confessions

merdumgiriz

1. nesil Koordinatör - - Koordinatör -

  1. toplam entry 629
  2. takipçi 13
  3. puan 0

sevdiğin birinin ölmesi

merdumgiriz
Hep yaşamaktan korktuğum, nihayetinde ilk kez 3 yıl önce deneyimlediğim acı. insanın dengesini fazlasıyla alt üst eden bir durummuş. Her anlamda... kolay kolay kararsızlık yaşamayan, ikilemde kalmayan biri olsanız dahi... Onunla geçirdiğiniz günleri hatırlamak üzer sizi ama yine de onu unutmaktan korkar, düşünmeden edemezsiniz. Bir gününüz onu hatırlamadan, ona dua etmeden geçtiğinde suçluluk hissedersiniz. Ondan kalan eşyalara bakmak içinizi acıtır, onları yok etmek istersiniz ama hatıradır diye gözünüz gibi sakınmanız gerektiğini düşünürsünüz hemen ardından. Koca bir çaresizlik denizi içinde yüzersiniz boğula boğula...

hüzünlendiren fotoğraflar

merdumgiriz
aklıma gelen ilk fotoğraf:

(hikâyesi için bkz.)ve her bakışımda tarık tufan'ın kaleme aldığı şu satırları hatırlatır:

"Sana atlaslar, haritalar gösterecekler. Adına sınır dedikleri bazı çizgilerle çevrildiğini göreceksin yaşadığın yerlerin. Bütün bunlar kurmaca. Gerçekte tüm yeryüzü Allah'ındır ve gerçekte yürüyebildiğin kadar senindir tüm coğrafyalar."

sözlük yazarlarının aramıza katılma hikâyeleri

merdumgiriz
- 1. nesil yazar alımları başlamıştır. Sözlük sistemini bilmiyorsanız hiç sorun değil! Gelin birlikte öğrenelim.
- amaaan! kim uğraşacak şimdi hesap açmakla. kullanıcı adı bul, e posta doğrula falan. neyse hâllederiz bir ara.

- 1. nesil yazar olma fırsatını kaçırmayın!
- amaaan! kim uğr...

- 1. nesil yazar alımları için son günler!
- amaaan!

- 2. nesil yazar alımları başlamıştır.
- olalım bakalım hemen üye.

güven sözlük

merdumgiriz
kurulduğu günden beri reklamlarına twitter'da sürekli denk geldiğim, üşendiğim için üyelik almayı uzun süre ertelediğim -1. nesil yazar olma fırsatını kaçırma sebebimdir- ve nihayetinde tam 1 ay önce üyesi olup dil bilgisi konusundaki hassasiyetim ve manas destanı uzunluğundaki cümlelerimle daha fazla kişiyi darlama imkânına eriştiğim sözlük.

sustunuz

merdumgiriz
susamam deyip

Ömer Halisdemir,
Fırat Yılmaz Çakıroğlu,
Eren Bülbül,
şenay aybüke yalçın,
necmettin yılmaz,
mehmet selim kiraz,
yasin börü ve daha nicelerinin ölümüne suskun kalan,

diyarbakır'daki annelerin çığlıklarına kulak tıkayan,

terör örgütlerinin ve onlarla iş birliği içinde olanların faaliyetlerine seyirci kalan,

bir ülkede yaşanabilecek en kötü gecelerden birinde vatanından önce kendi gırtlağını düşünüp market kuyruklarına giren,

sonra da toplumsal sorunlara duyarlıymış gibi gözükmeye çalışanlara söylenecek tek kelime.aylan kurdi

merdumgiriz
2 Eylül 2015'te ailesi ile birlikte Bodrum'dan Yunan adasına şişme botla geçmeye çalışırken annesi ve kardeşi ile birlikte boğularak hayatını kaybeden üç yaşındaki Suriyeli Kürt çocuk.

ilkokul öğretmenine mesajın

merdumgiriz
Teşekkür ederim, sayenizde ben de öğretmen oldum. ama sizi sevdiğim, kendime örnek aldığım için değil. Olur da birgün yine karşılaşırsak, bu mesleğin nasıl yapılması gerektiğini size gösterebilmek için. Nasıl yapılmaması gerektiğini sizden çok iyi öğrendiğim için. Bu mesleği sizin gibi ticari amaçları uğruna kullanacak olanların ellerine bırakmamak için. "Öğretmenlik, 'can'a dokunma sanatıdır." derler. Sizin böyle bir amacınız yoktu belki ama istemeden de olsa başardığınız, yolumu çizmeme vesile olduğunuz için teşekkür ederim.

miyop olmak

merdumgiriz
Gözlük takmaktan nefret edenlere öğrenciyken çile çektiren göz hastalığı. Yazısı güzel ve okunaklı olan bir kişiyi yanınızdaki sıraya çivilemek suretiyle sıra arkadaşınız yapmak bir çeşit çözüm yoludur.

onun da miyop olmamasına dikkat etmek önemli bir husus tabii.

yaz dizileri

merdumgiriz
İnşaat, tekstil, reklamcılık ya da mimarlık alanlarından birinde faaliyet gösteren bir şirkette yöneticilik yapan yakışıklı, kaslı, zengin ve şımarık bir erkek ile onun birkaç bölüm sonra aşık olup finalde ise evleneceği güzel ama sakar, zengin koca hayaliyle yanıp tutuşan ama bir o kadar da gururlu kızın başrol aldığı ve bunların yanlarında eşantiyon olarak birer adet verilen, tek görevleri -kendilerine ait bir hayatları yokmuşçasına- esas kız ve oğlanla alâkalı problemlerle ilgilenmek olan en yakın arkadaşların da ana kadroda bulundurulduğu, senaryosunun oluşturulmasında harcanan zihinsel efor ile hayran kitlesinin sahip olduğu ortalama zekâ seviyesi arasında pozitif yönlü bir korelasyonun var olduğu dizimsi yapımlardır. Zira "dizi"demek, bazı dizilere hakaret olur.
1
nurse nurse
👏

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol