kedi

vakkasmemduh
sokakta gördüğümüzde bir tarafımızın eve götürmek istediği diğer tarafımızın ise annesi vardır demesi ve ikilimede kalmamıza sebep olan hayvan türü
mavikaranlik
sevmeyen, nefret edenleri geçtim de korkan insanları bir türlü anlayamadığım sevimli yaratıklar. bana göre dünyanın en sevimli hayvanları, yerlerini hiç bir hayvan ile değişemem.
50 tane belki daha fazlasıyla bir eve çekip mutlu mesut yaşama hayalim mevcut yıllardır. Nankör olduklarını kabul etmiyorum sadece biraz çatlaklar.
epsilon
30 yaşını geçen kadınların birer ikişer tane edindiği; gecenin sapansiz vaktinde deli dana gibi koşup patinaj çeken bir canlı türü. Ev ahalisi yatarken aktifleşen, arada rajon çeken sayko olabilecek hayvan türü.
medikalninnici
Hayatım boyunca nefret ettiğim ama oynamayı çok sevdiğim hayvandır kendisi.şahsına münhasırdır aynı zamanda.Nankör olduklarına da kesinlikle eminim. Yinede arkadaşımın sokakta yaralı bulduğu yavru kedisi jelibon'u sahiplenmesinden sonra fikrim değişmiş olabilir. Bir haftasonunu beraber geçirmek zorunda kaldık. İlk gun çok verimli geçmesede ikinci gün o minnakla sarılıp uyumak uzun zamandır yaptığım en güzel şey olabilir...Sevimli sıpa bana kedileri de sevdirdi.
5
jurgen
candan erçetin'in bir şarkısının içinde adı bolca geçen canlı

Ben özlemedim ki seni kedi özledi
Çağır onu gelsin diye bana kedi söyledi
Çok severmişsin onu doyamaz öpermişsin
Sarılıp uyurmuşsun nasıl özlemesin ki seni
O da çok severmiş hani derdinde yanındaymış
Sevincinde o da mutlu sen özlemedin mi onu
Ben istemedim gitmeni kedi istedi
Sonra pişmanım diye bana kedi söyledi
Çok pişmanım diye bana kendi söyledi
Sen bilirsin bu kedi karşılıksız sevdi seni
Belki de her kedi gibi biraz bencildi
Sen de itiraf et hadi suç biraz da senindi
Dayanamıyorum de hadi çok beklemesin bu kedi
Dayanamıyorum de hadi çok özlemesin bu kedi
christian rosenkreuz
sinirlenince halıya sıçan hayvan.

evet, bugün başıma geldi bu.

sanırım "yaptığın işe sıçayım" mesajı vermek istedi.

iyi ki "yaptığın işi s****" demek istemedi. o zaman ne yapardı kimbilir...
nushirevan
Hz.Peygamber Uhud seferinde, ordunun yolu üzerinde yavrularını emziren bir kedi görür. Alemin iftihar tablosu, bu güzelliği bozmamak için kedilerin başına bir nöbetçi diker, ordusunu etrafından dolaştırır.

Dönüşte nöbetçinin söylemesi üzerine sahipsiz olan birisini yanına alır ve büyütür. Bu kedinin üzerine rivayet edilen onlarca hadis rivayet edilir. Örnek olması dolayısıyla da, müslümanın canlılara karşı davranış şeklinin çerçevesini oluşturur. "Yerdekilere merhamet ediniz ki, göktekilerden merhamet umun" denilir.

Elbisesinin üstünde uyuyakalmış kedisi (bkz:Müezza) uyanmasın diye, usulca elbisenin ucunu kesip kalkan ''peygamberin ümmetiyim'' diyenlerin kedi beslememesi ne gariptir.
mika50
Yaklaşık 2 yıl önce sokakta araba ezmesin diye yavruyken aldığım bir bombay kedim vardı, halk tabirinde kara kedi de deniliyor, ben uzandığımda yanıma gelir bana sarılırdı. Öylece uyurduk. Nankörlük adına hiç bir şeyine şahit olmadım.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord