confessions

mavikaranlik

1. nesil Admin - - Admin -

  1. toplam entry 1229
  2. takipçi 135
  3. puan 0

whatsapp mesaj kazaları

mavikaranlik
arkadaş grubuna atılması gereken bir görseli yanlışlıkla iş yerinin kurumsal grubuna atmam ve anlık olarak şirketten yükselen haykırışla gülmeler, masayı yumruklamalar ve birim müdürüyle göz göze geldiğim o 10 - 20 saniyelik süreci bana üzülerek hatırlatan başlık.

güven sözlük sistem değişimi

mavikaranlik
son güncelleme ile birlikte çok çok yenilik getirme fırsatı bulduk. bu yeniliklerin ne olduğu ve kullanımları hakkında detayları bu entry altında takip edebileceksiniz.

Öncelikle eksikliklerden bahsetmek gerekirse, tüm mesajlaşma geçmişi silindi. tüm şifrelerin sıfırlanması gerekti. giriş ekranında şifremi unuttum kısmından şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor.

ara ara hatalar oluşabilecek, gidermeye devam ediyoruz.

yeni gelen özellikler ise,

tematik mod eklendi:

tematik mod açmak istediğiniz çok başlık olduğu fakat dikkat çekmek istemediğiniz zaman kullanılabilen bir moddur. Açtığınız yeni başlık sol frame üzerinde görünmeyecektir. sağ tarafta yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik" seçeneğini seçtiğiniz zaman tematik mod ile açılan tüm başlıkları görüntüleyebilirsiniz. eğer tematik modda açılan başlığa yeni bir entry girişi sağlanırsa bu sefer normal akış framesi üzerinde görünecektir. tematik modu aktif etmek için profilinizde sağ kısımda yer alan aşağı ikonuna tıklayıp "tematik moduna geç" seneğini seçmelisiniz. aynı şekilde çıkmak istediğiniz zaman da "tematik modundan çık" menüsüne tıklamanız gereklidir bu unutulmamalıdır.

ufak bir genel sohbet alanı eklendi:

mesajlar ikonunun hemen yanında "sözlük sohbet" ikonunu görebilir ve ona tıklayıp shbet alanına geçiş sağlayabilirsiniz. yazdığınız mesajlar diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenip cevaplanabilecektir. sohbet alanında da sözlük kuralları geçerlidir. bir merhaba demek ister misiniz?

başlık açılırken kategori eklemek zorunlu hale geldi:

artık başlık açarken ilgili kategoriyi seçmeniz gerekiyor. sizin için hazırladığımız kategorilerden başlığa en uygun olanı seçebilirsiniz.

çok detaylı istatistikler eklendi:

bu link üzerinde sözlüğe dair tüm detaylı istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. linke tıklamak yerine ana sayfa da yer alan "istetistikler" menüsünden "genel istatistikler" alt menüsüne tıklayıp ilgili alana gidebilirsiniz.

biyografi alanı eklendi:

artık profil sayfanızda istediğiniz şey yazabileceğiniz bir alan bulunacak ve diğer tüm yazarlar tarafından görüntülenebilecek.

mesaj ve entry engelle alanları eklendi:

bir yazarın profiline girdiğiniz zaman artık o yazarın size mesaj atmasını veya yazdığı entryleri görmemek için entrylerini engelleyebilirsiniz. bu iki butondan istediğinize veya ikisine de tıklamanız yeterlidir.

içerik editörü düzenlendi:

artık başlık açarken veya entry girerken daha kullanışlı ve tüm alanları görebileceğiniz bir editör üzerinden işlem yapacaksınız.

profil ayarlarında ek seneçekler:

profil ayarlarınıza girdiğinizde artık seçiminize göre ek değişiklikler yapabileceksiniz. örneğin "cinsiyet göster" "ad soyad göster" ya da "özel mesaj alma" şeklinde seçeneklerden işlem yapabilirsiniz.

entry yedekleme servisi eklendi:

ne olur ne olmaz, artık entrylerinizin yedeğini alabilecek ve tekrar yükleyebileceksiniz.

mesajlaşma ekranı düzeltildi:

eski mesajlaşma ekranında bir takım hatalar bulunmaktaydı ve kullanımı zorlu bir hal almıştı. problemleri giderildi.

entr gizleyebilme:

artık beğenmediğiniz bir entry olduğu zaman sağ köşesinde yer alan "aşağı" ikonuna tıklayarak "bu entryi bir daha görme" seçeneğini veya "bu yazarı bir daha görme" seçeneğini seçerek akış ekranınızdan kaldırabilirsiniz.

favorileyenleri görme:

bir entryi kimlerin favorilediğini artık görebileceksiniz. entry altındaki "favorileyenler" ikonuna tıklamanız yeterli.

ilginç rüyalar

mavikaranlik
devasa bir ahşap köprü üzerinde, bir tarafta uçurum ve orman manzarası bir tarafta okyanus manzarası eşliğinde Julius Caesar önderliğindeki roma ordusu ve benim komuta ettiğim mahallelimin ordusu ile savaşa girip, caesar'ı tabanca ile vurup öldürmem suretiyle savaşı kazanmıştık. Caesar ve ordusunun kılıç, mızrak aletlerine karşılık bizim tam otomatik silahlarımızın olması çok adil olmamıştı.

(bkz:benim güzel rüya görmem imkansız)
(bkz:uyandıktan sonra görülen rüyayı alkışlamak)

güven sözlük 1. bayram çekilişi

mavikaranlik
Bu yoğun ( swh ) katılım için teşekkür ederiz.
Çekiliş sonuçları aşağıdaki linkten incelenebilir

https://analiz.r10.net/cekilis-araci/1590598781

kazanan: (yazar:merdumgiriz)
yedek: (yazar:nushirevan)

kazanan arkadaşımız kargolama için iletişim bilgilerini bize mesaj yolu ile gönderebilir.
almak istemez ise hak yedek talihliye geçecektir.
Hayırlı olsun, tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz.

edit: merdumgiriz yazar çekilişe katılmak istememiş, o nedenle asil ve yedek talihlide düzeleme yapalım çekiliş linkindeki sıralamaya göre:

asil kazanan: (yazar:nushirevan)
yedek: (yazar:nurse)
3
nushirevan nushirevan
Kütüphanemi yeniliyordum, harika oldu gerçekten. Teşekkürler
mahur mahur
Tebrik ediyorum okuyunca yorumlarınızı merakla bekliyoruz
nurse nurse
Tebriklerr

güven sözlük 1. bayram çekilişi

mavikaranlik
kitap çekilişi serimize başlayacağımız ilk etkinlik.

Bizleri yalnız bırakmayan, her daim kalemlerini konuşturan tüm yazarlarımıza minnettarız. Birlikte geçireceğimiz nice mutlu bayramlar dileriz.
Bu vesile ile bu başlığa entry giren yazarlarımız arasında yapacağımız çekiliş ile 1 şanslı yazarımıza aşağıdaki Franz Kafka setini hediye ediyoruz.
Tüm yazarlarımız katılabilir. 26 Mayısa kadar katılım sağlanabilir. 27 Mayısta kazanan arkadaşı başlık altında ilan ederiz.

Set içeriği: Dönüşüm, Baba'Ya Mektup, Dava, Milena'ya Mektuplar, Aforizmalar

doymadım sana

mavikaranlik
bestesi nevzat akay'a ait olan nihavend makamında bir eserdir. zeki müren eşsiz bir şekilde yorumlamıştır.sözleri:

"Doymadım sana ağlarım âh ederek yana yana
Geç buldum çabuk kaybettim hicrân oldu hayat bana
Aldı felek çaresi yok acısın allah bana
Geç buldum çabuk kaybettim hicrân oldu hayat bana"

meraklıları için notaları:

rise online world

mavikaranlik
knight online oyununun rokosoft tarafından yayınlanacak olan farklı bir sürümü denilebilir. yerli yapım olarak duyurulmuş olsa da grafikler, oynanış ve karakterler itibari ile neredeyse bahsi geçen oyuna çok yakın bir izlenim var. yine de binlerce ko oyuncusunu heyecanlandırmış durumda. yakında testlerin başlayacağı ve bu yıl içerisinde oyunun çıkarılacağı duyurulmuş.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol