24 ocak 2020 elazığ depremi

nurse
Hayatımda hissettiğim en belirgin ve uzun depremdi.. enkaz altındaki vatandaşlarımızın acısını en derinden yaşıyorum.. rabbim ailesine sabır versin.. eşimde toplum sağlık örgütünde çalıştığından dolayı şuan elazığa gitti. Rabbim onu ve tüm çalışanları, vatandaşlarımızı korusun.
fearless sidd
24 Ocak deprem anında Urfadan hareket ettik hemen Elazığ a Kızılay ekibi olarak Sürsürü de sadece onbeş yaşında ki bir kız ve babası takıldı aklımıza tek kelime eşim ve çocuğumu bulun dedi afad hemen çalışma başlattı ve günler geçtikçe umutlar azaldı ve su boruları patlamış enkaz sular altında hep umut olarak kimse varmiiiii diye bağırdılar iki gün boyunca annesinin enkaz altında kalan canlı çıkması için annesini ve kardeşi umutla hep baktı olmaz olsun ne yapalım yalan dünya deyip durduk hayat sadece kısa bir zaman ve her saniye titiriyor Elazığ ve acaba ........
batuhanxo
Yeni yeni kendime gelmişken aradan haftalar geçti fakat halen aynı korku ve bulanıklaşmış o psikoloji içerisindeyim. 24 ü o gece 20.55 ve sonrası o felaket tablo...
Sürsürü de oturuyorum ve iki sokak ötemde enkazlar yıkıntılar gürültüler feryatlar...
İnsanlığın çaresiz kaldığı o tabloya bizzat şahit olan biri olarak daha ekipler gelmemişken insanların kendi çabalarıyla çıkmaları etrafta biz giblerin yardımlarıyla çıkarılanlar.
çok uzun 1-2 saat geçirdim fakat o enkazda sadece o korku ve boş bir ruh haliyle ufak bir kız çocuğuna yardım edebildim kucağıma alıp ambulansa götürürken bir yandan dizlerim bağı kopmuşken o ufak kızın kucağımda ki o feryadı 'ALLAHIM NE OLUR BANA YARDIM ET BABAMI BUL'.
Çöktüm kaldım. Oturdum bir taşa ve dakikalarca ağladım elim ayağım tutmadı ve en sonunda babası 2 saat sonra ölü çıkarıldı.
O günden sonra tek şeye karar verdim ki siz dostlarıma tavsiyemdir. N'olur sevdiklerinize sahip çıkın dinleyin anlatın son günmüş gibi sarılın çünkü yarın yok hiçbir zaman var olmadı da.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol