confessions

vitirilin

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 160
  2. takipçi 7
  3. puan 0

sevdiğin birinin ölmesi

merdumgiriz
Hep yaşamaktan korktuğum, nihayetinde ilk kez 3 yıl önce deneyimlediğim acı. insanın dengesini fazlasıyla alt üst eden bir durummuş. Her anlamda... kolay kolay kararsızlık yaşamayan, ikilemde kalmayan biri olsanız dahi... Onunla geçirdiğiniz günleri hatırlamak üzer sizi ama yine de onu unutmaktan korkar, düşünmeden edemezsiniz. Bir gününüz onu hatırlamadan, ona dua etmeden geçtiğinde suçluluk hissedersiniz. Ondan kalan eşyalara bakmak içinizi acıtır, onları yok etmek istersiniz ama hatıradır diye gözünüz gibi sakınmanız gerektiğini düşünürsünüz hemen ardından. Koca bir çaresizlik denizi içinde yüzersiniz boğula boğula...

yaralanan sokak köpeğinin eczaneye gitmesi

aiska
İstanbul'da yaşanan olaya göre patisi yaralanan bir sokak köpeği eczaneye giderek yardım istedi. Eczacı Banu Cengiz ise ilk önce köpeğin karnını aç olduğunu düşünerek beslemeye çalıştı. Ancak köpek yaralı patisini eczacıya uzatarak adeta yardım istedi. Eczacı Cengiz tarafından pansumanı yapılan köpek, ardından geldiği gibi dükkandan ayrıldı.


haberin detayları için

ateş böceği

serendipity
Sevgili Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can özer'e Armağan ettiği bestesidir.
Yaklaşık 3 gündür dilime yapışmış olan nalet şarkıyı 134729362519 kez nakaratında Mithat Can Özer'e vokallistlik yaptım.
(bkz:dillere pelesenk olan şarkılar)
Sözleri
Kalbimi kopardılar kim bilir kaç kez
Hiç hakkım yok şikayete bile bile lades
Belki de acısından beslendim aşkın
Yoksa bir gün bitmez miydi bu edepsiz heves
Sıra senin hadi üz beni
Yaza koyar mı güz beni
Geceleri gündüzleri
Aşk aşk diye çekmedim mi?
Sıra senin hadi üz beni
Yaza koyar mı güz beni
Geceleri gündüzleri
Aşk aşk diye çekmedim mi?
Şimdi bana ya bir hicazkar
Ya bir körpe yar ya yine efkar
Giden gitti yan ateş böceği
Şarkını söyle sazını çal
Şimdi bana ya bir hicazkar
Ya bir körpe yar ya yine efkar
Giden gitti yan ateş böceği
Şarkını söyle sazını çal
İnsan kaç kere tutar yandıkça ateşi
Git gide fark etmiyor yaranın üçü beşi
Ne tövbe bilir gönül ne biter öfkesi
Uçar uçar düşer kalbe bir kuş sürüsü
Sıra senin

15 mart 2019 yeni zelanda cami saldırısı

serendipity
Saldırganın adının Brenton Tarrant olduğu ve yaptığı katliamı canlı olarak sosyal medya hesabından öncesinde ve esnasında paylaştığı bulgular saptanmıştır. Türk düşmanı olarak ta bilinen saldırgan iki camiyi Müslümanların bayram günü olan Cuma günü hedef almıştır. Hagley Park bölgesindeki Al Nur Camisi içerisine silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camide, Cuma namazı için 200'den fazla kişinin bulunduğu belirtildi. El Nur Camisi'ndeki görgü tanıklarına göre . Saldırıda, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor. Silah seslerinin, Linwood Mahallesinde bulunan bir camiden daha duyulduğu belirtildi. Görgü tanıkları siyah giyimli uzun namlulu bir saldırganın camiye girdiğini art arda ateş etmeye başladığını söyledi.ChristChurch'te okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi(?)
Başbakan Jacinda Ardern, bir kişinin gözaltında olduğunu belirterek; 'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri' dedi.
saldırı anının videosunu izlemek için

Müslümanların böyle saldırılarla gözlerinin korkutulup camiye gitmekten korkacak olduğunu düşünmek ne kadar aptalca oysa ki!
Allah şehadetlerini kabul etsin vefat edenlerin.
(bkz:hayırlı cumalar)

iyi gün dostu

serendipity
“Kahvelerim pişti gel, Köpükleri taştı gel, İyi günün dostu, Kötü günüm geçti gel.”
Sözünü defalarca hatırlatan, sadece sizin değil ortalık malu gibi herkesin iyilik gününü kollayan, sıradan ama sıradan olduğunu bilmeyen öylesine olan arkadaştır. Yani arkadaştır diyorum altını çizeyim zira “dost” olduklarını zannediyor olurlar!

hamile baba doğum yaptı

serendipity
Wyley Simpson erkek olmak için geçiş yaptığı o esnada hamile olduğunu öğrendi. Teksas'da yaşayan 28 yaşındaki genç baba( ya da anne) nişanlısı Stephan ile birlikte zor bir süreçten geçmiş ve tüm baskılara rağmen bebeklerini dünyaya getirdi. Ancak bebekleri dünya kamuoyunda geniş yankı buldu bazı kesimler nedense tepkiyle karşılandı(?)
Genç anne-baba daha önce maruz kaldıkları zorbalığı yine yaşadıklarını (?) ancak oğulları Rowan'ın buna değdiğini belirtti. Çift yeni bir bebeği ise düşünmediklerini ve şu anki hallerinden mutlu olduklarını söyledi.
Allah mutlu mesut etsin lakin bu çocuk büyüdüğünde kime anne baba diyecek benim işte orda müthiş tereddütlerim var dediğim sorunsaldır.

binali yıldırım’ın pubg oynaması

serendipity
Ak parti İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali yıldırım Cnr Kitap Fuarı'na katıldı ardından burada düzenlenen e-oyun turnuvasına katılarak popüler oyun PUBG'yi oynadı. E-Oyun Turnuva alanına geçerek burada takım halinde internet üzerinden oynanan meşhur pubg oyununu gençlerle oynamaya devam etti.

Binali Yıldırım oyunu oynadığı esnada;
"Torunlar oynuyor ama bize öğretmiyorlar. Sıkıntı orada." dedi.

regaib kandili

horasan
#REGAİPKANDİLİ
📍#KıssadanHisse

2000 yılının aralık ayıydı. Üniversiteden yeni mezun olmuştum. Bir devlet okulu...nda heyecanla derslere giriyordum. Sınıflardan birinde, şartlı cümleleri anlatırken tahtaya İngilizce bir cümle yazdım.

“Evet çocuklar, tahtada 'Eğer çok zengin olsaydım anneme... alırdım.' yazıyor. Cümledeki boşluğu, hayal gücünüzü de kullanarak doldurun. Anlaşıldı mı?” dedim.

Anlaşılmış olmalı ki herkes sessiz bir şekilde dağıttığım küçük kâğıtları aldı ve gözlerini tavana dikip düşünmeye başladı. Beş dakika sonra sınıfı dolaşıp kâğıtları topladım ve tek tek okudum. Uzay gemisi, Ferrari, Miami'de yazlık, Maldivler'de ada... Ben okuyorum, sınıf gülüyordu. Son kâğıdı içimden okudum. “If I were rich, I would buy flowers for my mom.”

Cümlenin sahibi, o sene sınıfa yeni gelen çelimsiz, içine kapanık bir çocuktu. “Aramızda çok duygusal bir arkadaşımız var!” dedim. “Selim, kalk bakalım. Ne yazdığını arkadaşlarına söyleyebilir misin?”

“Çiçek alırım, yazdım öğretmenim.”

Sınıfta hafif bir kahkaha koptu. “Ben çok zengin olduğunuzu düşünün, hayal gücünüzü kullanın demiştim. Buna rağmen çiçek alırım yazdığına göre önemli bir sebebin olmalı” dedim.
Bir süre sessizce bekledi, sonra ayağa kalkıp “Aklıma başka bir şey gelmedi öğretmenim” dedi usulca. Yüzünde Mona Lisa tablosunu andıran gülmekle ağlamak arası garip bir ifade vardı.

“Oğlum, dalga mı geçiyorsun?” dedim sertçe. “Aklınıza bir şey gelmesi için illa not mu vermemiz gerekiyor?”

Hiç cevap vermedi. Kâğıtları geri dağıttım. Sınıf, çalan zille birlikte kovanı kurcalanmış arı sürüsü gibi bahçeye aktı. Dışarıda ince bir yağmur yağıyordu.

Ertesi sabah okula geldiğimde Selim'in babasını lobide beni beklerken buldum. Önündeki sehpada bir gün önce sınıfta dağıttığım buruşuk kâğıt parçası duruyordu. Oturup biraz konuştuk. Kısa bir görüşmeden sonra ayrıldı. Zorlukla zümre odasına doğru yürüdüm. Başım dönüyordu. Hıçkırığa benzer garip bir şey diyaframdan gırtlağıma kadar tırmanmış, patlamaya hazır bekliyordu.

2000 yılının aralık ayıydı ve ben, kâğıttaki küçük boşluğu çiçekle dolduran Selim'in, hayatındaki en büyük boşluğu da çiçekle doldurmaya çalıştığını öğrendim.

Üç ay önce bir trafik kazasında annesini kaybettiğini ve o günden beri, babasıyla, hiç aksatmadan her cuma günü annesinin mezarını ziyaret edip mezarlığa çiçek diktiklerini...
Önceki gece babası duymasın diye yüzünü yastığa gömerek sabaha kadar hıçkırdığını...

Ve üniversiteden alınan diplomayla öğretmen olunamayacağını...
Hepsini, hayatımın o en serin aralık sabahında öğrendim.
Alıntı dır. Lakin sizler le paylaşmak istedim.!!!
Kandilimiz kutlu olsun Canlar
#horasan

aytekin şenlikoğlu

Tolgg
1972 yılı Giresun doğumlu olan ve çocukluğundan bu yana Giresun Merkez'de yaşamını sürdüren Aytekin Şenlikoğlu; İlk ve Orta öğrenimini Giresun Merkez Abacıbükü İlkokulunda, Lise öğrenimini Giresun İmam-Hatip Lisesi'nde,Yüksek Öğrenimini ise 1994 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

2002 yılından itibaren Kurucusu olduğu AK Parti Giresun İl Teşkilatında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve 2 dönem İl Başkanlığı gibi aktif görevlerde bulundu.

31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde partisinden Belediye başkan adayı olarak gösterilmiştir.

1997 yılından itibaren serbest Avukatlık mesleğine devam etmekte olan Aytekin Şenlikoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

güven sözlük kitap ayraçları

serendipity
merhabalar sevgili yazarlarımız,

Merak edilen bu konuya ufak bir açıklama getirmek istedim.
Öncelikle yazarlarımızın büyük çoğunluğu kütüphane seven, kitap okumayı seven kitle olunca okuduğunuzda yanınızda bir parça bizden bulun diye bu hediyemizi sizler için hazırladık.

Pilot il olarak Ankara'yı seçtik, öğrenci olmanıza gerek yok, bir çok üniversitenin kütüphanesinde bu ayraçları yakın zamanda görebileceksiniz.

Duyurularımızı burdan yayınlıyor olacağız.

Gazi Üniversitesi'nde de şu anda mevcuttur.

Bir sonraki durağımız bakalım hangi üniversite olacak
-hımmmm....

Neresi acaba?

İlk bilen yazarımıza bu ayraçlardan 5 adet ayıracağımızın müjdesini vereyim.

Tahminleri alayım.

6
apofiz2551 apofiz2551
Yukarı ayrancı, aşağı ayrancı ya da ortada bir park var :)
serendipity serendipity
Üniversite olarak tahmin de bulunursanız daha kolay yaklaşırsınız.
tor tor
Uludağ üniversitesi biraz uzak gibi ama olsundu. Yine bir tahmin
serendipity serendipity
maalesef değil, zamanla orası da olacak inşAllah
aydakigunes aydakigunes
Hacettepe olabilir. Hem sözlüklerin birleşmesine ithafen. Bence olağan.
serendipity serendipity
Yaklaştınız ama değil sn yazar

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol