sıla'nın ahmet kural'dan şikayetçi olması

Moriresolo
Şarkıcı, Ahmet Kural'dan fiziksel şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu.
Şikayetin ardından mahkeme, Ahmet Kural'ın 3 ay boyunca sıla'ya yaklaşmamasına yönelik koruma kararı aldı.
Sıla, İfade verdikten sonra basın mensuplarına; “Bir hukuki sürecin içindeyiz. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum açıkçası. Zamanı gelince zaten konuşacağız. Savcılığa ifade vermeye geldim. Ahmet Kural'dan şikayetçiyim.” açıklamasını yaptı.
mavikaranlik
bir ara sosyal medyada, bakışlardan aşk analizi yapan kitleyi yasa boğan haber.

edit: tahminimce ahmet kural sosyal medyada bu yılın en sağlam lincini yiyecek.

1
archangel archangel
En güzel de " ahmet kuralın sılaya baktığı gibi bak " diyenler kapak oldu sanırım. :D
serendipity
Ahmet Kural'ın, 'gör bak sana neler edeceğim!' bakışını anlayamayıp, içli köfte misali dertlenen genç kızlarımıza kapak olsun dediğim haberdir.
Hz. Mevlana misali; Gerek yok her sözü laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana.
yola park eden arac
gerçekleri ortaya dökecek olan haberdir. bir dönem eski sevgilisi ahmet kural'ın kendisine şiddet uyguladığını söylemiş fakat kimse inanmamıştır.
eski sevgilisi ahmet kural'ın kendisinin parmağını kırdığını söylemiş, tv ekranlarında yer almış fakat bir sonuç elde edememişti.

hatta, "ahmet kural değil parmak, kalp bile kıramaz" şeklinde ki yorumlar ekranlarda yer almıştı.
Şimdi gördünüz mü?


mehmetyildirim
Şiddetin (teröristler hariç) her türlüsüne karşıyım. Eğer haber doğru ise, ortada erkeğim diye gezmemesi gerekir.
Hazır yazarlarımız Ahmet kural'in sila'ya bakışından örnekler vermişken bende bir update yapayım.
101 no'lu bakış...

2
archangel archangel
Harika olmuş mfmfkfkf
mehmetyildirim mehmetyildirim
Gerçekler işte üstad jsgdjsj
deliduydu
Sorsak alayimiz şiddete karşıdır.. ama herkesin "haketmisti kesinlikle " diyerek arkasına saklandığı bir şiddet geçmişi de vardır..
Üzülmedim mi üzüldüm cok.. fakat Nil Karaibrahimgil in 17 yaşıma donseydim eğer diye başlayan siirimsi şarkısında dediği gibi şiddet güç değil zayıflık göstergesidir..
Medeni cesaretsizlik , kultursuzluk ,çirkinlik , kötü kalplilik vb bilimum eksiklikleri kapattığını sanma biçimidir.. bak senin 100 artın olabilir ama benim gücüm var ve döverim seni her şey biter modu
nicksizolmazmi
Sıla'dan hoşlanmıyorum. Şarkı sözlerini sevmiyor, sesini beğenmiyorum. Ahmet kural kim hiç bilmiyorum. Ama kendisine uygulanan şiddeti kınıyorum. Açıklamasının son cümlesi "Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok"'la ne demek istemiş olabilir onu düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum. İşte şarkılarında da böyle oluyorum.bir türlü bağlantı kuramıyorum.
monica ziyagildurulay
Iyyyk. İkisini de hiç sevmiyorum “delikanlı” muhabbetlerine hiç gelemiyorum sabahtandır geyiği dönüyor, gruplarda sohbeti dönüyor. İğrenç işte dahası değil. Komik hiç değil.

Her şeyi geçtim cidden kadına isteyerek bilerek şiddet uygulayan biri ile konuşmak isterdim, neden yani? Ne oluyor da o derece hırçınlaşıyor insan? Şimdi cahil insanın niye uyguladığı açık ama az buçuk görmüş geçirmiş bilmiş insan neden yapar bunu?

Bu arada inş Ahmet kural biter, filmleri de bok gibi.
hippizibidi
Küfür etmek isterdim sıla'ya ama ondan da anlamazki o.

bu tarz meselelerde tarafların yaklaşımı ve toplumun tepkisi beni bir tarafı mecbur savunmaya itmiştir her zaman. Öncelikle masumiyet karinesi diye adlandırdığımız durumun Ahmet kural ile birlikte linç edilmiş olması zaten bu tarz davaların adil sonucunun toplumun zerre umrunda olmayacağını gösteriyor.

E bütün bu tepki ne diye o zaman? Neyin arayışı içindesiniz mk. Adaletin mi?

Ahmet Kural bu saatten sonra haksızsa bile cezasını görmüştür. Çünkü bunca gerizekalının tepkisine maruz bırakılmıştır. Bu tepkinin en büyük sebebi ise açıklamasıyla hem şiddet gören kadınlara hem de egosundan dolayı topluma verdiği zararla, sıla'dır.

Sılanın gördüğünü iddia ettiği şiddet, kolundaki sürtmeye bağlı morluk... Ulan şiddet uygulayacak adam bununla yetinmez zaten. Ha keza şiddete maruz kalan kadınlar da ne tür bir şiddete maruz kalmış açıp bir bakmalı sıla. Zira hayatları boyu esaret altındaki kadınlar asıl şiddete maruz kalanlar. Polise bile gidemeyen, adından haberdar olmadığımız ama hergün bir yeri yara kadınlar.

Sıla daha sonucu belli olmayan bir davayı kadına şiddet düzlemine çekerek istediği ortamı oluşturmuştur. Bunu yaparken gerçekten şiddet gören kadınlara haksızlık etmiştir. Çünkü kadın ile erkek arasındaki her sürtüşmeyi kadına şiddet uygulayan erkek düzlemine çekmek kadına şiddet eden erkekler hariç bütün erkeklere haksızlıktır.

Bu arada amk onca zamandır birlikteyse zaten Ahmet kural'ın bu olumsuz yanını görmüştür peki ne diye barışıyor tekrardan orası da ayrı bir çelişki.

Sılan'nın iftira atıyor olma ihtimali Ahmet kural'ın şiddete başvurma ihtimalinden daha fazla.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol