anime

tor
Çizimleriyle beni büyüleyen ve (bkz:japonca) dili öğrenen güzel yeğenim sayesinde biraz içli dışlı olduğum konu...

Edit: çizimlerinden birkaç tanesini buraya editleyeceğim.
christian rosenkreuz
1990'larden sonra bilgisayar desteğiyle çizimleri daha pürüzsüz hal alan; ama gerek senaryolar olsun, gerek yaratıcılık olsun, günümüzdekilerinin 80'lerdekilerle boy ölçüşemediği japon animasyon türü.

bence en kral çağını 1980-2000 arası yaşamıştır. 2000 sonrası kült olabilecek tarzda animeler çok nadir çıkmaya başlamıştır.
oblomov2
uzun bacaklı ve kocaman gözlü karakterlerin yer aldığı japon menşeili yapımlardır. karakter ve sahne çizimleri o kadar detaylı ve etkileyicidir ki üzerine ne kadar emek sarfedildiğini anlayabilirsiniz. bilgi edinmek veya arşivlemek,listelemek için çok güzel bir sitesi mevcuttur: (url:https://myanimelist.net)
sff
Anime (???, telaffuzu: \"anime\"), Japon çizim sanatıyla çizilmiş sanat eseridir, kendine özgü çizim tekniklerinden oluşur. ??? kelimesi İngilizcedeki animation kelimesinin kısaltılmış halidir. Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. favorilerim (bkz:one piece) (bkz:rurouni kenshin) (bkz:slam dunk) (bkz:death note)
reis
bugüne kadar hep önyargıyla yaklaşıp, izleyenleri aşağılamışımdır.

ta ki geçen sene yazın "death note" isimli animeyi izleyene kadar...

izlediğim filmlerin %90'ından daha güzel bir kurguya sahip olan ve insanın zihnini açan bir anime, üstüne anime tanımam, aslında üstüne hiç anime izlemedim ama animeler genellikle tabiri caizse çok hoppa olur, absürt olur, bazılarında cinsellik bile bulunur ancak bu anime bir istihbaratçıyı anlatmaktadır, izlenilmesini öneririm ancak filminin çöp olduğunu duydum duyalı gitmedim, aklımda öyle kalmasını istemedim, animesi mükemmeldir.
[email protected]