bingöl

nushirevan
şark görevimi tamamladığım güneydoğu ili. batının doğu için gözünde canlandırdığı imgelerden uzak bir izlenim sahibi olursunuz. şehrin çoğu zazadır. bir ilçe kadar genişlikte ve gelişmişliktedir.

dışarıdan bakıldığında muhafazakar bir yapıya sahipse de, batıda bulunmayacak kadar acayip işin döndüğü bir yer maalesef. uyuşturucu güzergahı üzerinde olduğundan ailelerin en az yarısının mutlaka hapishanede bir tanıdığı vardır yatan. yeğenlerinden biri hapiste olan dayı, toz parasından yaptığı vurgunla köşeyi dönmüş ve ultra lüks arabasını kuş uçmaz kervan geçmez dükkanının önüne bırakmıştır. dükkan zaten paravan, adres belli olsun diyedir. bu yüzden ''nereden geldiği bilinmeyen'' paraları olan çok zengini vardır ve bunların sol ayağı bingöl'deyse sağ ayağı istanbul'dadır.

zengin bir doğası ve sessiz bir yapısı vardır şehrin. pek kavga gürültü çıkmaz, çıkarsa da çıkaranların komşu illerden gelmiş olma ihtimalleri çok yüksektir.

balı meşhurdur ama eminim daha güzel ballar yemişinizdir.

insanlar o kadar rahattırlar ki iki cümle arasına bir çok manaya gelen ''sıkıntı yok'' cümlesini sıkıştırırlar her daim.

-Gelcen mi?
+Sıkıntı yok (Evet)

-Gelcen mi?
+Sıkıntı yok (Hayır)

-Gelcen mi?
+Sıkıntı yok (Olabilir/Belki)

-Gelcen mi?
+Sıkıntı yok (Sanane!)

-Gelcen mi?
+Sıkıntı yok (Anlamadım?)
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord