yıldız sözlük

cayisallama
(bkz:sözlük milliyetçiliği)

ülkemizdeki ana problemde budur.
dingil'in teki verilen emekten bi haber, sözlük nasıl açılıyor, açılıp içeriği nasıl dolduruluyor, işleyiş nasıl oluyor hiç bir şekilde düşünmeden kolayca yazar olduğu bir sözlükte, sosyal medyada, bir haber altında kusmuk bırakabiliyor. bu tür insan tipi oldukça var ancak genellemek yanlış olur.

diğer açıdan ise bu gibi dingilleri ciddiye alan başka dingiller var. Bunlar daha vahim insanlar ve genelleyebiliriz. Bize hakaret etmiş, bizim sözlüğe giydirmiş, bizim mahallenin çocuğunu dövmüş algısını kullanarak toplu bir birliktelik bile olmadan sürü psikolojisine adım atan insanlar. Sürü psikolojisini aldıktan sonra her şeyi mübah sayıp vurdukça vurma hakkını kendilerinde buluyorlar maalesef. yapılan, yazılan, söylenen hatanın 10 katını kendileri işliyorlar. Bu gaza falan gelmek ile falan açıklanamaz bu bildiğin beyin yerine hırs,kin ve nefreti bile isteye kullanmanın göstergesidir.

ilk örnekteki dingil olmamak lazım. emek gözetmek emeğe saygı duymak lazım. ancak bu tür insanlar hep olacaktır. ikinci örnekteki dingil olmamak lazım demeyeceğim çünkü seçimi beyin ile yapılmayan şeyi düzeltmek çok zor olsa gerek. Aşk gibi, mikro gereksiz milliyetçilik gibi.
muskulpesent
İsmi ile baştan kaybetmiş olabilir. Yıldız sanki gece kulübü ismi gibi.
2
can can
Yıldız üniversite öğrencileri tarafından açılmış belli bir kesime üniversiteye hitap etmesiyle tutmayan sözlük.
muskulpesent muskulpesent
Tahmin etmiştim. Yazarlarından birinin 'güven' kelimesiyle ilgili girdiği entrye binaen bende yıldız ismine karşılık aynı entryi yazmak istedim.
hippizibidi
Güven sözlük için girdikleri iki entrynin sebebi güven sözlükte yıldız sözlük hakkında girilen ilk entryle orantılıdır.

Aidiyet hissinin neden olduğu sahiplenme içgüdüsü.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol