yüksek sadakat

martilara simit atan kadin
türk rock grubu.

İlk olarak 1997 yılında (gizli: filinta) adıyla kurulan grup, 2004 yılında ise yüksek sadakat olarak ismini değiştirdi. grubun temelleri şarkı yazarı ve bas gitarist (gizli: kutlu özmakinacı) tarafından atıldı.

grubun ilk vokalisti (gizli: cemil demirbakan) oldu. fakat ilk albümün ardından cemil demirbakan ın gruptan ayrılmasıyla vokalist olarak yerine (gizli: kenan vural) geçti. grubun 2 ve 3. albümünün ardından grup, eylül 2012 de kenan vural la da yollarını ayırdı.

son olarak solo kariyeri ile çeşitli projelerde yer alan (gizli: selçuk sami cingi) ile 4. albüm için çalışmalara başlandı.

Böylece kadro, vokalde selçuk sami cingi, gitarda (gizli: serkan özgen), bas gitarda kutlu özmakinacı, tuşlu çalgılarda (gizli: uğur onatkut) ve davulda (gizli: alpay şalt) tan oluşmaktaydı. sonra grupta baterist değişikliği yaşanmış, alpay şalt ın yerine eski bateristleri (gizli: sefa deniz alemdar) gruba dahil olmuştur.

11 Eylül 2015 tarihinde ise Selçuk sami Cingi tekrar Amerika ya taşınarak gruptan ayrılmıştır. Yerine ise 2016 itibariyle eski vokal kenan vural tekrar mikrofon başına geçmiştir.
vulcanesia
uzun saçlı rockçı algısını, cillop gibi ayna kafalarıyla yıkıp virana çeviren, güzel bir türk rock müzik grubu. önceki entrylerde değinildiği gibi eurovision yaramamıştır kendilerine. bir de tüm dünyada da geçerli olan bir durum, zırt pırt solisti değişen grup tutunamaz. solist demek grubun yüzü, karakteri demektir bana göre. adamlar bu karakteri çok değiştirdiler o yüzden yürümedi bu kafile.