confessions

integral

anlat ucundan merak ettim - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 47
  2. takipçi 12
  3. puan 1736

küme

integral
Küme, iyi tanımlanmış nesneler topluluğudur. Burada iyi tanımlanmış olmasından kastımız küme tarif edildiği zaman her insanın aynı kümeyi algılanmasıdır. Tanım okunduktan sonra farklı kümeler algılanıyorsa o tanım bir küme belirtmez. Kümenin içinde var olan nesnelere o kümenin elemanı denir. Elemanı olmayan kümeye de boş küme denir. Kümeler büyük harflerle isimlendirilir. Örnegin "uçan filler" ifadesi bir küme belirtir, çünkü fillerin sayısı bellidir dünyada ve uçanlarını seçip kümemize dahil edebiliriz ancak ne aradığımızı kesin olarak bildiğimiz için bu tanım küme belirtse de elemanı var olmayan yani boş olan bir küme belirtir.

dünya kediler günü

integral
Bugün bir kediyle tanış oldum. Adı osman, amcamın adı da osman. Amcamı sevmedim hiç ama seni sevdim osman. Kediler günün kutlu olsun osman kardeş. Sen çoğu insandan daha kralsın. Görünüşün tatlı, insanlara zararın da Yok, sana nankör diyen insan da önce dönüp kendine baksın bir zahmet.

aşık daimi

integral
Bir seher vaktinde indim bağlara
Öter şeyda bülbül gül yarelenir
Bakmaz mısın sinemde ki dağlara
Derdim dökmeye dil yarelenir

Boş geçirmeyelim gel bu çağları
Dolaşalım sahraları dağları
Bir gün gazel döker ömrün bağları
Eser sam yelleri dal yarelenir

Daimi'yim eder çeşm-i çırağı
Dostun muhabbeti cennet otağı
Ancak şu dünyada derdim ortağı
Sazım figan eder tel yarelenir

ölüm gerçeği

integral
Insan doğduktan sonra emin olduğu bir şey vardır, o da ölmek. Otobüsün hangi duraklardan, nasıl dolambaçlı yollardan geçeceğini bilmesek de son durağımız belli. O yüzden çok da kafaya takmamak gerek her insanı. Zaman değerli ve hak eden insanları hayatımıza alalım. Ölümvar olunuz.

türk dizileri

integral
Çoğu ajitasyonun dibine vurur, aptala anlatır gibi basit bir sahneyi arkadan ruhu uyuşturan bir müzik vererek uzatır da uzatır. Ben 10 yıldır televizyonda türk dizisi izlemiyorum vakit kaybı olarak gördüğüm için. Cümle ahaliye de bunu tavsiye ediyorum
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord