kavun vs karpuz

nushirevan
Kavun'un her türlü rakibini alt edeceği karşılaştırmadır.

Kavun'un çekirdekleri göbekte, ayıklanmaya hazırdır. Kesip ters çevirseniz bile çekirdekler kendiliğinden düşebilir. Karpuz çekirdekleri illallah getirtir. Temizlediğinizi zannettiğiniz anda bile sinsice meyvenin içinde bekler.

Kavun'un çokça eleştirildiği "fazla tatlı oluşu" kavunun tüketilmesine engel değildir. Ancak karpuzun fazla tatlısı iştah keser, önünüzdeki tabağı bitiremezsiniz.

Tam tersi şekilde henüz olmamış kavun, kelek şeklinde tüketilebilir. Ayrı bir tadı vardır. Ancak karpuzun olmamışı çöptür.

Karpuz yalancıdır. Şişkin, kocaman ve tok görünen karpuzun içi kelek çıkabilir. Kavun, canım yalan söyleyemez. Dibine parmağını bastır, yumuşaksa %99,9 olmuştur.

Karpuz bir defada tek bir kişi tarafından çoğu zaman tüketilemez. Genellikle yarısı filan buzdolabında bekler durur. Kavun, bir öğünde tüketilebilecek kadar porsiyonu az ve hafiftir. Dolapta yer kaplamaz.

Kavunun dolapta beklediğinde kuruması zaman alır. Karpuz iki öğün arası kuruyup tadını kaybeder.

Kavun kabukları yendikten sonra bile güzel kokular yayar. Çöpe atmakta gecikseniz bile mide bulandırmaz. Karpuz kabuğu bi kararır, bi yumuşar, pis pis kokar, ıyyy rezillik..

Kavun, çeşitlilik açısından karpuza göre tüketicisine alternatifler sunar:

1- Hasanbey kavunu
2- Kırkağaç kavunu
3- Yuva kavunu
4- Van kavunu
5- Topatan kavunu
6- Honeydew kavunu
7- Casaba kavunu
8- Galia kavunu

1- Yenihayat karpuzu
2- Tekirdağ karpuzu
3- Alacalı karpuzu
4- Diyarbakır karpuzu
5- Gülle karpuzu

Karpuz, soğuk olmadığı zaman tüketimde zevk vermez. Kavun, 40 derecede tarladan toplansa bile yenilebilir. "Bu kavun neden soğuk değil?" sorusundan çok "karpuz neden soğuk değil?" sorusunu duyarsınız.

Kavun, alternatif ürünlere tat verebilir. Kavunlu sakız, meyve suyu, dondurma, parfüm vs.. sıklıkla bulunabilir. Karpuz'un bu sektörlere dağılımı nadirdir.
anti
karpuzla kısa bir ilişkimiz oldu. hatta sevmiştim. ''sağolsun'' çocukluğumdaki ismin hatırlayamadığım yaşlı teyzenin beni uyarmasına kadar sevdim. '' çekirdeklerini yutarsan içinde karpuz ağacı büyür.ölürsün.'' demesi karpuzu bırakmama yetmişti. o günden sonra kavunu yememe rağmen karpuzun boşluğunu da fazlasıyla doldurdu.
bazı anlarımızda zararlı arkadaş, peynir ve kavun üçlemesi şahane olmasından dolayı kavun her zaman üç adım öndedir.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord