confessions

mavikaranlik

1. nesil Admin - - Admin -

  1. toplam entry 1243
  2. takipçi 138
  3. puan 0

covid aşısı

mavikaranlik
ülkemize 11 aralıktan sonra gelmesi beklenen aşı. internet dünyasında pek çok komplo teorisini de beraberinde getirmiştir.
sizlerin de tercihini öğrenmek adına sözlük girişlerinde anket karşınıza çıkacaktır, cevaplama sağlayabilirsiniz.
1
nushirevan nushirevan
Reklam zannedip köşeden kapattım, bi daha da çıkmadı müdür 🤔

silkroad

mavikaranlik
eski neslin efsane online oyunları arasına giren oyun. ipek yolu ticaretini konu almıştır. günümüzde resmi şekilde türkiye sunucusu açılınca bilhassa eski nesil tekrar nostalji amacıyla oyuna yüklenmiştir.

simidimde susamdın

mavikaranlik
Zeki Müren'in kendi şiiridir. Genelde çoğu kaynakta "şarkı sözü" olarak gösterilmiş. Fakat benim bildiğim kadarıyla hiçbir zaman bestelenmedi. Zeki Müren şiir olarak çok içten yazdı, çok içten okudu.Aşağıdaki şarkıda da bir karma yapılmış editleme ile. Lakin başarılı olmuş:Şiir:

Simitle susam, birbirinden ayrılmayan iki şey gibi geldi bana
Ve yılar önce, yepyeni bir duyguya kapılarak bu iki nesneyi birleşik olarak düşündüm.
Aslında tabi, gaye yine aşk...

Simidimde susamdın...

Yıldızları gökyüzünde sever aşıklar
Ben, hepsi düşsünler isterim, tek tek...
Muradım seni dilemek...
Ağaçlar hiç çiçeklenmesin
Tüm aylar şubat olsun
Sen yağmuru severdin
Bana ıslak bir günde neler verdin...
"Rüzgarlar göz pınarlarımda buz
Kış aşk mevsimidir" derdin
Hırçın geceler kollarımda titrerdin
Simidimde susamdın sabahları
çayımda şeker gün doğarken
Dön ne olur, henüz erken...
Katıksız ekmek boğazımda düğüm
çayı buruk içiyorum
O, bana vadettiğin gün var ya,
O gün, sen gelsen de ölüversem diyorum.
Yıldızları gökyüzünde sever aşıklar
Ben, hepsi düşsünler isterim, tek tek...
Muradım seni dilemek...

whatsapp mesaj kazaları

mavikaranlik
arkadaş grubuna atılması gereken bir görseli yanlışlıkla iş yerinin kurumsal grubuna atmam ve anlık olarak şirketten yükselen haykırışla gülmeler, masayı yumruklamalar ve birim müdürüyle göz göze geldiğim o 10 - 20 saniyelik süreci bana üzülerek hatırlatan başlık.

güven sözlük sistem değişimi

mavikaranlik
son güncelleme ile birlikte çok çok yenilik getirme fırsatı bulduk. bu yeniliklerin ne olduğu ve kullanımları hakkında detayları bu entry altında takip edebileceksiniz.

Öncelikle eksikliklerden bahsetmek gerekirse, tüm mesajlaşma geçmişi silindi. tüm şifrelerin sıfırlanması gerekti. giriş ekranında şifremi unuttum kısmından şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor.

ara ara hatalar oluşabilecek, gidermeye devam ediyoruz.

yeni gelen özellikler ise,

tematik mod eklendi:

tematik mod açmak istediğiniz çok başlık olduğu fakat dikkat çekmek istemediğiniz zaman kullanılabilen bir moddur. Açtığınız yeni başlık sol frame üzerinde görünmeyecektir. sağ tarafta yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik" seçeneğini seçtiğiniz zaman tematik mod ile açılan tüm başlıkları görüntüleyebilirsiniz. eğer tematik modda açılan başlığa yeni bir entry girişi sağlanırsa bu sefer normal akış framesi üzerinde görünecektir. tematik modu aktif etmek için profilinizde sağ kısımda yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik moduna geç" seneğini seçmelisiniz. aynı şekilde çıkmak istediğiniz zaman da "tematik modundan çık" menüsüne tıklamanız gereklidir bu unutulmamalıdır.

ufak bir genel sohbet alanı eklendi:

mesajlar ikonunun hemen yanında "sözlük sohbet" ikonunu görebilir ve ona tıklayıp shbet alanına geçiş sağlayabilirsiniz. yazdığınız mesajlar diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenip cevaplanabilecektir. sohbet alanında da sözlük kuralları geçerlidir. bir merhaba demek ister misiniz?

başlık açılırken kategori eklemek zorunlu hale geldi:

artık başlık açarken ilgili kategoriyi seçmeniz gerekiyor. sizin için hazırladığımız kategorilerden başlığa en uygun olanı seçebilirsiniz.

çok detaylı istatistikler eklendi:

bu link üzerinde sözlüğe dair tüm detaylı istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. linke tıklamak yerine ana sayfa da yer alan "istetistikler" menüsünden "genel istatistikler" alt menüsüne tıklayıp ilgili alana gidebilirsiniz.

biyografi alanı eklendi:

artık profil sayfanızda istediğiniz şey yazabileceğiniz bir alan bulunacak ve diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenebilecek.

mesaj ve entry engelle alanları eklendi:

bir yazarın profiline girdiğiniz zaman artık o yazarın size mesaj atmasını veya yazdığı entryleri görmemek için entrylerini engelleyebilirsiniz. bu iki butondan istediğinize veya ikisine de tıklamanız yeterlidir.

içerik editörü düzenlendi:

artık başlık açarken veya entry girerken daha kullanışlı ve tüm alanları görebileceğiniz bir editör üzerinden işlem yapacaksınız.

profil ayarlarında ek seneçekler:

profil ayarlarınıza girdiğinizde artık seçiminize göre ek değişiklikler yapabileceksiniz. örneğin "cinsiyet göster" "ad soyad göster" ya da "özel mesaj alma" şeklinde seçeneklerden işlem yapabilirsiniz.

entry yedekleme servisi eklendi:

ne olur ne olmaz, artık entrylerinizin yedeğini alabilecek ve tekrar yükleyebileceksiniz.

mesajlaşma ekranı düzeltildi:

eski mesajlaşma ekranında bir takım hatalar bulunmaktaydı ve kullanımı zorlu bir hal almıştı. problemleri giderildi.

entr gizleyebilme:

artık beğenmediğiniz bir entry olduğu zaman sağ köşesinde yer alan "aşağı" ikonuna tıklayarak "bu entryi bir daha görme" seçeneğini veya "bu yazarı bir daha görme" seçeneğini seçerek akış ekranınızdan kaldırabilirsiniz.

favorileyenleri görme:

bir entryi kimlerin favorilediğini artık görebileceksiniz. entry altındaki "favorileyenler" ikonuna tıklamanız yeterli.

ilginç rüyalar

mavikaranlik
devasa bir ahşap köprü üzerinde, bir tarafta uçurum ve orman manzarası bir tarafta okyanus manzarası eşliğinde Julius Caesar önderliğindeki roma ordusu ve benim komuta ettiğim mahallelimin ordusu ile savaşa girip, caesar'ı tabanca ile vurup öldürmem suretiyle savaşı kazanmıştık. Caesar ve ordusunun kılıç, mızrak aletlerine karşılık bizim tam otomatik silahlarımızın olması çok adil olmamıştı.

(bkz:benim güzel rüya görmem imkansız)
(bkz:uyandıktan sonra görülen rüyayı alkışlamak)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol