confessions

johny johny yes papa

kaçın kurası - ağla

  1. toplam giri 155
  2. takipçi 11
  3. puan 1407

kıskanç

johny johny yes papa
genelde sonuna "köpek" eki getirilir ki yumuşak bir kızma veya hoşlantı belirtisi olsun. kıskanç köpek.

gelelim tarihine. dostlar, rivayet odur ki domuz eti yiyen eşini kıskanmazmış. şimdi anladınız mı avrupa medeniyeti niye ileride. lütfen (bkz:şah i. kavat) olayları birbirine bağlayış şeklimle hep takdir edilmişimdir.

alfa erkek

johny johny yes papa
bir (bkz:the red pill) sınıfıdır. the red pill öğretisi, erkeği alfa ve beta diye ikiye ayırır. mottosu ise en türkçe ve en anlaşılabilir haliyle: alfa s*ker, beta öder. aktif ve pasif erkeklerin varacağı sonuç olarak düşünülebilir.

(daha detaylı anlatım için the red pill'i şimdilik ukde olarak bırakıyorum. belki kendim doldururum. motto için kusura bakılmasın. ülkemizdeki karşılığı ancak bu kadar kibar olabiliyor.)

big change

johny johny yes papa
şu sözlükte (bu sözlük) uzun uzun konuşabildiğim tek yazar. gizemli gizemli takılıyor. bir ümit bekliyoruz online olur diye. sayısal sevdalısı, mason locası daimi üyesi, türk dilli ve edebiyatı müptelası bir garip ruh. varsın şad olsun.
her şey kocaman bir yalanın parçası değil mi? belki bu entry'de öyledir.
yo big!
2

felsefi hikayeler

johny johny yes papa
"Bir gün, güzellik ve çirkinlik bir deniz kıyısında karşılaştılar ve dediler, 'haydi denize girelim.' Giysilerini çıkartıp suda yüzdüler. Bir süre sonra, çirkinlik kıyıya dönüp, güzelliğin giysilerine büründü ve yoluna gitti. Güzellik de denizden çıktı, kendi giysilerini bulamadı. çıplak olmak utandırıyordu onu, çaresiz çirkinliğin giysilerine büründü ve yoluna devam etti güzellik.
O gün bugündür, erkekler ve kadınlar güzeli ve çirkini birbirine karıştırır Ancak içlerinden güzelliğin yüzünü önceden görmüş kimileri vardır ki, giysilerine bakmaksızın tanırlar onu. Ve yine çirkinliğin yüzünü bilen kimileri vardır ki, gözlerinden tanırlar çirkinliği."

bu hikaye bir çirkin tesellisi gibi gözükse de katılmamak mümkün mü? hem güzellik bakan gözde değil miydi?

(bkz:halil cibran)

olmayan milletler

johny johny yes papa
gönül isterdi ki buraya mükemmel ırkçılığımı pekiştirecek kelamlar düzeyim ama niyetim bu değil. galat-ı meşhur'a kurban edilen milletlerdir.

(bkz:hintli) | (bkz:hint)
(bkz:finli) | (bkz:fin)

ilber hoca'nın bu konuyla ilgili videosunu şu an için bulamadım. özetle şöyle diyor: millet olmamış / olamamış toplumlar adlandırılırken ülke adına ek getirilir. mesela amerika-lı. amerika ulus devlet olmadığı için özgün bir millet ismi yoktur. (amerika değil u.s.a. diyenlerin kalbini kırarım.) gelelim rusya'ya. rus deriz tanımlamak için. fransız, alman, türk...
aykırı birkaç örnek var ama şu an için hatırlayamadım.

badem

johny johny yes papa
türk pop - rock grubu.
bu adamları tarif edebilmek için epey sıfat düşündüm fakat "işte bu" diyebileceğim bir şey bulamadım. adamlar efendi müzik yapıyor. duygu adamları bunlar. sıfatları bırakalım da müzikleri konuşsun.

https://www.youtube.com/watch?v=YyFIKj6yH5Q&list=PLUku_5GNsJkTt2srTQyARfWIK1bM-pDa5&index=12

en çok sevilen dünya lideri

johny johny yes papa
bir allah'ın kulu da (bkz:Kim Jong-Un) dememiş. çok cahilsiniz. babadan oğula nesil bunlar. tontonlar hep sevilir.

eğer "johny insanları provoke ediyor" falan demeyecekseniz başlık konusuna dokundurmalı bir fıkram var.
"Clinton bir gün Mübarek'i ziyaret etmiş. “Ya, Başkan” demiş, “size çok özeniyorum. Bizde seçim sonuçları günlerce belli olamayabiliyor. He türlü teknolojiyi kullanıyoruz ama bir türlü bu işi beceremiyoruz. Sizde ne güzel, sonuçlar sandığın kapanmasından birkaç saat sonra belli oluyor. Nasıl yapıyorsunuz bunu? Sizinkiler gelip bizim seçimler için de çalışsa ya” demiş. “Hay hay” diyen Mübarek ekibini ABD seçimlerine göndermiş. Seçimler yapılmış. Birkaç saat sonra Mısırlı seçim uzmanları sonucu açıklamışlar: Yüzde 90 ile Hüsnü Mübarek kazandı."

ey kuveyt! dışı seni, içi beni yakar.

90'ları şarkılarla yad etmek

johny johny yes papa
bir 90'lar güzellemesi değildir. sadece bu dönemde ortaya koyulan müzik eserlerinin efsunlu bir havası vardır. sebebi yok. 70'ler veya 80'ler parçalarında yakalayamazsınız bunu.

öyle herkes tarafından bilinen eserleri değil de daha kıyıda köşede kalmış, böyle bir şarkı da mı varmış dediğimiz eserleri toparlamak istedim. ben metiner ile giriş yapıyorum. (ya da boş verin. bu başlıkta olmalı dediğiniz ne varsa dahil edin.)

kötünün iyisi

johny johny yes papa
hayatlar(ımız)ı mahveden olgu.
cehennemin 7 kat olduğu rivayet edilir. ha 3. kattasın, ha 5. kat ama ce-hen-nem-de-sin. en sıcak kattan uzaktasın diye sevinemezsin buna! ateş seni çağırıyor!

kış aylarında alt komşu doğal gazı kökleyince mutlu olmak gibi bir şey değil bu. çıkarın hayatınızdan.
0 /
[email protected]