confessions

secret men

1. nesil Moderatör - - Moderatör -

  1. toplam entry 205
  2. takipçi 6
  3. puan 0

sene 2021

secret men
yılların daha iyi olmasını istemeyin.
O yıllarda siz daha iyi olmaya çalışın, çünkü değişebilecek olan sizsiniz, yılların ise sadece rakamları artıyor.

mutlu yıllarımız olsun güven sözlük ailem.

engin nurşani

secret men

Engin Nurşani, 9 Ocak 1984'de Krefeld şehrinde, Gaziantep'ten Batı Almanya'ya göçmüş Türk babası ozan Aşık Ali Nurşani (doğum Ali Ayhan, 2 Şubat 1959) ve Alman annesi Angelika Ayhan'nın iki çocuğunun küçüğü olarak dünyaya geldi.[1][2][3] Küçük yaşlarından beri babasından müzik eğitimi almış, yanında konserlerine katılmıştır.[2][3] Müziği çok seven Nurşani, babası gibi halk ozanı olmak istemiş, ancak babası oğlunun daha iyi bir meslek seçmesini istemiş, bu kararına karşı çıkmıştır.

2003'ün başlarında Engin, babasından habersiz, ilk albümü olacak olan Adına Bir Çizik Çektim albümünü çıkartacağı İstanbul'a gelir ve profesyonel müzik kariyerine başlamış olur.[2] Babası ise en sonunda oğlundaki müziğe olan sevgiyi görüp, başarılı olacağını hissetikten sonra destek olmaya başlamıştır. Engin Ayhan, bilinen ismiyle Engin Nurşani (doğum 9 Ocak 1984), yarı Türk yarı Alman müzisyen ve türkücüdür. 2003'de Adına Bir Çizik Çektim albümü ile müzik kariyerine başlayıp, 2019'da gırtlak kanseri hastalığına yakalanıp müzik kariyerine geçici ara verinceye kadar toplam sekiz albüm çıkarmıştır.

prof. dr. orhan kural

secret men
Prof. Dr. Orhan kural 1950 yılında İstanbul'da doğdu. Mesleği maden yüksek mühendisi.
23 Aralık 2020 tarihinde vefat etti.
Orta öğrenimini Kadıköy Maarif Koleji'nde tamamladıktan sonra, 1968-1969 yılında girdiği İTÜ Maden Fakültesinden 1972 Haziran döneminde "maden mühendisi" olarak mezun oldu. Aynı yıl Eylül ayında lisansüstü öğrenimine Henry Krumb bursu kazanarak New York Columbia Üniversitesi'nde başladı. 1973 Mayısında Maden Yüksek Mühendisi unvanını alarak İTÜ Maden Fakültesi'ne asistan olarak girdi. 1981 yılında Federal Almanya Hükûmeti'nin DAAD bursunu kazanarak 14 ay süre ile Aachen Teknik Üniversitesi'nde briketleme konusunda araştırmalar yaptı. 1982 Kasım ayında Venezuela Hükûmeti'nin davetlisi olarak Maracaibo Kentinde kömür teknolojisi seminerine katıldı. Kömürün teknolojisi, hava kirliliği ve briketleme üzerine değişik dillerde 50 civarında makalesi bulunuyor. Kömürün briketlemesinde ekonomik olup ve sağlığa zararlı olmayan bazı katkı maddelerini geliştirdi. Bu katkı maddeleri Türkiye ve Türkiye dışında geniş bir uygulama alanı buldu. Yüze yakın ülkede ve Türkiye'de çok sayıda konferans ve seminer verdi. Konuşmacı ve yönetici olarak birçok eğitim programlarına ve panellere katıldı. Kömür konulu, 3 adet Türkçe ve bir adet İngilizce kitabın editörlüğünü yaptı. İngilizce hazırlanan Coal (kömür) isimli esere 22 devlet başkanı önsöz yazdı. Bu özelliği ile Guiness Rekorlar Kitabına girdi. Ayrıca, biri TÜBİTAK tarafından desteklenmiş 4 adet araştırma projesi yürütücülüğü ve değişik danışmanlık görevleri bulunmaktadır. Yeditepe Üniversitesi'nde bir sömestr İngilizce olarak “İstatistik” dersini verdi. En son İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde bölüm başkanı olarak görev yaptı.

120 farklı havayolu ile 1003 uçuş yaparak ziyaret ettiği 234[2] ülkenin bazılarını anlattığı 15 adet gezi kitabı bulunmaktadır[3]. Orhan Kural bu gezileri sırasında altmışa yakın ülkenin televizyon ve yazılı basınına konu olmuştur. Ayrıca kendi yaşam öyküsünü anlattığı "Bu Kitap Başka" adlı bir anı kitabının sahibidir. Kendi dallarında isim yapmış 50 günümüz yazarının anılarının yer aldığı "Sefername I ve Sefername II ve Seferi" adlı eserlerin editörlüğünü yaptı. Bazı film ve dizilerde rol aldı. "Akla Ziyan İşler" adlı tiyatroda oynadı[4]. Serap Yenici ile "Dünya İçin Bir Şey Yap" adlı müzikli gösteride oynadı.[5] Yaşamı "Don Kişot - Orhan Kişot" müzikali olarak sahnelendi. Ayrıca bir "Matematik" kitabının yazarıdır. Çevre duyarlı şiirleri bir antoloji kitabında topladı. Çok sayıda kanalda televizyon ve radyo programı hazırlayıp sunmuştur. Türkiye Gezginler Derneği'nin ve "Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği" kurucu başkanıdır. Benin Cumhuriyet'inin 12 yıldır fahri konsolosu ve Vanuatu'nun Fahri Konsolos Yardımcısı'dır. Bir dünya rekoru olan 81 ilimizde 205 ilçemizde ve 64 ülkede 5000'ne yakın "Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele" başlıklı konferans veren Orhan Kural 23 Aralık 2020'de İstanbul'da COVID-19 tedavisi gördüğü bir hastanede 70 yaşında ölmüştür. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında defnedildi.
Mekanı cennet olsun.

özkan sümer

secret men
Türk futbolunun acı kaybı...

Trabzonspor ve Türk futbolunun efsane isimlerinden, futbolcu ve teknik direktörlüğüyle bir döneme damgasını vuran Özkan Sümer hayatını kaybetmiş. Ailesi ve
Trabzonspor camiasına başsağlığı diliyorum.


hulusi kentmen

secret men
Tüm güzel gülüşlerinin ardından, Hulusi Kentmen, 20 Aralık 1993'te böbrek yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini kapadı. Ölümünün ardından, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Ülke, çok sevdiği, babası bildiği adamı, üzülerek toprağa verdi.


fatma girik

secret men
Cumhuriyet kadını, Türk sinemasının büyük değeri,
Keşanlı Ali Destanı, Ezo Gelin, Büyük Yemin filmlerinin unutulmaz oyuncusu, Yeşilçam'ın Dört Yapraklı Yoncası bugün 78 yaşında!
İyi ki doğdun Fatma Girik 🎇


adile naşit

secret men
“Neşeli Günler”, “Bizim Aile” ve “Hababam Sınıfı” filmlerindeki rolleriyle yüzümüzü güldüren, sinema ve tiyatromuzun unutulmaz ismi #AdileNaşit'i aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygıyla ve özlemle anıyoruz.


nuri sesigüzel

secret men
Nuri Sesigüzel, (d. 1943 - Karaotlak, Halfeti, Şanlıurfa) Gerçek adı Nuri Kaçtaş, Ses sanatçısı, sinema oyuncusu.

13 yaşında çok sevdiği Halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961'de İstanbul Radyosunun açmış olduğu sınavları kazandı ve Radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı. Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300'ü aşkın plak doldurdu. 1963'te sinemaya başladı.

Yakalanmış olduğu Covid-19 hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. Mekanın cennet olsun büyük üstad.


ceren özdemir

secret men

Ölümünün üzerinden 1 yıl geçti.
Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir, 3 Aralık 2019 tarihinde evine girerken kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü.
Mekanı cennet olsun.
#cerenözdemir


dünya engelliler günü

secret men
Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin hayatlarını zorlaştıran tüm engellerin kaldırıldığı bir dünyada yaşamak dileği ile... 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün sağlık, mutluluk ve huzur dolu yaşamlar getirmesini temenni ederim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol