kadınlarınızı ve çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız

nushirevan
Bir fatih tezcan söylemi. Anlattığının sadece bu kadarını alırsanız, karşınızda sapık bir tasallut söz konusu gibi duruyor. Öyle ki bu cümleyi kuran kim olursa olsun, cezalandırılmalı diye düşünüyorsunuz.

Kur'an-ı Kerim'de bir ayet vardır:

"Ey iman edenler salâta (namaza) yaklaşmayın..."

Şaşırdınız mı? Tıpkı şeriate tabi olduğunu beyan eden Fatih Tezcan'ın söylemine şaşırdığınız gibi mi?

Allah "namaza yaklaşmayın" diye bir emir veriyor olabilir mi? Elbette hayır. Aslında olay şu:

"Ey iman edenler salâta (namaza) yaklaşmayın, sarhoş iken.."

İşte cımbızlamanın özü de burdadır sözlük. Bir insanın söylediğinin bir kısmını alır, önünü arkasını kırparsanız, söylemi bağlamından koparırsınız.

Bilmeyenler için söyleyelim:

Fetö çeşitli kaynaklarda şunu iddia ediyor

"Biz geçen sefer darbede çok merhametliydik. Bundan sonra kadınlarımız ve çocuklarımız da silahlanacak. Bu defa bu kadar kansız olmayacak!"

Tezcan da, Fetöcülere hitaben "siz darbe yapın ve Erdoğan'ın kılına zarar verin, biz de size kan kustururuz! Biz de boş çıkmayız sokağa! O zaman kadınlarınızı ve çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız?"

Hadi Tezcan 'ın kronik karşıtları neyse ama hemen hemen aynı çizgide olduğunu düşündüğümüz bir çok gazeteci, yazar, aktivist de Tezcan'ın ifadelerinin bağlamından koparılmış haline inandı ve karşıt bir kampanya yürütüyor.

Peki kadın ve çocuklar "her ne şart söz konusu olursa olsun öldürülmez" mi?

Bilmem.. Bunlar mehmetçiğe, vatan evlatlarına sıkarken uzun uzun düşünürsünüz...


2
broken_inside
kurtuluş savaşı'nda o bahsettiği kadınlar cepheye mermi taşırken bu ostrogotun atam dediği dedelerinden sonuncusunun ingiliz gemisiyle kaçıp kraliçenin etekleri altına saklanması hiç şüphesiz ki onun vatanseverliğinin nirvanasıydı. hocası da istiklal şairi mehmet akif ersoy'a 'p.venk' diyen, 'saat dokuzu beş geçe kenefe gidin', 'keşke yunan galip gelseydi' vs. gibi zırvalar kusan müptezelin tekiydi.

bu lafzı zırvalayan arkadaşı ben şeye benzetiyorum; eskiden mahalle kavgası çıkarmak için hasım karşı taraf, önden fırlama bir ufaklık gönderirdi; laf atsın, küfür etsin de buna dayak atsınlar, bizim de karşıya saldırmaya bir sebebimiz olsun diye. hah, gözünün önüne geldiyse bu arkadaş tam da o tipleme oluyor. tasmasını tutanlar işi düşünce muhalif gördükleri kesimi buna ısırtıyor ki yine hır çıkartalım, kaos ortamı oluşsun da bir yerden mağduriyet devşirebilelim diye. zira mağdur kesimi çok sever bizim ülke insanı.

...

her ne kadar recep tayyip erdoğan'dan ve görüşünden haz etmesem kendisinin ve çevresindekilerin bir damla kanının dökülmesini ve onlara en ufak bir ziyan gelmesini katiyetle istemem. sevilir ya da sevilmez; sonuçta tayyip erdoğan ülkemizin seçilmiş cumhurbaşkanıdır. sandıkla gelen sandıkla gitmelidir. benim bu konudaki görüşüm net olarak budur.

...

birileri zamanında demişti hani; yine birileri yurtsever paşaları, komutanları, subayları haybeye içeri alırken "ergenekon'un savcısıyım" diye. sonrasında ülke olarak hepimiz susmuş, sesini çıkaranlara da 'otöcü', 'butocü' falan demiştik. andın mı onu güzel kardeşim? hah, bak şimdi hiç uzatmadan sadede geliyorum; ülkede tasfiye edilmedik kolluk kuvveti kaldıysa mevzubahis darbeyi ya bekçiyle yaparsın ya zabıtayla. (bkz:swh)
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon serbest piyasa