katlanamadığınız davranışlar

homicidial
Denemeden, çabalamadan daha işin başından vazgeçenler.
Emrivaki yapanlar
Sahte tavır takınanlar
Taklitçiler
ilgi çekebilmek adına çeşitli maymunluklar yapanlar
Popüler kültüre göre giyinenler, okuyanlar, izleyenler vb. şeklindedir.
nushirevan
Misafirlerin sus pus 7 saat 5'e 10 kalas gibi oturduktan sonra, giderken apartman boşluğunda muhabbeti koyulaştırması, bi türlü gidememesi, Allaha ısmarladıklaşması, tekrar gelin bunu kabul etmeyizden, "bi yemek yiyeydiniz yanına koyim"lere kadar söylenmeleri, o sensörlü ışığı defalarca yakıp söndürmesi, ışık hızıyla çıkarılan ayakkabıların zamanın göreceliliğini sorgulatırcasına yavaş giyilmesi ve evin sümüklü çocuğunun giderayak şirinmiş gibi tekrar öpülmeye çalışılması, o sırada misafirlik boyunca odasından çıkmayan çocuğun belki tatlı artmıştır diye mutfağa giderken yakalanmasından mütevellit utanması ve bi türlü o "bay bay de ablaya" komutuna cevap verememesi, annesinin "utandı utandı" diyerek sahte sırıtışları, o sırada apartmanın dedikodudan sorumlu istihbarat ablasının karşı delikten bakıyor oluşu, misafirler arabasına binerken kontra dedikoduların, adam gömmelerin konuşulması... doluyum sözlük.. söyletme daha..
finite infinite
Açık verdiği her yalan sonrası takla atan güvercinler
Çıkarı uğruna dönüp duran renkl plaj topları
Burunlarını kaf dağında unutan alçak dağ sahipleri
Boş kafalarıyla aleme meydan okuyan boş başaklar
Daha var ama sağlığım için kesmek zorundayım.
serendipity
Sessiz bir ortamda çalışmaya çalışırken (mesela kütüphane, ofis) aniden beliren veledin çığlık sesleri, dışarıdan gelen marketçi Riza amcanın “sulu sulu Finike portakalı” yankıları, yanında oturan stajyerin konuşurken azı dişler arasında tuttuğu ama konuşması bitince “cak, jack” arası minvalde ses çıkartan falım sakızı şapırtısı, sevmediğim müzik tarzında kırmızı Işık'ta takılı kalan orta halli arabasında hava atmaya çalışan ama havasını yediklerimin havasının İngiliz asaletinde olduğunu düşünen züppelerin o bad sesleriyle o çirkin şarkılara eşlik ettiği o yine muhteşem anlar!
Tam bütün bunlar bitti derken seçim geldi tüm sene hizmet etmeyip son haftalarda blaze ile her yeri delip çalışma ve hizmet görüntüsü vermeye çalışan belediyelerin ve belediyeciliğin kötü seslerinden artık muzdaribim.
Kötü sesleri sevmiyorum, çalışırken hiç sevmiyorum. İyi ki sevmiyorum ama sürekli katlanıyorum!
nushirevan
hastanede birbirine bağlı teneke bankta otururken; bankın diğer ucundaki şişmanın, çok beklediğinden mitevellit dizini yukarı aşağı titretmesi ve akabinde -bağlı olduğumuzçün- benim de titreşmem..
nushirevan
uçakla yolculuk etmeden önce elektronik cihazlarla ilgili yapılan anonsta "telefonunuzu uçak moduna alın ve kapatın" diyor. niye "ve" kullanıyorsun kadın? "veya" demen gerekmiyor mu? uçak moduna aldıysam telefonu niye kapatıyorum? hadi kapatmak durumundayım, kapatmadan önce niye uçak moduna alayım la?
[email protected]