her şeye ağlayan çocuk

lawyer x
Allah affetsin, yel alsın sel alsın başıma gelmesin inşallah. Gerçekten çok kötü bir şey ve tamamen yetiştirme tarzı ile alakalı. 6 aylık bebeğin elinde telefon. Sebebi ne peki? Yemek yemiyormuş. Vitrinde gördüğünü ister, hayır dersin ağlar. Şımarıklık bu düpedüz.
Havaalanında bekliyorum birçok yabancı uyruklu aile de var ağlayanlar hep bizim çocuklar ama nedense. 5 yaşında çocuk resmen ağlamaktan mosmor oldu sebebi kucak istemesi. Anne max 1 yaşında olan kızla ilgileniyor babası da arkalarında telefonla oynuyor.
Yaşadığım bir olayı anlatayım. Benim yeğen de telefon manyağı ve sürekli kavga ederiz anasıyla da. Benim yanımda asla telefon alamaz eline. Babası da o kadar güzel oyuncaklar yapmış ki tahtadan, organik filan oynamıyor. Bi baktım kıvranıyor bu odada ağlıyor güya. Gittim, eğildim (ki bütün çocuklarla eğilerek konuşurum) " ne oldu bebeğim " dedim, "benim canım sıkılıyor " dedi. Sen bunu tutarsın, silkelersin. Dedim " ne canının sıkılması ya sen daha 4 yaşındasın" e teyzem sürekli teledonda, kuzen sürekli telefonda gayet normal bir durum bu.
İlber hocanın da dediği gibi "geceleri masal okumayacağınız, vakit ayırmayacağınız, dinlemeyeceğiniz, ayak bağı olarak göreceğiniz çocukları yapmayın" formül çok basit. Sonra büyüdükleri zaman kendi ayakları üstünde duramayan, her şeyi karşılık bekleyerek yapan, doğru kararlar alamayan, sürekli birine ihtiyaç duyan, yanlış evlilikler yapan, belki de sosyopat bireyler yetiştiriyorsunuz.
kerim
ağlayarak her şeyi elde edebileceğine inandırılmış çocuktur.
burada anne baba tutumlarının önemi ortaya çıkar, çocuklarının gelişim ihtiyaçlarının üzerindeki isteklerini frenlemenin önemini bu çocuklarda daha iyi anlıyoruz.
siyahhanim
Bazı anne ve babaların henüz ebeveyn olmaya hazır olmadıkları ve bu olgunluğa erişemedikleri zamanda görülen, çocuğuyla kaliteli zaman geçiremeyen, ortak bir iletişim bağı kurulamayan çocuklarda ve bebeklerde görülen davranış bozukluğudur.
homicidial
Yetiştirilme tarzıyla ilgili. Çocuğun her yaptığına hoşgörüyle yaklaşırsan neyi yapıp ne yapmaması gerektiğini öğretmezsen önce senin canına okur. Böyle ebeveynlere hiç acımıyorum o kadar şımartırsan hak sana uğraş dur. Ayrıca çok da bilmiş oluyorlar. Böylelerine denk geldikçe çocuklardan soğuyorum.
lawyer x
He bi de eklemem gereken bir şey var. Karşı komşum çocuk psikoloğu bebeği 2 yaşında 7/24 ağlıyor. ben de sordum hani bir sorun mu var diye, "ay yok tatlım 2 yaş sendromu yaşıyoruz" dedi. Kardeşim de psikolog ve bunu duydu. Dediği tek cümle "allah onlara yardım etsin, bunlar iyi günleri " oldu. Kardeşim bşraz freudyendir (birazı nasılsa artık (bkz:swh) ) dediklerine de güvenirim.
mahur
Diktatörlüğünü ağlayarak elde etmis ve bu durumu surdurebilmenin tek çaresinin "ağlamak" oldugunu inanan cocuk tipi.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord