tanzim satış

dhairy
2019 yılında insanların ucuz sebze almak için kuyruğa girdiği sebze/ meyve satış alanı.
bu ülkede 1977'de de süt, margarin, yağ, benzin, pasaport, tüp gaz almak için kuyruk görmüştü insanlar sanrım!
harun
devletin manavcılık sektörüne girmesini de gördü bu gözler diye ileride torunlarıma anlatırım herhalde. üç beş çapulcu ile baş edemediniz mi?
ragnarlort
% 800 zam yapan pislik ulus hal esnafına ceza yağmıştır. Bir manava 2 trilyon para cezası verildi. İçimin yağları eridi. Bu fırsatçılarla ancak böyle savaşılır. Çadırda meyve sebze vermek hoş bir durum değil kabul ediyorum ama fırsatçıları da saf dısı bırakmak gerekiyor.
okaberintarou
çok büyük bir tarım ülkesi iken üreticiyi ve tarımı itinayla yok eden bir devletin sığınacağı son kapı. 2019 yılında patates, soğan almak için 1 km kuyruk oluşması tek kelimeyle acınasıdır.
deliduydu
Tanzim nedir ? Toprağı kullanmayı bırakıp betonlara sarılan , tohumu gübreyi samanı ithal eder hale gelen yurdumun sırtından yediği bicaktir . Beton yığınlarını kemirmek karın doğurmuştur temalı mesajdır esasen . Köy enstitülerini kapatıp Avrupa eğitimini temelsiz bina inşa edercesine dayatan insanların üretim yapamaz hale getirilmesidir..

Ülkenin yüzde 51 i sebep oldu diye kalan 49 un cehape de var diodunz oh iyi oldu diye sacmalamasidir mesela.. masallara inanıp bana dokunmayan yılan bin yasasin diyen tüm insanlığa dolanan kobradir bu durum

Hiç üzülmeyin ama herseyin konservesi var onları da ithal ederiz. Tablet alırız çocuklarımıza meyve resimleri bırakırız filan n'olacak ki
1