confessions

can

Hiç mi yok müşterisi - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 1338
  2. takipçi 74
  3. puan 16584

allah

can
Allah; kendi iradesiyle evreni yoktan var eden, ona belli bir düzen veren, gökleri ve yerleri ve bunlarda en küçüğünden en büyüğüne kadar canlıları yaratan, onlara hayat ve rızık veren, öldüren-dirilten, dilediğini dilediği şekilde idare ve tasarrufu altında bulunduran, varlığı bir başka etkenle değil, kendinden olan, her şeyi bilen, gören, işiten, yarattıklarında en ufak bir çarpıklık ve dengesizlik bulunmayan, herşeye gücü yeten, bütün mülkün gerçek sahibi, emir ve hüküm koymaya tek yetkili; övülmeye, itaat edilmeye, şükredilmeye gerçek lâyık, bir benzeri daha bulunmayan, bütün varlıkların, güneşin, ayın, gök ve yer cisimlerinin itirazsız itaat ettiği, boyun eğdiği, ismini ululadığı, ibadet edilmeye lâyık Hak mabud. Allah, mabud olduğu için Allah değil, Allah olduğu için mabudtur. Onun İlâh oluşu, ibadete lâyık oluşu, bir başka sebepten değil; kendi 'zat'ının yüceliğindendir. insanlar zaman zaman putlara, ateşe, güneşe, yıldızlara, millî kahramanlara veya hakkında korku ve ümit besledikleri herhangi bir şeye tapınmışlar; bu hâlleriyle de onları ilâh ve mabud edinmişler, bilâhare bunlardan cayarak, onları tanımaz ve tapınmaz olmuşlardır. O zaman da daha evvel mabudlaştırdıkları varlıkların mabudluk vasıfları yok olur. Hülâsa Allah'ın dışındakiler ancak insanların mabudlaştırmalarıyla mabud telâkki edilebildikleri hâlde Allah, bütün beşer ona inansa da, inanmasa da; ibadet etse de etmese de o, zatıyla Allah olduğu için ibadete lâyıktır. Beşerin inkârı onu Allah olmaktan uzaklaştıramaz.

kütüphanem cepte

can
Kütüphanem Cepte” mobil uygulaması aracılığıyla e-Devlet portalına bağlanarak, istediğiniz Halk Kütüphanesine “e-Üyelik” yapabilir, anında “e-kitaplara” erişebilir, katalog taraması yapabilir, ödünç aldığınız kitapların süresini uzatabilir, üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, kayıt yaptırdığınız Halk Kütüphanesini değiştirebilir ve bütün Halk Kütüphanelerinin hizmet bilgilerine erişebilirsiniz.

geçmiş olsun 3.havalimanı battı

can
Çarşı herşeye karşı !!!
Muhalif bir başlık ve muhalif bir yazı, bir çocuk bile 9 ay 10 gün anne karnında oluşur, doğum olur, bebek ilgi alaka ister, bakım ister 7 yaşında okula başlar, 7 yıl sabredin demeyeceğim, 7 ay sabredin ondan sonra konuşun .
1

instagram

can
Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

türkçe ezan

can
Türkçe ezan, ilk olarak 1932 yılının 30 Ocak gününde Fatih Camii'nde okunmuştu. Arapça ezan yasağı, Demokrat Parti'nin iktidara gelmesi ile 16 Haziran 1950'de kaldırıldı.

hamsi

can
Hamsi, bir tuzlu su balığıdır.
Yaşadığı yerler sıcak ve ılıman deniz sahillerinde sürüler halinde yaşar.
akdeniz, karadeniz, Marmara ve Batı avrupa kıyılarında boldur. Özellikle karadenizde sinop ve trabzon kıyılarında bol avlanır. Fakirin balığı olarak bilinir. Deniz kuşlarının ana besinidir .
Hamsinin içerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu biliniyor.

diyarbakır

can
Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde bir ilimiz.
Tarihi eserleri ile ünlüdür. Eski kenti içine alan surlar ve suricinde kalan tarihi ulucami ,hasan paşa hanı, camiler ve kiliseler bir çok eser mevcuttur. Ayrıca 50 kg geçen karpuzlarıyla ünlüdür.
Kaburga dolması,sabah kahvaltıda yenilen çiğer burma ve peynirli kadayıf çeşitleri, ile doğu'ya özgü bir çok yemek çeşidi ye renk katar sofralara. Diyarbakır kent merkezi yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişe sahiptir.

çay

can
Yurdumuzda rize bölgesinde yetişen (bkz:çay) çeşitli bitkilerin yapraklarının, çiçeklerinin, köklerinin, gövdelerinin, kabuklarının, tohumlarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir içecek türüdür.
çaykur en iyi markalardan biridir.
(bkz:yeşil çay )
(bkz: soğuk çay )
gibi çeşitleri ayrıca mevcuttur.

twitter

can
Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış "tweet" (Türkçe cıvıldama) adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ.

napolyon

can
Ünlü fransız devlet adamı, siyasetçi ve askerdir. Tüm avrupayı etkileyecek devrimlere imza atmıştır. Onu ünlü sözü olan “Para para para.” Cümlesi ile hatırlıyoruz.
Budalalar geçmişten, akıllılar şimdiki zamandan, deliler de gelecekten bahsederler. / Napolyon

Dünya çok acı çekiyor. Ama kötü insanların şiddetinden değil, iyi insanların sessizliğinden! / Napolyon

Ahmaklar geçmişten, akıllılar bugünden, çılgınlar gelecekten bahseder. / Napolyon

Başarılarım gençliğimdeki hayallerimin ürünüdür. / Napolyon

İnsanın değil, mutluluğun dostu vardır. / Napolyon

Ben durum ve şartların eseriyim, daima onlarla beraber yürüdüm. / Napolyon

Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir. / Napolyon

we only write english on this topic

can
merhaba, bu başlık hakkında konuşmak istiyorum.
ingilizcenizi geliştirmek veya ingilizce yazmaktan hoşlanıyorsanız, bu başlığı kullanabilirsiniz. buraya yazabilirsiniz. Örneğin; ingilizcem iyi değil ama ben bile yazıyorum. Elbette, başka biri benden daha iyi konuşabilir ve metnimi yeniden düzenleyebilir. tekrar bir şeyler yazacağım. lütfen buraya yazın.

d: ingilizceyi geliştirmek için bir başlık.

iyi niyet

can
Medeni Kanun'un 3. maddesinde açıklanan iyiniyet ilkesi, özel hukuk alanındaki esas ilkelerden biridir. ... Kanuna göre iyiniyet genel bir tanım ile hukuki bir sonuç doğurmaya engel teşkil eden bir halin varlığından haberdar olmama ve haberdar olmanın gerekmemesi olarak tanımlanabilir.

bireysel silahlanma

can
Kesinlikle karşı olduğum bir durumdur. Silah güç olarak görülsede,toplum kullanmayı bilmiyor. silah havaya ateş etmek, başkalarını rahatsız etmek değildir, silah korunma amaçlıdır ama bizler bunun tersini yaparız güç olarak kullanırız aslında güçsüzlüktür.

Asıl sorunun ruhsatsız silahlarda olduğunu unutmamak gerek.

kız kaçırma esnasında kızın kaçmaması

can
İl - mersin.
İlçe - mut.
Köy - köymü kaldı.

Elif @ mehmet @ elif hikayesi.

Mehmet sevdiği aşık olduğu elife aracı kız elif ile haber yollamış anlaşmış, gün saat belirlenmiş , aşıklar muratlarına erecek.
Mehmet arabası olan arkadaşını ikna etmiş, şöför araba hazır 100 km tahmini mesafelik mersin'den mut istikametine yola çıkılmış her şey hazır elif kız bekleniliyor . Gece saat 12 . Aracı kız elif haber getiriyor ,sevgilisi elif vazgeçmiş son anda damat adayı mehmet şokta hayalleri yıkılıyor tüm dünyası sessizlik yapacak birşey yok tam kalkıp gidilecek damat adayı mehmet
aracı kız elife
elif sen kaçmazmısın benimle dedi!
Aracı kız elif .durdu birkaç saniye Kaçarım dedi. Sevgilisi elif değilde aracı kız elif yanında arabadaydı .
Sonuç. Evli ve çocuklu bir aile☺

(Olay gerçektir.ikisinide tanırdım)
2
Sözlük
döviz kurları canlı