herkesin birbirine benzediği bir dünya

uzaydan bakan bakan
yüzyıllardır yapılmaya çalışılan ve başarılı olan hede.

düşünün ki insanlar diğer insanlardan farklı düşündüğü için psikoloğa gidiyor ve düzeliyor...

diğer insanlardan farklı düşünmek, gerçekten uzaklaşıp hayaller kurmanın ve sisteme ayak uydurmamanın adı delilik olmuş...
nushirevan
Anlaşılan o ki böyle bir dünya var. Akşam akşam oturmuş beyaz tv'de çıkan B sınıfı filme bakıyordum. Final destination olarak bilinen, Son durak filminin ikincisi yayınlanıyordu. Filmde bir anda; şu anda amazon'da yayınlanan the boys dizisindeki "starlight" karakterini gördüm. Son durak filmlerinin eski olduğunu hatırladığımda bu kadının, dizideki oyuncunun aynısı olma ihtimalinin olmadığını anladım. Dedim ki "herhalde filmde oynayan kadının kızı, imdb'ye bi bakayım"

Efenim, son durak 2 filminde oynayan kişi keegan connor tracy imiş. Aha da bu abla:


Bu da The boys dizisinin starlight'ı erin moriarty.İnanılmaz bir benzerlik var. Diziyi izleyenler, şöyle açıp tekrar eski filmi izlerlerse ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Zira berbat oyunculuk 2003 yılında ne ise, 2023 yılında da aynı. (bkz:bgv)
nurse
Bu başlığı görünce aklıma şunlar geldi :
En çok okunan kitaplar listesi
En çok izlenen filmler listesi
İşte herkes bunları takip ederken birbirine benzemeye başladı. Herkes çok okunan kitapları okudu ama kenarda hiç keşfedilmemiş yüzlerce kitap vardı. Herkes çok izleneni izledi, herkes en çok konuşulanı konuştu, en çok satılanı aldı ve her geçen gün herkesleşme adına bir şeyler çıkıyor ortaya ve her geçen gün yüzlerce insan herkesleşiyor.
Bu yüzdendir ki sık sık kendimi çok yalnız hissediyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol