confessions

big change

can ciğer kuzu sarması - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 75
  2. takipçi 8
  3. puan 781

ilkokulda yaşanan en garip olay

big change
insanın adını ilkokulda öğrenmesi olabilir bunlardan biri. aile çocuğu senelerce evde başka bir isimle çağırır. çocuk ilkokula başlar. öğretmen yoklama alır, resmi adıyla çocuk bir hafta boyunca yok yazılır, çocuk da sessiz bir tip olduğundan "benim adımı sormadınız" şeklinde bir itirazda bulunmaz. zaten işletim sistemi farklı biri hala. bir hafta sonunda öğretmen aileye çocuğunuz okula gelmiyor dediğinde gerçekler ortaya çıkar ve çocuk gerçek adını öğrenir.

(bkz:based on a true story)

(bkz:ben değil bir arkadaş)

öğretmen sınıfı hiç saymamış, gözümden kaçmadı değil.

hooverphonic

big change
1995 doğumlu belçikalı grup. bir grubun hiç mi kötü şarkısı olmaz. mad about you mu daha iyi?yoksa eden mı? yok yok 2 wicky daha iyi, yok o da değil galiba vinegar and salt daha iyi. ama wake up tam sabah uyanmalık.

halley

big change
m.ö. 240 yılından beri dünyadan gözlenebilen kuyrukluyıldız. 76 senede bir yörüngesini tamamlıyor. eğer 80 yaşına kadar yaşarsanız bir çocukluğunuzda bir de yaşlılığınızda yakalama olasılığınız mevcut. benim neslimde doğanlar yakaladılar bile. en son 1986 yılında yanlış hatırlamıyorsam onbeş gün kadar gözlemledik. beni o yaşlarda nasıl derinden etkilemişse ondandır merakım gökyüzüne ve uzaya. tekrar 2061 yılında görebilecekmişiz.
o kadar şanslı olur muyum bilmiyorum ama eminim aranızda o şanslılardan birkaç kişi vardır. kendisiyle ilgili de şöyle bir video buldum. kuyrukluyıldızı seslendirmişler bir de türkçe konuşuyor. (bkz:swh)

https://www.trtarsiv.com/izle/130270/32-gun-halley-kuyruklu-yildizi

ilkokulda yaşanan en garip olay

big change
çok net ilk aklıma geleni yazıyorum, zaten 20 kilo kadar acayip cılız bir tipim. (20 yi biraz abartmış olabilirim, hatırlamıyorum) okul da şehrin en kalabalık okullarından biri. sabah andımızdan sonra içeri girerken nolduysa en öndeki grup toptan düşüyor ve arkadan gelenler domino taşı gibi üstüste düşmeye başlıyor. benim de üstüme şişkonun teki bir çocuk düşüyor. onun üstüne rahat 3 tane daha düşüyor. tabakhaneye bok mu yetiştiriyorduysak artık. işte ondan sonra neyse ki büyüdüm, hiç sevmemiştim zaten o okulu. (bkz:swh)

oumuamua

big change
güneş sistemi dışından geldiği farkedilen ilk yıldızlararası nesne. adının anlamı da tam da bu şekilde. "uzaklardan ilk kez gelen haberci". 19 Ekim 2017'de hawai'de bir teleskop sayesinde tespit edildi ancak üzerindeki şüpheler henüz dağılmadı. önce asteroid ya da kuyrukluyıldız olduğu düşünüldü ancak yörüngesinden güneş sistemine ait olmadığı anlaşıldı. boşlukta takla atarak ilerleyen bir yapısı var. bazı haber sitelerinde sırrının çözüldüğü yazılsa da durum tam olarak öyle değil. çünkü sonradan şu anda olması gerektiği yerde olmadığı tespit edildi ve ortada yok. dünya dışı varlıkların uzay aracı olduğunu düşünenler de mevcut ve ben de öyle olmasını istiyorum. çünkü neden olmasın? (bkz:swh)

sibel sezal

big change
çoğunluğun bu kalp seni unutur mu şarkısından hatırlayacağı güzel sesli kadın. ama bu kadının gece ay şahit ve dönesim geldi gibi iki tane efsane şarkısı vardır ki ne zaman dinleseniz içinize içinize ağlatır.yalnızlık

big change
insanın bebekken annenin memesinden ayrıldığı anda hissettiği boşluktan kaynaklı duyguymuş bu. bebek doğduğunda hiç bilmediği bir yere geldiği için korkarmış ve ilk teselliyi anne memesinde bulurmuş. anne memesinden de ayrılınca bu sevgi, şefkat, güven ve aitlik duygusunu sürekli ararmış. bu hayatta tüm ilişkilerimizi bu tamamlanma duygusu üzerine kurarmışız. yani kurduğunuz ilişkilerin hepsi annenizle kurduğunuz ilişkiye bağlıymış. kadına bir kez daha saygı duydum şu an.

oje sürme makinesi

big change
oje sürme değil de üşengeçlik derdi olanlara yine çözüm üretememişler. bu makinaya o parmakları üşenmeden kim sokacak hem de sırayla, tek tek? bence oje biz uykudayken kendi kendine sürülmeli. bu gelişmeye kadar hepsini şimdiden reddediyorum. (bkz:swh)
0 /