confessions

nushirevan

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 1511
  2. takipçi 16
  3. puan 0

baba

mahur
Güven kelimesinin sözlük karşılığı. Her zaman arkanda olan, ömrü yettiği kadar ne zaman giderseniz gidin sizi bekleyen, hayatinizdaki nadir kisilerden biridir. Elinizi uzatsaniz hemen oradadir. O kadar büyük anlam yükleminizdir ki babalar üzülmez, ağlamaz her zaman dimdik durur yada durmalıdır, diye düşünürüz. Bu sebeple kendileride bu zihniyetle yaşamlarını devam ettirmeye çalışırlar. Mesela agabeyim vefat ettiginde biz hep anneme uzulduk, hala onun icin ağlarız. Hiç babam sen nasilsin demek, aklimiza bile gelmedi. Bize o kadar güven vermis ki o hep iyi olmali, olmak zorundaydı. Ayrıca bu vesileyle sozlukteki tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsun. Allah yokluklarini göstermesin.

çocukluk korkularımız

mahur
Gece yarısı baslayan fırtınalar. Hafiften rüzgarlar baslar ve ben uykusu hafif bir çocuk oldugum icin uyanmam için yeterdi. Rüzgârla hareket eden ağaçlar, çeşsit çeşit gölgeler, heleki balkonda çamaşır varsa binbir siluteler kafamda mahlukata dönerdi. Şimşek, gök gürültüsü derken sabahı sabah ederdim.

çocukluk yıllarını hatırlatan kokular

mahur
Soba kokusu, icinde yanan odunun, ateşin kokusu ve bu sobada kizaran ekmek kokusu ve kestane.
Hala burnumda tüter. Hicbir sekilde cocuklugumda yediğim bu ekmegin kokusunu unutamam. On yas civari kalorifere gectigimiz için icimde kalan cocukluk anilarimdan oldu sobada kizaran ekmek ve kestane.

sözlük yazarlarının meslekleri

mahur
ev hanımı. Bazı insanlar gibi ezile büzüle soyeledigim bir is değil. Onur duydugum ve herkesin yapabilecegi, hakkini vererek yapabileceği bir uğraş değildir. Bütün gününüzü bütün omrunuzu alir. Her zaman bir adim onde dusunmeyi gerektiren bir iş. Sosyal iliskiler, egitim,öğretim, organik tarım, aşcılilik, iktisat, tesisat, iletisim, bilişim, sağlık gibi daha bircok konuda bilgi sahibi olmayi gerektirir.

duygu durumu değişikliği

nurse
Yakın duygular arası geçişler çok problem oluşturmayabilir fakat bir gülüp bir ağlama, bir sevgi pıtırcığı olup bir süre sonra herkesten nefret ediyor olmak pek de normal sayılmaz. Toplumun pek normal sayılmayan grubunda yer aldığımız bir gerçek.

doğum günleri

can
Yıllarca hiç kutlamadım, doğum günümü bile bilmem, annem üzüm zamanıydı der eylül ve ekim ayı tahmini ( Z kuşağı ) gelinler gelince iş değişti torunlar hepsi gün yapıyor masraf yükseldi dede'lik zor iş zor.

unutulmayan çocukluk oyuncağı

nurse
Çocukken çok sevdiğim ördeğimin başkalarına verilmesi depresyona sebebiyet verdiğinden, kızımın çok sevdiği et bebeğinden kaybolur,lazım olur düşüncesi ile 3 tane alıverdim.
Geçen hiç sevmediğim o saldırgan misafir çocuğu yine bize gelmiş,hanzadenin o bebeğini istiyor,ağlıyor,her yere saldırıyor idi. İçimden ne kadar dişlerimi sıksamda dışarıya sadece "olur çocuktur" cümlesi çıkıyordu. Kızım uyur uyumaz resmen pusuya yatmış kurt misali biz anneler kahvemizi içerken sen git ısırarak saçını kopar..
kızım gördüğünde saatlerce ağladı.
Sabah kalktığında yenisini çıkarıp bak iyileşmiş dedim. Bir şok dalgası yayılsada bebeğinin iyileşebiliyor olmasını göstermekle kötümü ettim bilmiyorum.
Uyurken,bir yerlere giderken hep yanımızda. Bazen sarılıp benim onu sevdiğim gibi bebeğini sevdiğini görüyorum. "Canım bebeğimm mmmmmuahhh muahhh cınımm cınımmmmmm"


whatsapp grupları

mahur
istisnasız hepsini sessize aldigim gruplardır. Cogunlukla katılmam. Ama ayıp olacak diyede çıkamadığım gruplardir. Liseden arkadas grubu vardi yillar once kurmuslar sonra geçenlerde benide eklediler. Sonra hep birlikte çıktılar. Baktim, birtek ben ve bir arkadaş kalmış. gulsem mi aglasam mi? Tabi umrumda olmadi, kiskanilan insan olmak zor diye kendimi teselli ettim. bgv Birde whatsapp sözleşmesinden sonra yetmiyormus gibi bip türedi. Dertler birken iki oldu.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol