confessions

nurse

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 508
  2. takipçi 12
  3. puan 0

encanto

nurse
Animasyonları sevme nedenim diyebileceğim bir senaryoya sahip olduğunu söyleyebilirim. Yani ailece izlenebilecek bir animasyon.
Söz konusu olan marigal ailesinde zamanı geldiğinde herkese bahşedilen bir özel güç var. Özel güce sahip olamayan Mirabelin biraz dışlanmasıyla başlıyor herşey. Aileyi ayakta tutan ateşin bu dışlanma ile sönebileceği hiç kimsenin aklına gelmiyor Ve nihayet özel bir güce ihtiyacı olmayan mirabel sevgi ve birlikte bu durumun atlatılmasında büyük rolü oluyor ve şarkılar,şarkılar.

madrigal

nurse
Yeni yeni parlayan başarılı müzik yapabilen bir grup. Öyle anlamsız,şarkı olsun diye değil. Her cümlesi yaşamdan bir anekdot, bir anı, bir geçmiş,bir hayal. Şu sıralar midem bulanana kadar dinleyeceğim şarkı listemdeki ilk sırada yer alıyor.

Kendinden başka kimseyi düşünmeyen insanlardan kurtulsan yeter.
Nere ne fark eder?
Ömrü kısa renkli kelebekler gibi ateşe uçarız belki.
... (bkz:kelebekler)

çocukların yaptığı betimlemeler

nurse
Akşam oldu yerine "ay geldi"
Gündüz yerine "güneş geldi"
Mavi bir kardeş ister (erkek)
Pembe rengi yerine "çilekli" kelimesini kullanır.
Sarı rengi yerine "muzlu"
Beni hızlı salla demez de "bulutlara kadar,güneşe kadar salla" der.
Bir şeyleri çok veya az sevmez "kocaman" veya "minik" sever.
Salopet pantolon giydiğinde ben ali baba oldum der.(ali babanın çiftliğindeki ali baba)
Özellikle çikolata görünce ağzıma kokusu geldi der
Yapar, eder, söyler
O kadar çok ki bazen katıla katıla gülüyorum. Her insanın bir kızı olmalı. Kız çocukları her yeri güzelleştiriyor. Kalbi, zihni, evi.
adam faver

nurse
Namı değer 'empati' 'olasılıksız' ve 'oz' yazarı. Kitapları fantastiğin babası diyebilirim. Bu lezzette kitap bulamamak üzücü. Vardır biryerlerde ama bulamamak üzücü.

fahrenheit 451

nurse
Bazı okurlar vardır kitap eler ; bazı kitaplar vardır okuyucu eler.
Okuyucuları eleyen türden ,ütopik bir kitap. Okuyan 3 kişiye sorsanız herkes farklı şeylerden bahsedebilir. Yorumlamaya çok müsait.
Olay şöyleki
Burda itfaiyeciler yangın söndürmüyor. Kitap olan evleri yakıyor ve tabiki baş kahramanımız bir itfaiyeci. Kitap ismini nerden alıyor derseniz de şunu söyleyebilirim, yazar birgün itfaiyeyi arayarak kağıdın kaç fahrenheitta tutuştuğunu soruyor ' fahrenheit 451' cevabını alıyor ve kitaba bu ismi vermeye karar veriyor.
Ben çok sevmiştim,okurken zevk almıştım.

death note

nurse
"Ölüm defteri"
Çok güzel bir çizgi roman. Fantastik türünde. İlk okuduğum çizgi romanımdı. Belki şuan okusaydım biraz basit bulabilirdim yada fazla ütopik. 13 kitaplık bir seri. Girilerden anlayabileceğiniz gibi birde anime filmi var ama ben okumanızı öneririm.

mutlu bir evlilik için ilk şart

nurse
İlk şart olmasa da çiftler arasında bir fırt uyum olması şart. Aksi takdirde yuvarlak bir delik içindeki kare dübel gibi bir portre çıkıyor ortaya.

Ben ve eşim arasında bir mercimek tanesi büyüklüğünde uyum yok mesela. Evliliğimiz allah'a emanet.(bkz:bgv)

münazara

nurse
Hatırlıyorum da lise yıllarımda okullar arası yaptığımız yarışmalardı. Yani toplumdaki tartışmaya açık konuların bir gruba yararları, olabilirliği verilir; bir gruba zararları, olabilmezliği verilir ve jüriyi ikna edercesine konu savunulurdu. Burada hazır cevaplılık, jestler, mimikler, kullandığın ses tonu çok çok önem taşırdı. Karşı tarafa cevaplayamayacağı sorular sormak, onun konuşma sırasında savunduğu düşünceyi, olayı çürütmeye çalışmak falan. İnanılmaz zevkliydi ya.

babam ve oğlum

nurse
Ahh! Nasıl bir drama. Doğrusu uzun zamandır böyle hıçkıra hıçkıra ağlamamıştım. Kim bilir belkide annelik vicdanı nedeniyle bu kadar etkilendim.
Şunu hatırlattı ki "affetmek için affedeceğimiz kişinin ölmesini mi beklemeliyiz"

hurma

nurse
En vazgeçemediklerimden. Size çok güzel bir tarif bırakayım şuraya, dener kulaklarımı çınlatırsınız.

7-8 adet hurma
1 yemek kaşığı kakao
Bir miktar portakal kabuğu rendesi
5-6 kaju veya fındık,fıstık vb
Hepsini rondoya koyuyor bızt bızt çekiyorsunuz. Folyo içinde şekillendirip dondurucuda 1 saatçik tutuyorsunuz. Dondurucudan çıkarınca yaklaşık 10 parçaya ayırıp öğün olarak 2 -3 tane tüketebilirsiniz. Düşen Şeker değerlerini dengelemede üstüne yok efenim. Afiyet olsun.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol