confessions

merdumgiriz

1. nesil Koordinatör - - Koordinatör -

  1. toplam entry 600
  2. takipçi 11
  3. puan 0

instagram

merdumgiriz
Fethiye'de yazlık sahibi 50'sine merdiven dayamış emekli Nurten Öğretmen paylaşımları yapmaya başladığım uygulama. Pencere kenarında duran menekşem çiçek açmış, onu paylaşıyorum mesela. Lilyumum bahçemin gözdesi. Ortancalarım rengârenk. Kahve bahane, muhabbet şahane. Yazlığa da beklerim bu sene.

çocukların her yere koşarak gitmesi

merdumgiriz
Çok sık düşüp yaralanmalarına neden olan durumdur. Bütün gün telaşlı ve öfkeli bir hâlde peşlerinde dolaşıp "yavaş!", "koşmadan yürü!" gibi uyarılarda bulunmak zorunda kalırsınız. Düşüp ağızlarını burunlarını kırdıktan hemen sonra omzunuzda ağlamak amaçlı koşa koşa gelirlerken, öfkeniz yerini üzüntüye bırakır.

sözlük bir sınıf olsaydı

merdumgiriz
Miyop olduğu için en önde oturmaya mahkum olan, sessiz, sakin ama derslere katılan, sınıfın geneli tarafından sevilen ama yalnız kalmayı tercih ettiği için sınıftaki hiçbir gruba dahil olmayıp kendi halinde takılan, sosyometri tekniğinde "çekimser/dengesiz öğrenci tipi" olarak tanımlanan, beslenme saatinde ellerini temizlediği ıslak mendili sırayı silmek için de kullanıp öyle çöpe atan, düzenli olarak gerçekleştirilen eğitsel kol seçimlerinde adını her seferinde kütüphanecilik kulübü başkanlığına yazdıran öğrenci.

Gayet renksiz, sönük, sıkıcı bir kişilik evet. Bazen o da sıkılıyor.

limonlu kek

merdumgiriz
Birkaç sene öncesine kadar tadını hiç mi hiç sevmediğim kek. Bir tadı olup olmadığı konusunda da emin değildim hatta. Çünkü yerken hiçbir aroma alamıyordum. Bildiğimiz sade kek gibi bir şeydi benim için. Taa ki bir gün kendim yapmaya karar verene kadar.

Limona aşırı düşkünken limonlu kekle aramızın limoni olmasına gönlüm razı değildi. Buna bir çözüm yolu bulmalıydım. Ben de çareyi kendi tarifimi yazıp uygulamakta buldum. Klasik kek hamurumu oluşturduktan sonra içine limon kabuğu rendesi, limon suyu ve kabuğu soyulup çekirdekleri ayıklanmış minik limon parçaları eklemiştim. keki fırına vermeden önce de üzerini ince limon dilimleriyle süslemiştim. Bu da bir sonuç vermezse artık pes edecektim. Kekin içine bir limon ağacını kesip atmadığım kalmıştı çünkü.

Neyse ki tadı beklediğimden de güzel olmuştu. Hem de çok çok çok güzel. Limonlu kekle arası limoni olan limonseverlere tavsiyemdir. Bir de böyle deneyin.
1
nurse nurse
Kulağa çok güzel geliyor

en sinir olunan durumlar

merdumgiriz
Evde sıcaktan bunalmışsındır. Kendine bir kahve yapıp balkona çıkıp hava almak istemişsindir. Oturmuş kahvenden yudumlarken birkaç dakika içinde burnuna sigara kokusu gelir. Muhtemelen alt komşundan geliyordur. Üstteki de olabilir. Ya da yandaki... Gerçi nereden geldiği de mühim değildir ya. Adam evinde içiyordur ne de olsa. Sokakta da içse sorun yoktur hem. Açık havadır nasıl olsa. Açık hava... Ona açıktır ama sana kapalı. Rahatsızlık duyan sen ve senin gibiler, kapalı alanda durmak zorundadır. Dışarıda yemek yemek, bir şeyler içmek istediğinde mekânın en havadar, en güzel yeri onlar için ayrılmıştır. Sen yine içeride bir köşeye tıkılı kalmak zorundasındır. Tıpkı evinde olduğu gibi...
1
nushirevan nushirevan
O kadar haklısınız ki

ilginç rüyalar

merdumgiriz
Geçen ay kendimi msn'de yazışırken görmüştüm. Yine birine kızmış söyleniyorum, bir de şu gitar parçalamalı efektten yolluyorum art arda. Geçmişe özlem duyan ben ve bilinçaltım msn'i çok özledik.

Ha bu arada geçtiğimiz günlerden birinde de cumhurbaşkanımızla birlikteydim. Öğretmen atamaları konusundaki sıkıntıların nedenlerinden bahsettim kendisine saatlerce. Ertesi gün de çözüm yolları hakkında konuşacaktım ama ulaşamadım kendisine. E darlandı tabii adam.

menekşe

merdumgiriz
Birçoğumuzun evini veya bahçesini süsleyen, bakımı kolay, çeşitli renklere sahip minnoş bir çiçek türü. Mor renkte olanlara aşırı zaafım var. İki gün oluyor yârim çiçek açalı.Edit: fotoğrafım aslında dikey konumda ama yükledikten sonra yan yatmakta ısrarcı. Üst üste yaptığım düzeltmeler bir sonuç vermediğinden pes etmiş bulunmaktayım. Telefonunuzu yan tutup da bakmanız beni mutlu eder.

barbunya

merdumgiriz
Ne zaman görsem içimde tatlı hisler uyandıran fasulye türü. Beyaz zemin üzerine mor benekli hâli boncuk izlenimi verirdi bana çocukken. Sırf bu yüzden anneanneme pazardan her hafta barbunya aldırır, eve gelince de sofra bezini serdirip bir güzel ayıklardım. Sıra yeme kısmına gelince de kaybolurdum ortadan. Kendisiyle bu denli bağ kurmuşken tadını sevememiş olmam tuhaf. Ama bir barbunyayla 6 yaşıma kadar inebiliyor oluşum daha da tuhaf, biliyorum.

words of wonders

merdumgiriz
bir başlarsam müptelası olurum düşüncesiyle uzun süredir indirmeye çekindiğim kelime oyunu idi ama artık değil. zira düştük bu batağa. muhtemelen hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğim dünya turu hayalime sanalda da olsa ulaşma imkânı sunuyor. bir de aşırı şarj yeme sorunu olmasa...

Bu arada rusya'dayım. Orta Doğu'nun geleceği hakkında konuştuk Bay Putin'le öğle yemeğinde.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol