confessions

mahur

1. nesil Moderatör - - Moderatör -

  1. toplam entry 975
  2. takipçi 13
  3. puan 0

michelin yıldızı

mahur
1900 yılında otomobil lastiği üretmekte olan Michelin Kardeşler, kullanıcıları için yol haritası ve yol rehberi üretmeleri sonucunda doğan bir restorant puanlama sistemidir. Bu rehberde benzin istasyonları, tamirhaneler ve lokantalarda yer almaktaydı. bu rehberde yer alan lokantalar yıldızlarla belirtilmişlerdi. Bu şekilde başlayan michelin yıldızı bugün dünya genelinde yemek sektöründe önemli bir yer tutar.
bir michelin yıldızı "kategorisinde çok iyi bir restoran", iki michelin yıldızı "tekrar ziyaret etmeye değer mükemmel bir mutfak", üç michelin yıldızı ise "özel bir seyahate değecek kadar olağanüstü bir mutfak" anlamına geliyor.
Dünya genelinde Michelin Yıldızına sahip işletme sayısı
349'u tek yıldız, 81'i iki yıldız ve 50'si üç yıldız olmak üzere, dünya üzerinde Michelin Yıldızı'na sahip toplam 480 restauran bulunmaktadır. Japonya en çok yıldıza sahip olan ülke olup, Fransa, Almanya ve Amerika sahip olduğu Michelin Yıldızları ile takip etmektedir. Türkiye'de henüz Michelin yıldızlı bir restaurant bulunmamaktadır.

berat kandili

mahur
Allah'ın bize bahşettiği değerli gecelerden biridir. Rahmet ve arınma gecesi olarak anılır. Berat gecesi, Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfuz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. inananlar bu gece Allah'tan kalplerinin arinmalari ve beraate etmeleri için dua ederler.

"Haberiniz olsun; kalbler yalnızca Allah'ın zikriyle mutmain olur."
(bkz:ra'd suresi 28. Ayet)

iyi bir evlilik için 3 mükemmel tavsiye

mahur
Mukemmeligini bilemedigim ve kendimce yazdigim başlık.Erkekleri küçük bir çocuk gibi kabul edin ve istediğinizi veya istemediğinizi o küçük çocuğa anlatır gibi net, yalin, basit kelimelerle anlatın. Yaptiklarina yada yapmadiklari seyler icin asla onlari suclamayin, sinirlenmeyin asla küsmeyin. Erkek akli kadin aklina benzemez ayrintidan imadan asla ve asla anlamaz. Bunu kabul edin ve ona gore hareket edin.
(bkz:tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
1
nurse nurse
Nokta atış tebrikler

google asistan türkçe dil desteği

mahur
Anlaması kıt yapay zeka. Kendisine; fosiller sadece kayaçlarda mi oluşur diye sorduk o da şu şekilde anlamış; kaşar peynirin içinden eldiven mi çıktı? insan olsa sağır duymaz uydurur derler ama bu ne simdi, ne alaka. Olsun sen bizi güldürdün, allah seni güldürsün sevgili google asistan. google translate'in de zaten çok şüphelerim var, sanki sesimi kopyala yapıştır, yapmışlar. Bu kadar benzemesi tesadüf olabilir mi acaba demeden düşünemiyorum.

gözyaşı

mahur
Canlılar içinde insan denen mahlukların Yogun duygu durumlarında (sevinç, hüzün, üzüntü, neşe gibi ) bilim tarafından açıklanamayan vücut reaksiyonudur.

koşmak

mahur
Fiziksel faydalarının haricinde zihinsel ve ruhsal faydalar da sağlayan yeni keşfettiğim eylem veya bir spor çeşidi. Adımlarınız ilerledikçe kafanız boşalır, zihniniz durulur. Geceleri yapacağınız bu spor sayesinde rahatlayan bir zihin ve yorulan bir bedenle rahat bir uyku çekeceğinize garanti verebilirim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol