confessions

nurse

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 539
  2. takipçi 12
  3. puan 0

23 kasım düzce depremi

nurse
Düzce(bolu),istanbul,sakarya ve hisseden tüm vatandaşlara geçmiş olsun. Saat 04.08 saatlerinde 5.9 büyüklüğünde, saat 04.30 civarında ise 4.7 büyüklüğünde, şu saate kadar ise 70 artçı sarsıntı yaşandı. Can kaybı yok. Rabbim daha kötüsünden sakınsın inşallah.

aniden gelen vazgeçme hissi

nurse
Bugün kütüphanede soru çözüyorum. Yanımda oturan arkadaşın bir soru çözme şekli var. Aman yarabbi! Fısıltıyla okuyo, o kalemle -cart curt- cümleleri çiziyor falan. Yani iş makinası sesinden bu kadar rahatsız olmam. Herşeye neyse çekerim de şu fısıltıyla okuma beni benden alıyor. Neyse tam uyaracakken masama çikolata bırakmasın mı. Ayyy kendimden utandım. Neyse idare edeceğiz artık dedim. şuan Müzik eşliğinde soru çözüyorum. (bkz:birçikolatanınyaptırdığıfedakarlıklar)

bence bir insanda

nurse
Aklıma "fahrenheit 451" kitabından zihnime kazıdığım bu alıntı geldi :

"Herkes ölünce ardında bir şeyler bırakmalı,derdi dedem. Bi çocuk,bir kitap,bir tablo,inşa edilmiş bir ev veya duvar,yapılmış bir çift ayakkabı Veya ekilmiş bir bahçe. Elinin bir şekilde dokunduğu bir şey, öldüğünde ruhunun gideceği bir yer olsun diye; böylece insanlar ektiğin o ağaca veya çiçeğe baktığında, sen orada olursun . Ne olduğu önemli değil, dokununca onu değiştirdiğin ve ellerini çektiğinde sana benzeyeceği bir şeye dönüştürdüğün sürece, derdi."

tanımam etmem

nurse
Geçenlerde aile büyüklerinden biri bana bir anısını anlatacak
-hani anneannenin amcası kızının dayısı oğlu var
-hı hı
-tanıyomusun?
-hayır
-hıh işte onun baldızının kaynanasıyla
-hııı(eee anlamında)
-tanıyomusun
-yo hayır
-hıh işte onlarla bir gün...

Anlatma diye çemkirmek istedim. Tanımam etmem.

gülşen

nurse
Bazı sanatçılar vardır ya sanat dünyasına hiçbir şey katamayan. Sanat adı altında toplanabilecek bir şeyi bulunmayan. Anlamsız,tıngırtılar dizisi ile bol bol eser veren. Hehh işte gülşende bu topluluğun sanatçısıydı. Ne olmuş? Ne bitmiş? Süreç nasıl devsm ediyor? Hiiiç vaktimden ayırıp okuyamam,bakamam. Yokluğu benim için pekte fark edilir değil. Şuan bile onun adına bir şeyler yazmak vaktimi çaldı.

çantada bir şehre yetebilecek kadar malzeme taşımak

nurse
Çocuksuzken kanepe yastığı büyüklüğünde çantalar kullanırdım. Şimdi çocukluyum hala o büyüklükte çantalar kullanıyorum tek farkla içinde bana ait eşya sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyor.
Yedek bir kıyafet
Suluk
Islak mendil
Peçete
Minik bir bez çanta
Bebek kolonyası
Bir adet oyuncak(bazen birkaç adet)
Minik bir kutu kraker
Minik bir kutu meyve(uzunca dışarıda kalacaksak)
Ve benim cüzdan, kapıda unutmazsam anahtar.

pathos

nurse
Yaygın bir sarmaşık türü olan pathos yaşam alanı olarak hiç ayrım yapmaz. Karanlık bir koridordada yetişir aydınlık bir odada da ve güneş vuran bir köşede de... neon türleri var ve yetiştirilesi en güzel bitkiler bence.

dr. halis aygün

nurse
Sevgili ösym başkanı. Dün itibariyle görevden alındı. Neden mi?
Bu kısmını bende çözemedim.
31 temmuzda yapılan kpss sınavında
Yediiklim yayınevinden 30 küsür soru çıkınca öğrenciler ayaklandı. Öğretmenler ayaklandı. Sınavda yediiklimden soru çıktığı için mi yoksa "öğrencilere soruları yetiştirin" msjları sosyal medyaya düştüğü için mi bilmiyorum ama sanıyorumki o mesajlar asılsız ve propaganda. İkince fetö olayının ucundan döndük diyebilirim.
Bu durum sadece bizim dershanenin yanındaki fotokopi çıkaran kırtasiyeye yaradı.
"Yediiklim denemeleri gelmiştir. Tükenmeden kaçırmayın" diye afiş asmış (bkz:bgv)
Koyun can derdinde kasap et derdinde.

şakşakçı

nurse
Aklıma şey geldi " Ben sorumlu olsaydım böyle yapardım/yapmazdım" diyen çalışma arkadaşlarımın sorumlu olunca 2 xp hızında yönetimi mutlu etmek için bizleri harcaması.

whatsapp grup isimleri

nurse
Aile fertlerimin bulunduğu bol bol torun fotoğrafları atılan "ailem" grubu,
"Anneler ve kızları" adı altında gelinlerin olmadığı eccük dedikodu ve özel şeyleri konuştuğumuz grup,
"Ekk" lise yıllarından kalma arkadaş grubunun içinde tek evli olmanın nedeniyle açtığım grup. Iıı açıklaması mı "evde kalmış kızkuruları" (bkz:bgv)


yemek yemeyen çocuk

nurse
Masaya oturmadan önce aklımdan muhakkak şu geçiyor " acaba kaç dakika sürecek"
yemek yemiyor değil ama ağzındaki lokmayı saatlerce çiğnediği için masadan kalkmamız saatleri bulabiliyor. Gerçekten sabrımın taştığı nadir anlardan biridir.

sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şeyler

nurse
Yaşanılan durumların haklılığını ve önemini bazen paylaşımlarımızla yitirdiğimizi düşünüyorum.

Bir doktor ve sekreteri öldürüldü. En başta ailesi ve yakınları için sonrasında sağlık camiası için bu kayıplar hepimizi çok üzdü çok öfkelendirdi.

AMA

Yaşanılan bu acıdan geriye kalan kanlı ve saldırganlık içeren fotoğrafları paylaşmak niye? Olayı tüm açıklığıyla paylaşınca acımız,öfkemiz diniyor mu?
Hayır, dinmiyor. Vefat edenlerin ailelerine acı hatıralardan başka bir şey bırakmıyoruz.  Belkide bizler bir ay sonra bu duyguları bu kadar yoğun yaşamayacağiz ama çocukları babasının,annesinin  ölümünün ardından kalan bu fotoğrafları belkide hiç unutamayacak. Yaşadığı travmadan çıkamayacak
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol