confessions

nurse

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 358
  2. takipçi 11
  3. puan 0

sosyal medyada kendini olduğundan farklı göstermek

nurse
Bence olay şu ki insanlar olmak istedikleri gibi görünmeye çalışıyorlar. Kocasıyla hergün kahkahalı,kahveli,öpücüklü,gezmeli fotoğraf atan bir bağyan nasıl bir hayat istediğini 1 saat arayla paylaştığı gönderilere sığdırıyor Yada kendini zayıf,güzel göstermeye çalışan gençlerimiz iç güzelliğini,muhabbet güzelliğini unutuyorlar. Çok üzücü bir durum. Acaba böyle mi daha havalı,şöylemi daha ilgi çekici düşüncelerine başlar başlamaz doğallık yitip gidiyor birde Bazen görüyorum günde 10 tane kargo alan her aldığını paylaşan insanları.. ben takip ettiğim insanların yatak çarşaflarının ne renk olduğunu,pijama tercihini nasıl yaptığını görmek istemiyorum... ama şunu itiraf etmeliyimki benimde bir blogum var bitki yoğunluklu paylaşım yapıyorum amacım bilgi postları,faydalı olabilmek,bitkisever arkadaşlar bulabilmek ama bazen amacımdan sapar gibi hissediyorum,bazen aşırı meşguliyet gösteriyorum ve gece nöbete gittiğimde keşke kızımla daha çok zaman geçirseydim diye ağlıyorum. Allah aşkına konumuz bu muydu? Nerden nereye geldim..
intihar notları

nurse
Stajyerken genel yoğun bakıma gelen silahlı yaralanma olarak geçen vakanın vücudundaki kan lekelerini temizlemeye çalışırken avucunun içindeki "yaşasın özgürlük" notunu görmüştüm.

8 mart dünya kadınlar günü

nurse
Mutluluk nidaları, kahkaha dolu anılar, eşsiz hayaller, mutlu yarınlar,bahar kokulu günler intihar eden birgenç kızın avucundan okunmamalı, annelerin çocuklarıyla geçirdiği değerli anlar silik bir anı olarak ,yaşamaya söz verdiğimiz günler sadece hayal olarak kalmamalı..
Biz kadınlar en çokda ürettiğimiz kadar güçlüyüz ve üretmek bizim için sınırsız bir eylem. Sahip olduğumuz güç bazen sağladığımız adalette,verdiğimiz tedavide,çizdiğimiz projede bazen kalemimizden çıkan bir cümlede,kaldırdığımız kolide,sildiğimiz tezgahda, bestelediğimiz şarkıda,yaptığımız rolde, kurduğumuz sofrada,bazense yetiştirdiğimiz evlatta..

Biliyorum bugün #8Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü ama ortada kutlanacak ne bir durum nede geçmişte bugünü anmaya değer bir anı yaşanmıştır. Bugün yüzlerce kadının çalışırken öldüğü hüzünlü bir gündür. Yıllar sonra bugün hala ölmeye devam eden kadınlarımız ise cabası. Kimse ölmesin,çocuklar annesiz,babalar ve anneler evlatsız kalmasın..

Renklerin tazeliği kadar güzel ,dökülen yaprak sayısınca değerli,mevsim geçişleri kadar olağan, baharın mis kokusu gibi bir hayatın,hayatım,hayatımız olsun..

Annem, anneannem ve öteki kadınlara...

muhabbet kuşu

nurse
Yazın balkonuma gelen ölmek üzere olan dişi jumbo muhabbet kuşu ve sonrasında gelen eğitilmiş mavi muhabbet kuş ile tüm merakım başladı. Bugün bir yumurta gördüm yuvalıkta. Çok heyecanlıyım,babaanne oldum (bkz:bgv)
Acaba bu konuda bana öneride bulunabilir misiniz?
Erkek kuşumuz inanılmaz hırçın, bu kuş kaç tane doğurur, çiftleşme dönemleri var mı yoksa hep çiftleşmeye müsaitlermi? Bebekler nasıl beslenecek? Veterineremi gitsem ay çok heyecanlı.

ahmet ümit

nurse
Polisiye roman yazarı.

Kitaplarını çok seviyorum ama hatırlıyorumda lise yıllarımda annem kitabı eline alıp ne okuyorsun kızım diye sorup kitabı incelediğinde nevzat komserin kaçamaklarını anlattığı satırlara denk gelecek diye korkardım.

coronavac

nurse
Sinovac ilaç şirketi tarafından üretilen CoronaVac eski bir aşı üretim tekniği olan inaktif virus yöntemi ile üretildi. Nedir bu inaktif yöntemi? Eski bir yöntem olan inaktif virüs tekniği enfekte özelliği yitirilmiş virüsün enjekte edilmesiyle vücudun hastalığa bağışıklık kazanması hedefleniyor. Birçok aşıda bu yöntem kullanılıyor.

Güvenilirlik konusunda çok şüphem olduğunu söyleyebilirim. Özellikle vaka sayılarındaki oynama ile tüm güvenim sarsıldı. Ama bir devlet adamı elinde kalan sağlıklı sağlıkçılardan aşılamayı başlatıyorsa elindeki sağlıkçıları koruyacağından emindirde yaptırıyordur diye düşünüyorum.. Bugün aşımı oldum, hiçbir farklı etki hissetmiyorum. Arkadaşlarımdan kemik ağrısı,baş ağrısı,halsizlik belirtilerini yaşayan olmuş. Psikolojiktir o psikolojik.

30 ekim 2020 izmir depremi

nurse
Türkiye çok sık deprem yaşayan bir ülke değil.depremler çok üzücü,çok can yakıcı..
Tüm vatandaşlarıma sabır,şifa ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir zamanlar ezanı istemeyen bir şehirin ezanı okunacaktı nerdeyse,rabbim muhafaza etti..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol