confessions

mahur

1. nesil Moderatör - - Moderatör -

  1. toplam entry 1022
  2. takipçi 13
  3. puan 0

baba

mahur
Güven kelimesinin sözlük karşılığı. Her zaman arkanda olan, ömrü yettiği kadar ne zaman giderseniz gidin sizi bekleyen, hayatinizdaki nadir kisilerden biridir. Elinizi uzatsaniz hemen oradadir. O kadar büyük anlam yükleminizdir ki babalar üzülmez, ağlamaz her zaman dimdik durur yada durmalıdır, diye düşünürüz. Bu sebeple kendileride bu zihniyetle yaşamlarını devam ettirmeye çalışırlar. Mesela agabeyim vefat ettiginde biz hep anneme uzulduk, hala onun icin ağlarız. Hiç babam sen nasilsin demek, aklimiza bile gelmedi. Bize o kadar güven vermis ki o hep iyi olmali, olmak zorundaydı. Ayrıca bu vesileyle sozlukteki tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsun. Allah yokluklarini göstermesin.

çocukluk korkularımız

mahur
Gece yarısı baslayan fırtınalar. Hafiften rüzgarlar baslar ve ben uykusu hafif bir çocuk oldugum icin uyanmam için yeterdi. Rüzgârla hareket eden ağaçlar, çeşsit çeşit gölgeler, heleki balkonda çamaşır varsa binbir siluteler kafamda mahlukata dönerdi. Şimşek, gök gürültüsü derken sabahı sabah ederdim.

çocukluk yıllarını hatırlatan kokular

mahur
Soba kokusu, icinde yanan odunun, ateşin kokusu ve bu sobada kizaran ekmek kokusu ve kestane.
Hala burnumda tüter. Hicbir sekilde cocuklugumda yediğim bu ekmegin kokusunu unutamam. On yas civari kalorifere gectigimiz için icimde kalan cocukluk anilarimdan oldu sobada kizaran ekmek ve kestane.

müsilaj

mahur
biyolojik ve kimyasal birçok koşulun bir araya gelmesiyle oluşan, fitoplankton olarak adlandırılan bitkisel canlıların aşırı çoğalması, deniz sıcaklığının yükselmesi ve buna bağlı olarak bakteriyel aktivitelerin artmasıyla oluşan sümüksü, yapışkan bir yapı

sözlük yazarlarının meslekleri

mahur
ev hanımı. Bazı insanlar gibi ezile büzüle soyeledigim bir is değil. Onur duydugum ve herkesin yapabilecegi, hakkini vererek yapabileceği bir uğraş değildir. Bütün gününüzü bütün omrunuzu alir. Her zaman bir adim onde dusunmeyi gerektiren bir iş. Sosyal iliskiler, egitim,öğretim, organik tarım, aşcılilik, iktisat, tesisat, iletisim, bilişim, sağlık gibi daha bircok konuda bilgi sahibi olmayi gerektirir.

whatsapp grupları

mahur
istisnasız hepsini sessize aldigim gruplardır. Cogunlukla katılmam. Ama ayıp olacak diyede çıkamadığım gruplardir. Liseden arkadas grubu vardi yillar once kurmuslar sonra geçenlerde benide eklediler. Sonra hep birlikte çıktılar. Baktim, birtek ben ve bir arkadaş kalmış. gulsem mi aglasam mi? Tabi umrumda olmadi, kiskanilan insan olmak zor diye kendimi teselli ettim. bgv Birde whatsapp sözleşmesinden sonra yetmiyormus gibi bip türedi. Dertler birken iki oldu.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol