confessions

nurse

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 508
  2. takipçi 12
  3. puan 0

tv kumandası

nurse
Televizyonu açıp kapatmak, ses ayarını değiştirmek vb. işler için kullanılan sinyalli, tuşlu bir zımbırtı. Genelde televizyonu açmadan önceki 10 dk onu aramakla geçer. Hiçbir zaman tamamen kaybolmaz fakat hemen de bulunmaz.

Bizde kumanda hep babamdaydı. O yokken de gıcık abimde. Maç izlemekten içim çıkardı. Belki de bu yüzden derslerimde hep başarılıydım. Televizyona bakmak nasip olmayınca ben de derse sarıyordum.

beyaz kod

nurse
Hastanelerde kullanılan acil durum bildirimidir. Hastane telefonundan 1111 tuşlanarak yapılır. Filan filan yerde beyaz kod. Beyaz kod. Beyaz kod. Anonsu ile yetkili ve görevliler hemen duruma el koyar.

Beyaz kodun anlamı sağlık çalışanına şifdet veya tacizdir.

pişşş pişşş sesi

nurse
Tüm bebekleri sakinleştiren milli ninnimizdir..

Geçen gece kızımı yatağına uzatıp bende yatağıma uzandım. Hala hareketli olduğunu görünce pişşşpişşş diye uyumasını bekledim. Ben Susunca bidaha hareketleniyor. Ehh bende yoruldum pişpişş demekten.bende her klasik anne gibi herşeyin hazırı vardır diyerekten Sevgili YouTube a başvurdum ve arkada melodi olsada pişşpişş sesini buldum. Hemen açtım, baktım kızımda hareketlilik yok. Tamam dedim beğendi demekki. 10 dk geçti baktım sesi çıkmıyor uyuduğunu sandım. Yatağına baktığımda birde ne göreyim o karanlıkta oturmuş alkış çalıyor bir yandanda sağa sola sallanıyor. Güleyimmi ağlayayımmı.

kararsızlık

nurse
Kararsızlık insanlarin başarıya giden yolunu kısıtlayan bir karar verememe durumudur. İnsanin ilerleyememesi bir yana olduğu yerde saymasina neden oluyor.

Şu sıralar inanılmaz kararsız bir insanım. İstifa edip ders calisma ve ozel sektörde calisirken ders calisma konusunda bir turlu karar veremiyorum

sözlük yazarlarının 2020 hedefleri

nurse
Yazmak için hala geç kalmış sayılmam..

Öncelikle ilk sırada yer alan hedefim atanmak.
Sonrasındaysa kpssye hazırlanmışken ameliyathane hemşireliğinide aradan çıkarmak..(çokta şart değil(
Kitaplığımda okunmamış kitap bırakmamak.
Sağda,solda,kapıda,pencerede,balkonda, tavanda,dolap üstünde olan kaktüslerime bir çiçeklik yaptırmak ve hepsini aynı yere toplamak(3 yıldır yapamadım. Belki bu yıl..)
Birde şu edebiyat dergisinin eksik sayılarını almak(ama bu konuda çok kararlı değilim)

Düşünüyorum da artık öyle kocaman hedeflerim yok. Acaba bu iyi bir şeymi? Yoksa bunun ileri seviyesi depresyon mu? Ben hayattan doymuşmuyum? Yoksa doyamadıklarıma küsmüş müyüm? Hedef yok,hayal yok.. ben ne zamandan beri böyleyim..

şanışer

nurse
Bu başlık beni liseli yıllarıma götürdü..

bizim okul acıbademin biraz altında koşuyolundaydı.. Ruhuma sakinlik ve huzur veren bir caddeydi. Bulunduğu korudan mıdır hababam sınıfının çekildiği mekan olduğundan nostalji bir havası bulunduğundanmıdır yoksa huzur evinin vermiş olduğu farklı duygulardan mıdır bilinmez ama o caddeyi o koruyu çok seviyordum.. otobüs beklerken hep şanışerin (bkz:bırak beni kendi halime) şarkısını dinler otobüs durağının hemen arkasında bulunan müstakil evdeki yaşlı teyzeye bakardım.. bazen kitap okur bazen masada yazı yazar bazende yatağında uyurdu.. mevsim kış bile olsa penceresinin önünde çiçekleri bulunur perdesi hep açık olurdu. İçeriyi çok rahat görebilirdim. Merak ederdim hikayesini.. konuşmak için can atardım ama hiç dışarıya çıktığını görmediğimden konuşma atağına geçemezdim..

Ve o teyze bu şarkıyla bağdaşmış gibi. Her dinlediğimde aklımda belirir..

emine bulut

nurse
O bir şehit. O bir melek.. o gözümüzden akan göz yaşı..
Kelimeler tükendi.. cümleler yok oldu... İçimdeki acıyı ve öfkeyi anlatamıyorum.çok kızgınım vatandaşıma.. hiçkimse neden engel olmadı.. neden bir sandalye indirmediler bu pisliğin kafasınada onun yerine telefonlarına sarılıp video çekmeyi tercih ediyorlar. Ve o katil.. ona ne söylenebillir ki.. allahın emanetine bu şekilde mi sahip cıkıyor.. idam edilse içime yine su serpilmez..

bambu bitkisi

nurse
bilimsel adı Bambusoideae olan bu bitki gerekse mobilyada, gerekse müzik aletlerinde vedaha yüzlerce alanda kullanılıyor. Yetiştirilmesi fazlasıyla kolay olan bu bitkilere çoğu çiçekçilerden sahip olabilirsiniz.. file şeklinde alıp toprağa ekilmeden su içinde büyütüp,çoğaltabilirsiniz.

temizlikçi

nurse
Paul cleave'in yazmış olduğu bir kitap. Polisiye severlere kesinlikle öneririm. Joe.. yehova ve turşu adında balıkları olan deli taklidi yapan serikatil ve hikayesi

cici bebe

nurse
Kızımın genelde gece uykusunda tercih ettiği spesiyal övünü..
Hiç unutmam evlendiğim zaman annem ilk evime geldiğinde 1 kutu cici bebe almıştı. Ehh evin en küçük bireyi olunca hiç büyüyemiyorum (bkz:bgv)

tırnak yemek

nurse
İnanılmaz stres azaltan bir eylem. tırnakları diş yardımı ile küçültmek.
Tırnak yiyen kitle ikiye ayrılır.
1.si tırnağını kemirip yutan.
2.si tırnağını kemirip tüküren.
İğrençliği ile anılır. Öğğğ

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol