confessions

mahur

1. nesil Moderatör - - Moderatör -

  1. toplam entry 767
  2. takipçi 11
  3. puan 0

balıkçı

mahur
Balık tutma işini geçimini sağlamak için yapan ya da sadece hobi amacı güden kişilere denir.

Bizim burada balıkçılarla ilgili meşhur bir hikâye vardır. Kısaca anlatmak istiyorum. Bir kadın evlendikten kısa bir süre sonra bavulunu toplamış babaevine gelmiş. Babası "hayrola kızım ne oldu?" demiş. Kızı da kocasının içkiye başladığını, her akşam içip içip geldiğini, kendisine hakaretler ettiğini anlatmış. Artık dayanamadığını ve evi terk ettiğini söylemiş. Babası da "Aman kızım! yapma kızım, yıkma yuvanı. yakında vazgeçer. biraz sabret." deyip kızını geri yollamış. Kız evine gittikten bir zaman sonra yine kapı çalmış ve kız bavuluyla yine kapıdaymış. Bu sefer de kocasının kendisini aldattığını ağlayarak anlatmış babasına. Babası yine "Yapma, etme. Geçer kızım." deyip yollamış evine. Yine bir zaman sonra bizim kız bavulla geri gelmiş. Babası "yine ne oldu? anlat bakalım." demiş. Kız da kocasının her gece balığa gittiğini, eve hiç uğramadığını anlatmış. Babası da balık lafını duyunca kızının elinden almış bavulu ve "Gel kızım gel. Bir adam balığa başladıysa geçmez. Balıkçılık sadece bir iş veya hobi değil, karasevdadır." demiş.

hüma

mahur
Kafdağı'nda yaşadığı kabul edilen, boz renkli, kanatları zümrüt yeşili, gölgesinin bir kimsenin üzerine düşmesi o kimsenin başına devlet kuşu konacağına alâmet sayılan, çok büyük, yırtıcı, efsânevî kuş.

çocukların her yere koşarak gitmesi

mahur
Dünya bile dönüyorken çocuklar niye dursun dediğim durumdur. Bazen zor, bazen daha zor olabilir ama bir süre sonra kabul edip alıştığınız ve oldukça sık görülen bir davranıştır. Parkta görmüşlüğüm var, yine koşan bir çocuk ve çözüm olarak tasma. Köpeklere takıldığı gibi bele takılan bir tasma ve çocuk daima hareket halindeyken yorulan aile bireylerinin değişimi ile hiç boş bırakılmayan bir yavru.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol