kaza yapan tırı yağmalayan halk

yola park eden arac
çorumda yaşanan üzücü olayın başrolünde olan halktır. kaza yapan bir tırın kasasında yer alan tüm karpuzları yola saçılmış. çevre insanlarımızda bunu fırsat bilip hiç yüzleri kızarmadan seçip eleyerek beşer beşer arabalarının garajlarına doldurmuşlardır. insanlıktan günbegün uzaklaştığımız bu zaman diliminde daha şaşırmayacağımız nice haberler göreceğimizden eminim.

serendipity
Bu haberi ilk izlediğimde etrafımdaki birçok insanın aksine şaşırmamış olup beklediğim hareketi gösterdikleri için teşekkür etmiştim. Olayın Çorum'da gerçekleşiyor olması bu olayın Bermuda şeytan üçgenindeki sac ayağı olmasından mütevellit, “Çorumludur, yapar!” İzlenimi verse de ülkemin hangi köşesinde olursa olsun, ister Hakkari'de ister olay Edirne'de gerçekleşmiş olsun karpuz ya da yere saçılan her ne varsa (canlı/cansız) talan edileceği aşikardır. Olayın tek suçlusu Çorum'da gerçekleşmesi ve Türk toplumunda adı kötü anılan Çorumlu” yaftasının olayı tek başına kurtaramayacağının altını çiziyor olup, bölge insanını bu vicdanı sorumluluktan uzak tutmak istedim.Zira aynı kan ülkenin tüm bölgelerinde rezil gibi dolaşmaktadır. Bu bir!

Tatil günü otoyolda gerçekleşen olay sonrası tatile giden yahut tatil amaçlı memleketlerine giden/dönen ve olay tatilcilerin alternatifi olmayan güzergahta geçtiğine göre yine haberden izlediğime göre araçlarını sağa çekerek x, y, z plakalı memleketlerden geldiğini gözlemlediğim görgüsüz insanların başlı başına Çorumlu'dan olmadığının altını çizmekle birlikte yine olayı duyan Çorumlu vatandaşların da olay yerine geldiğini öğrendiğimin de altını çizerek olayın memleketçilik hesabından yine başka boyutta olduğunun altını çizmek isterim. Bu da iki!


Memleketçilik, kan, ırk tartışması ile olayı unutturmaya çalışan toplumumuz olayın asıl boyutunu suçluya sabi ekleyerek olayı istediği yere çekme çalışmalarından kurtulduğumuzu varsayarsak; yerde görülen 1 tl bile olsa, bize ait olmayan her şeyi sırf göz hakkı düştü hesabıyla cebine indiren toplum 1tl'den daha fazla eden karpuz yığınını görünce kendinden geçip, dinini satmışlardır.
Sözlerimin ilk satırlarında şaşırmadım derken ekleyeceklerimin arasına şu son sözlerimi de iliştireyim; bize ait olmayan hepimizin kullandığı kamu mallarına zarar verirken, israf ederken, parasını vermeden sözde göz hakkı özde gasp ile alınan büyüklü küçüklü şeylerden sonra yeni kılıf olarak olayın özel boyutlara giderek, helal daire sınırları içerisinde ufacık açıklıktan yahut tahrik olunacak sebep yokken binlerce kılıf bulup tacizi, tecavüzü meşru gören toplum karpuzun ırzına geçmiş çok mu, der geçerim. Bu da üç!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol