masha

reis
çernobil (chernobyl) faciasında, patlamanın gerçekleştiği ve grafitlerin en fazla bulunduğu çatı, valery legasov'un (çernobil faciasıyla ilgilenen birinci nükleer fizikçi) açıklamasına göre, masha, çernobil faciasının kıyamet noktası, aynı zamanda dünyanın en tehlikeli bölgesidir. Radyasyondan korunmak için tam korunma teçhizatı ile donanmış, 90 saniyeden fazla masha'da bulunan bir canlı, dakikalar içinde yüksek radyasyon sebebiyle iç kanama geçirerek, derisi tamamen eriyerek içi dışına çıkan bir ceset parçasına dönüşecektir, bu durum, patlamanın üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen aynıdır. yanılmıyorsam çatıdaki radyasyon oranı saniye başı 120 milyon röntgendi, insan için 2 röntgen/saniye tehlikeli olarak sayılıyor.

içimizde hbo mini dizisi olan 5 bölümlük chernobyl'i izlemeyi düşünen saygıdeğer yazarlarımız vardır diye daha fazla bilgi vermeyeceğim, sevgiler.
nushirevan
Bir ayı ile birlikte maceraları ile bilinen rus yapımı animasyon dizisinin karakteri. Doğal, sakin bir hayat sürmekten başka kaygısı olmayan eski bir sirk ayısının hem nefretini hem de sevgisini kazanmıştır bu küçük kız. Oldukça yaramaz, hiperaktif ve sevgi doludur.(bkz:masha and the bear)
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com