şaka maka kışın gelmesi

lullaby
Şaka maka her mevsim için bir benzerini söylediğim cümle. bilimum şekilde hiçbir şeye inanamıyor ve geçiş dönemlerinde güzel bir şok yaşıyorum. İnanamıyorum. Gerçekten kış geldi, bunu her yıl yaşıyoruz çokça kış gördük yaz gördük ama yok bana mısın demiyor.
serendipity
Deseniz ya olmayan o şöminelerin üzerinde pişen kestanelerin, hiç kokusunu almasak ta yanmış portakal kabuklarının bol bol edebiyatının yapıldığı zamanın geldiğine?
Aaaa bir de salep konusu var ki hiç sormayın. Sanırsınız ki hergün salep, boza tüketip sokak lambası eşliğinde yağan kar'ı izlerler.
Geyikli taytlar var bir de.
Tamam.
Sustum.
nushirevan
yaz gelince kış gelsin, kış gelince yaz gelsin istiyoruz.

urfalının biri cennete gitmiş ama merak bu ya, cehennemi de merak ediyormuş hep. cennetteki herkesin taleplerinin yerine geleceğini bildiği için meleklere cehennemi görmek istediğini söylemiş. melekler ona cehennemin kapısını uzaktan göstermiş. urfalı tatmin olmamış daha yakın görmek istemiş. melekler onu kapı önüne kadar götürmüşler ama daha ileri gidemeyeceklerini de söylemişler. urfalı yine tatmin olmamış ''aç gapiyi bi baham'' demiş. kapı bi aralık açılmış. urfalı içeriden çığlıklar ışıklar geldiğini görmüş ama netleyememiş. tutmuş kafayı o kapı aralığından içeri sokmuş. içeride kapıyı bekleyen zebanı uzanmış kafayı görünce enseye bi tokat indirmiş onu içeri düşürmüş, kapıyı da örtmüş. urfalı üstünü başını temizlerken şöyle demiş:

- yav işte bele yapiisiz diye kimse gelmiy ha!

(ya bu anlatılırken daha komikti ya noldu şimdi çok saçma sapan durdu bende?) (bkz:bgv)
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon