miraç kandili

serendipity
Miraç; göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir.
Recep ayının 27. Gecesine Miraç gecesi denir.

Miraç olayı, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) hicretinden 18 ay evvel vukû bulmuştur. Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir. Peygamber Efendimiz bu gece pek çok rûhânî ahvâl ve ikrâma kavuşmuş olmakla birlikte hiç bir kulun ulaşamayacağı manevi alemlere varmıştır. İşte bu gece her yıl Miraç Kandili olarak idrak edilir.

Bu vesile ile tüm sözlük yazarlarımızın mübarek miraç kandilini kutlarım.
tor
Recep ayının 27. gecesine mirac gecesi dendiğini her müslüman evladı bilir. Miraç olayı, Peygamber Efendimizin (s.a.v) Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir.
Bu gecenin Herbir anını güzel değerlendirmek gerekir. Gününüzü; Sevdiklerinizin ve etrafınızdakilerin [/]kalbini kırmadan[/b] geçiriniz.

Tüm müslüman aleminin kandili mübarek olsun.
secret men
Miraç, göğe yükselme anlamına gelir. İslam dininde, Hz. Muhammed'in Mekke'deki Mescid-i Haram'dan Burak adı verilen binek üzerinde Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya götürülmesi yani göğe yükselmesi Miraç olarak nitelenir.

tüm müslüman aleminin miraç kandili mübarek olsun.
mahur
islam alemi için değerli gecelerden biridir. Bu gecede
Peygamber efendimize üç şey verildi: Beş vakit na­maz, Bakara Sûresi'nin sonu ve ümmetinden şirke düşmeyenlere büyük günahlarının affedildiği haberidir.
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord