip, beraber hasta olacaksınız. Hep daha iyi olacak. Bir gün olacak. Hangisi daha iyi olacak derken yukarıdakinin senin için gönderdiği o malum mesajı artık almış olman lazım.
En kötüsü de ne biliyor musunuz? Kötüler arasında kötünün iyisini seçebilmenin kararsızlığıdır. Hem zamandan, hem kendinden alan 'düşman başına' dedirten başka durum var mı ki?
Özünde mükemmeliyetçilik yatar siz farkında olmasanız da. Belki dayatmacı toplum belki kendi stilinizin titizliğinden? Seç! yeter ki sen seç' Aldığın karar yanlış olsa da; işte o benim yanlışım! diye ebeveyn edasında dur arkasında.

Öneri olarak; Kalp kedi gibi sinsidir, aldatır. Akıl; sadık köpeğiniz gibi hep yanınıza kılavuz olarak duracaktır. Bu sebeple karar alırken duygularınızın gözlerinizi de ele geçirmesine müsaade etmeyip akılcı kararlardan yana olunuz.

kararsızlık

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kararsızlıktan nefret ederim o da bunu biliyor olacakki beni hiç olmayacak yerlerde bulup kıstırıyor. Iki seçenek arasında kaldığımda veya daha fazla eni sonunda birini seçerim sonra imkanım varsa vazgeçerim diğer seçeneklere yönelirim. Utanmayacaksam bu değişimi 6 7 defa daha tekrarlar en sonunda seçtiğim yoldan da pişman olurum. İkizler falan da değilim 🤦🏿‍♀️..

kararsızlık

nurse
Kararsızlık insanlarin başarıya giden yolunu kısıtlayan bir karar verememe durumudur. İnsanin ilerleyememesi bir yana olduğu yerde saymasina neden oluyor.

Şu sıralar inanılmaz kararsız bir insanım. İstifa edip ders calisma ve ozel sektörde calisirken ders calisma konusunda bir turlu karar veremiyorum

zayıflama ilaçları

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kullananlara enayi gözüyle baktığım ürünler idi. Artık ben de enayiyim sanırım. Bir anlık öfke, üzüntü, depresyon sonucu 180 liraya zayıflama çayı siparişi verdim. Tarayıcıya çayın adını aratınca direk 'zayıflama çayı ölüm getirdi' gibi haberler çıkıyor. Bile bile ölüme mi gidiyorum yoksa öleceksem de zayıf öleyim kafasında mıyım bilmiyorum. Tek bildiğim yansıtmasam da çok yıprandığım ve bu halimden nefret ettiğim. Umarım her şey gönlümüzce olur sözlük.

soba

nushirevan
Isınmak için kullanılan bir araç. Ancak sıradan bir araç değil bu. Elektrikli ısıtıcı ile ilişkiniz bir açma kapama butonu ile sınırlıdır. Düğmeye basarsınız, geri çekilip infrared teknolojisinin keyfini sürersiniz. Yani kullanıcı ile araç arasındaki ilişki neredeyse sıfırdır. Oysa sobalar öyle değildir. Siz ona emek verirsiniz, o da sizi ısıtır. Zemheri gecelerde bu karşılıklı ilişki, omuriliğinizin algısında bir arkadaşlığa, yoldaşlığa dönüşür. Borusundaki kurumların temizliğinden, kovayı doldurmaya, ateşin şiddetini üstten ve alttan ayarlamadan, üzerindeki mandalina kabuklarına kadar sürekli bir temas söz konusudur. Bitti mi, hayır. Soba söndükten sonra bile külünü döktürür size. Şimdi söylendiğinde bu zahmet gibi geliyor ama kelimenin tam karşılığı emek bence. Bu yüzden soba bizim için değerliydi. Soba neydi? Soba emekti... Lan ne güzel gidiyodum yine bozdum sonda (bkz:bgv)

soba

dilhun
Bir mekanı ısıtmak için içine odun, kömür veya tezek atılarak kullanılan veya elektriklisi de olan bir araç.
Ben çok seviyorum ya sobayı. Bizim buralara daha doğalgaz gelmediği için biz hala soba kullanıyoruz. Yanına yatıp uyumak, fırınında patates pişirmek, üzerinde çay, yemek yapmak çok güzel. Geceleri yanarken tavana verdiği ışığı da çok severim. Şu anda da öyle. Tavandaki ışığı seyrederken bu girdiyi yazmak aklıma geldi.

aşık olmak

batuhanxo
şahsen insan herşeye aşık olabilir. arabasına hayvanına eşyasına ailesine vs. Bu düşüncemin sebebi ise günümüzde herkesin herkese rahatça aşığım deyip aşık oldum adı altında her haltı yemesi ve akabinde onca biten giden şeyler onca gurursuz onursuz yaşantılar... Bence aşık olmak artık sıradanlaştı zor olan cinsiyet fark etmeksizin adam gibi sevmek, doğru sevmeyi sevilebilmeyi bilmek gerek.

diplomasi

nushirevan
taraflar arasında anlaşmazlığın, karşılıklı taviz veya algı oyunlarıyla şiddetten uzak çözümlenmesi yöntemidir.

Bir örnek:

Bir gün küçük bir köpeğin yolu, afrikanın balta girmemiş ormanına düşer. Minik köpek ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark eder. Ne yapacağını düşünürken bir de bakar ki; karşıdan bir leopar gelmektedir ve belli ki günlük yiyeceğini aramaktadır. ''şimdi başım dertte'' diye düşünür minik köpek. Hızlıca etrafına bakar ve yerde kemik parçalar görür. Hemen arkasını leoparın geldiği yöne çevirerek kemikleri kemirmeye başlar. Bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışır. Leopar daha önce hiç görmediği bu yaratığa saldırı hazırlığında yaklaşmaktadır.

Tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşur: ''hımmm ne kadar lezzetli bir leoparmış. acaba etrafta bundan bir tane daha var mı?'' Bunu duyan leopar bir anda donar kalır. ''riske girmemek gerek'' diye düşünür ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanır. ''Tam zamanında kurtardım postu yoksa bu yaratığa yem olacaktım'' diye düşünür leopar.

Bütün bunlar olup biterken, bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izlemektedir. Köpeğin yaptığı oyunu bildiği için, bunu eğer leopara anlatırsa bundan sonra ondan kurtulabileceğini düşünür. Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatır.

Leopar köpeğin yaptıklarına çok sinirlenir ve maymuna: ''atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım'' der.

Ancak minik köpeğin kulakları iyi duymaktadır. Neler olduğunu duymuştur ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını bilmektedir. ''şimdi ne yapacağım?'' diye düşünürken, kaçmaya teşebbüs etmez. Bunun yerine yeniden arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam eder.

Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine konuşmaya başlar:
-bu aptal maymun da nerede kaldı? yarım saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!

Bunun üzerine leopar sırtındaki maymunu parçalayıp hızlıca uzaklaşır.

Diploması böyle birşey işte.. Hızlı düşün, sakin kal, güçlü görün..

koronavirüs

nurse
Kiyamet kopacak sadece şirince etkilenmeyecek haberine inanan milletimizin maske fiyatlarını ucurmalari normaldir.. kardesim o bez parcasi seni korona virüsten korumaz ama n95 maskesi belkiiii..
Basından nefret eder duruma geldim gercekten. Hergun yeni birşey duyuyorum. Yok sanliurfada korona virusu görüldü. Yok 18 kişi öldü. Yok 6 kisi karantina altinda. Yok efendim hastane kapatılmış. Hastane çalışanlarına bile bulaşmış..
allahtan egitim ve araştırma hastanesinde dostlarimiz varda onlardan dogru istihbarat alabiliyoruz.. 6 kiside belirtileri görününce tahliller yapiliyor ama kisilerin agir grip oldugu tespit ediliyor. Bu kadar...
Gerçekten toplumun psikolojisini bozmaya yönelik yoğun bir çalışma görüyorum.. geçenlerde bende depresyona girecektim. Yok efendim korona virus. Yok efendim depremler. Yok efendim atakan kiyamet habercisimi. Heh simdide savaş çıktı.. rabbim durumumuzu hayır etsin insallah

ekosistem

nushirevan
Canlı ve cansız varlıklar arasında, süreklilik arz eden ilişkiler bütününe verilen ad.

Merkezi kömür sistemi kullanılan bir ilçede yaşıyorum ve kazandaki kullanılan kömürün, kar yağışı olan ve buz tutan yollara serpilerek kayganlığın azaltıldığını gördükçe bu terimi hatırlıyorum.

koronavirüs

nushirevan
Özellikle ülkemizde geyiği bol dönen, insan hayatına mâl olan enfeksiyon. Geçenlerde (bkz:çok güzel hareketler bunlar ) 2 adlı tv programında skecini görüp, ağlanacak halimize güldüğümüzü fark ettim. Doğu Türkistan sancımız yüzünden Çin'e "oh olsun" çekmeyi bir nebze anlarım ama salgının yayıldığı coğrafya, işin ciddiyetini ortaya koymuyor mu? Düşünün ki bu olay Türkiye'de geçseydi ve Çin'in en çok izlenen tv kanalında, reytingi yüksek bir komedi programında bunun geyiği dönseydi, binlerce insanımız ölmüş, onbinlercesi hasta iken ne düşünürdük? Çin mi uzak geliyor bize, yoksa insan olmak mı?

üzüntü

nushirevan
gözyaşlarıyla eşlik edilen, adeta insandaki vicdanın varlığının delili bir duygudur. gülmek öyle değil mesela.. gerçek anlamda bişeyleri komik bulup gülebilen tek canlı insan ama onu bile üzüntüsünü gizlemeye çalışırken bulduğu iddia ediliyor.

hüzün

serendipity
Böylesine güçlü bir duygunun tam ifadesi olmadığı gibi kişiden kişiye canlıdan canlıya değişebilen etkisini ancak başka tarifsiz duygularla açıklanabilir.

Sanki göğüs kafesine mukavemet uygulayan kn/m'lik yatay kuvvet tesir ederken aynı zamanda boğazında yumru bırakmışçasına çırpınır halde vaveylası duyulmayan halet-i ruhiyedir.

Bazen bahanesi sonbaharın ölümü sarı yapraklar olurken bazen de morg duvarına düşen Bodrum katın fener camından sabaha doğru yansıyan güneş ışığının tarifsiz sıcaklığı ölüm soğukluğuyla yine buz haline dönüşüyor olmasıdır.

bazen gecenin 03.00'ında manasız çalan telefon ve bir "efendim" dahi diyemeden gelen bir ağlamaklı hıçkırıklı kısılmış ses bazen de o duymak istemediğiniz "inşallah o değildir korkusunun üstünüze çöken negatif yüklü bulutudur."

Tüm bu çöken magma tabakası kalınlığındaki katmanlar gelip üstünüze oturmuş da hareket edemeyip kalakalırsınız ya işte öyle tuhaf bi his. Dudağının bitiş çizgisindeki yer çekimine yenik düşen çizgisiyle göz kapaklarının yarı açık yarı kapalı dünyanın tüm yükünü sığdırmış kırılganlığıyla adeta cümlenin sonundaki nokta gibi göz bebeğinin kenarında ha aktım ha akacak duran birikmiş göz yaşıyla kenarda bir başına kalakalır öylece tüm sustukların. Belki birkaç gün belki yıllarca belki de birkaç saate geçecekti ama akla düşenler ancak yine de o içini "cız" ettirecekti, kaçınılmaz sondu!

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

batuhanxo
siz siz olun yanlış sevmeyin fedakarlığı çok görmeyin birbiriniz için bir şeyler yapmayı mecburiyet hissetmeyin severek yapın sonrasına başa kalkmayın bir başına olmanın özgürlüğü adı altında istediğini yapan değilde birlikte yürümenin daha lezzetli olduğunun farkına varın ve o farkına vardığınız güzelliğin daimi olmasını yeğleyin .
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord