confessions

bibliosmia

can ciğer kuzu sarması - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 66
  2. takipçi 11
  3. puan 936

mini ada

bibliosmia
Konya'da bir fabrikada üretilen 'Mini Ada' adlı insansı robot, sahneden düştü.Yaklaşık 1 metreden düşen 85 bin TL değerindeki Mini Ada'nın başı ve önündeki dijital ekran parçalandı. Ardından Mini Ada ile program sunucusu Merve Akın sohbet etti. Merve Akın'ın sorularına cevap veren Mini Ada, 'Nerelisin?' sorusuna 'Konyalıyım' cevabını verirken 'Konya'nın nesi meşhur?' sorusuna ise 'Etli ekmek' yanıtını verdi. Mini Ada'nın mantıklı cevaplar vermesi davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Program sonunda Mini Ada, özelliklerini sıralayarak kendisini tanıtan bir de kısa sunum yaptı.

burger king

bibliosmia
Minik çocukların doğum günü partilerinin kutlandığı yerdir. Genelde hali vakti yerinde olan ailelerin tercihidir, çocuk menüsünden çıkan oyuncaklar da çoluğu çocuğu sevindirir.

yengeç burcu

bibliosmia
Yengeç burcu sadıktır, duygusaldır. Kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Samimidir ancak laçkalıktan hoşlanmaz. Arkadaş ortamlarının ara bulucu,eğlenceli ve ince esprili tipleri olabilirler. Sevgi ve ona verilen emeği baş tacı ederler. Başta soğuk zannedilirler aslında kabuğunu kırabilenler için hiç yerini dolduramayacağınız yol arkadaşlarınız olurlar.

ateşböceklerinin mezarı

bibliosmia
1988 Japon yapımı Animasyon filmidir. Orjinal adı Hotaru no Haka' dır.
Süre:85dk
Imdb:8.5/10
Yönetmen: Isao Takahata
Filmin konusu:
2. Dünya Savaşı sırasında 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko, babaları donanmayla birlikte savaşa gittiği için anneleri ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir Amerikan hava saldırısı sırasında anneleri ölür ve teyzeleri tarafından evlat edinilirler. Teyzelerinin evinde gördükleri muameleden rahatsız olan kardeşler, kendi başlarına yaşam savaşı vermeye başlarlar. Bu süreçte açlık, önyargı ve kendi gururları ile mücadele eden kardeşler kendi savaşlarını verecektir..

17 ağustos 1999 depremi

bibliosmia
Kandilli rasathanesinde bizzat bu güne ait sismik dalga hareketlerinin olduğu haritayı görme fırsatım olmuştu. Korkunç bir sekilde kapkaraydı. Allah o gün ölenlere rahmet versin geride kalan bizler için hüzünle anımsanan bir güne dönüşmüştür.
0 /