ingilizce geliştirmek isteyenlere tavsiyeler

dilemma
Kelime ezberlemek. İngilizce okumuş biri olarak söylüyorum. Kelime bilgisi ingilizcede herşey demektir. Zaman yapılarını oturtmak çok çok kısa bir zaman alır. Ama kelime bilginiz yoksa cümle kuramazsınız. Bunun için de en iyi yöntemlerden biri yanınızda küçük bir sözlük taşımaktır. Telefon sözlüğünü tavsiye etmem. Şahsen görsel olarak daha iyi ezber yapıyordum. Yabancı diziler, filmler izlemek ve yabancı müzikler dinlemek size artı getirir. Günlük konuşmayı çözersiniz. Hepsinin yanı sıra, dil nankör bir şeydir. O yüzden sürekli tekrar gerektirir. 2 gün kelime ezberleyip, 3. Gün zaten ezberledim diye bırakmayın. Unutursunuz arkadaşlar.
ribaye
Herkesin dil gelistirmek icin farkli yöntemleri olabilir. Bazi insanlar bir dili 1 ayda bazilari ise 1 yilda ögrenir. Bana sorarsaniz ingilizce ögrenmek isteyenlere önerim kesinlikle ezber yapmak yerine izledikleri veya okuduklari bir kitapta ögrendikleri herhangi bir kelimeyi günlük hayatlari icerisinde cümle icerisinde kullanmalaridir ve o kelimenin farkli kaliplarini ögrenmektir. Örnegin ingilizce de 'protect' kelimesi nasil korumak demek ise ayni zamanda 'preserve' ve 'conserve' kelimeleri de korumak anlaminda kullanilir. Fakat bunlari nerede nasil kullanabilecegini bilmektir asil mevzu. O yüzden benim tavsiyem ingilizce ve baska dil ögrenmek isteyen insanlara gazete, kitap ve dergi okumak. Bunlar icin bbc, newyork times ve cnn international kaynaklarindan yararlanabilirsiniz.
vitirilin
Yeni bir dile hiç mi hiç yatkınlığı olmayan, 2 yıl ingilizce hazırlık okumuş biri olarak cevabım kelime bilgisine ek olarak ingilizce ortama mümkün olduğunca maruz kalmaktır. Bundan kasıt ingilizce konuşulan bir yerde yaşamak olabilir, bol bol ingilizce videolar izlemek olur etc. Siz onla uğraştıkça, siz farketmeden gelişeceksiniz. Reklam gibi olmasın ama Cambly diye online görüntülü konuşma uygulaması var. Bu da yardımcı olur, özellikle speaking için.
mahur
Dualingo diye bir uygulama var, cok begendim. pratik yapma acısından oldukça faydalı ama başlangıç seviyesi açısından.
can
Hiç bilmem ama ingilizce,rusça öğrenmek isterim tavsiye alınır.
1
nurse nurse
Sözlükte udemy diye bir başlık okumuştum. Bir bakının araştırın belki yararlı olabilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol