sıla'nın ahmet kural'dan şikayetçi olması

cuatro
Şarkıcı, Ahmet Kural'dan fiziksel şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu.
Şikayetin ardından mahkeme, Ahmet Kural'ın 3 ay boyunca sıla'ya yaklaşmamasına yönelik koruma kararı aldı.
Sıla, İfade verdikten sonra basın mensuplarına; “Bir hukuki sürecin içindeyiz. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum açıkçası. Zamanı gelince zaten konuşacağız. Savcılığa ifade vermeye geldim. Ahmet Kural'dan şikayetçiyim.” açıklamasını yaptı.
mavikaranlik
bir ara sosyal medyada, bakışlardan aşk analizi yapan kitleyi yasa boğan haber.

edit: tahminimce ahmet kural sosyal medyada bu yılın en sağlam lincini yiyecek.

1
helekopter
Ahmet Kural'ın, 'gör bak sana neler edeceğim!' bakışını anlayamayıp, içli köfte misali dertlenen genç kızlarımıza kapak olsun dediğim haberdir.
Hz. Mevlana misali; Gerek yok her sözü laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.
yola park eden arac
gerçekleri ortaya dökecek olan haberdir. bir dönem eski sevgilisi ahmet kural'ın kendisine şiddet uyguladığını söylemiş fakat kimse inanmamıştır.
eski sevgilisi ahmet kural'ın kendisinin parmağını kırdığını söylemiş, tv ekranlarında yer almış fakat bir sonuç elde edememişti.

hatta, "ahmet kural değil parmak, kalp bile kıramaz" şeklinde ki yorumlar ekranlarda yer almıştı.
Şimdi gördünüz mü?


mehmetyildirim
Şiddetin (teröristler hariç) her türlüsüne karşıyım. Eğer haber doğru ise, ortada erkeğim diye gezmemesi gerekir.
Hazır yazarlarımız Ahmet kural'in sila'ya bakışından örnekler vermişken bende bir update yapayım.
101 no'lu bakış...

2
numb
zamanında başka bir platformda malum ikili arasındaki ilişki için 'duygusal bağ olduğunu düşünmüyorum, tamamen tiyatral. en fazla sevişiyorlardır' yazmamdan ötürü tefe koyulmuş, günlerce küfür ve hakaretlere maruz kalan birisi olarak acayip sevindiğim şiddet haberidir. tiyatro devam ediyor.
keşke olsa da patlamış mısır yiyen maykıl ceksın gif'i koysam.

aha da koydum
deliduydu
Sorsak alayimiz şiddete karşıdır.. ama herkesin "haketmisti kesinlikle " diyerek arkasına saklandığı bir şiddet geçmişi de vardır..
Üzülmedim mi üzüldüm cok.. fakat Nil Karaibrahimgil in 17 yaşıma donseydim eğer diye başlayan siirimsi şarkısında dediği gibi şiddet güç değil zayıflık göstergesidir..
Medeni cesaretsizlik , kultursuzluk ,çirkinlik , kötü kalplilik vb bilimum eksiklikleri kapattığını sanma biçimidir.. bak senin 100 artın olabilir ama benim gücüm var ve döverim seni her şey biter modu
numb
şaka bi yana, bu olay ahmet kural'ın ipini çekecektir. önümüzdeki 20 yıl boyunca kendisi ve saz arkadaşını ekranlarda görmeniz artık pep mümkün olmayacaktır.
kaldıran halk, indirmeyi de bilir.
vurma. sev, ağlatma.
nicksizolmazmi
Sıla'dan hoşlanmıyorum. Şarkı sözlerini sevmiyor, sesini beğenmiyorum. Ahmet kural kim hiç bilmiyorum. Ama kendisine uygulanan şiddeti kınıyorum. Açıklamasının son cümlesi "Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok"'la ne demek istemiş olabilir onu düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum. İşte şarkılarında da böyle oluyorum.bir türlü bağlantı kuramıyorum.
monica ziyagildurulay
Iyyyk. İkisini de hiç sevmiyorum “delikanlı” muhabbetlerine hiç gelemiyorum sabahtandır geyiği dönüyor, gruplarda sohbeti dönüyor. İğrenç işte dahası değil. Komik hiç değil.

Her şeyi geçtim cidden kadına isteyerek bilerek şiddet uygulayan biri ile konuşmak isterdim, neden yani? Ne oluyor da o derece hırçınlaşıyor insan? Şimdi cahil insanın niye uyguladığı açık ama az buçuk görmüş geçirmiş bilmiş insan neden yapar bunu?

Bu arada inş Ahmet kural biter, filmleri de bok gibi.
kamehameha
Kimse kusura bakmasında bana aşırı fake gelmeye başladı. Kural'a başlatılan bir linç kampanyası gibi. Gazetede 3 şahit var falan yazıyor. Bu adam gerizekalı mı 3 kişi karşısında kadını evire çevire dövsün? Medya da gördüğümüz her şeye inanmamamız gerektiğini biliyorduk sanıyordum.
kamehameha
Ahmet Kural'ın son açıklamasından sonra tamamen fake olduğuna inandığım olay. Ve Türk basınına güvenmememiz gerektiğinin en büyük kanıtlarından biri. Sosyal medya zaten çöplük onu saymıyorum bu durumda. Benim yorumum sılanın Ahmet Kural üzerinden prim kasmaya çalışması. He olay gerçekte çıkabilir haksızda olabilirim. Ama bu benim düşüncem kimseyi alakadar etmez.


kleopatra
Taraflarından ziyade, soruşturmayı yapacak savcıya üzüldüğüm olaydır.
Soruşturmanın gizliliği prensibine bağlı kalınmalı ve olayın detayları ile ilgili bilgiler basınla paylaşılmamalıydı.
Bazı İnsanların göz önünde olması, onlar hakkında yapılan yargılamaları zedeliyor bence. Adalet, olayda gerçek bir hak ihlali olup olmadığıyla mı ilgilensin yoksa basının manipüle ettiği kamu vicdanını mı dindirsin?
Kadına şiddete karşı olmak ayrı bir şey; henüz yargılanması bitmemiş ve hakkında kesin hüküm kurulmamış bir insanı destek olmak adı altında linç etmek ayrı bir şey.
Ne Ahmet kural'ın yer aldığı herhangi bir yapımı izledim bugüne kadar ne de sıla'nın Birkaç şarkısından fazla şarkısını dinledim.
Benim gözümde ortada bir suç iddiası ve bunun muhatabı olan ve hakkında kesin hüküm kurulana kadar masum kabul edilmesi gereken bir birey var.
Bu olay hakkında fazlaca yorum yapmak sadece tarafların gerçek bir somut olay adaletine kavuşmasını engelleyecektir. Zira mahkeme ne çeşit karar verirse versin Türk yargısı, kendisine duyulması gereken güveni kaybedeli uzun zaman oldu.
0 /