aşık olmak

mazeretimvarazeriyimben
Gerçekten aşık olduğunuzda, bunun insan hayatı boyunca sadece bir kere olduğunu/olabileceğini anladığınız istem dışı eylem. Diğerleri alışkanlık oluyor, bağlanma oluyor, sıradan bir sevgi oluyor ama kesinlikle aşk olamıyor. Ve en kötüsü de genelde aşk size bir uğrayıp geçiyor. Hayatınızın yarısı aşık olmak istediğiniz kişiyi aramakla geçiyor, öbür yarısı da onun yokluğunu unutmaya çalışmakla.
atninelantic
Birçok insanın doğru olarak tanımlayamadığı sevgi ve dostluk gibi bir çok duygudan büyük olan ve bir çoğunun da yerine geçebilen duygu karmaşası. Günümüzde mümkün müdür? Benim için biraz zor
hypatia of alexandria2
Genelde üreme isteğinin yükselmesiyle oluşan, kişide sevgi açlığını dindirme isteğinin son raddeye çıktığı yer. Ayrıca; aşık olunan kişi, aşık olan tarafından objektif bakılamaz.
ecrasez linfame
Mantığını çöpe atarak saçma seyleri yapmaya başlama hayattaki idealleri, tutkularını, görüşlerini aşık olduğunuz kişinin hedefleriyle sentezleyip ve hayatını karşıdaki kişinin ilgi duyacağı sekilde tasarlamak vs vs hepsi tabiki atalarımızdan miras gelen cinsel açlık, sevilme, sevme gibi duygulardan doğar. Yüzyıllar önce severek okuduğum bir kitapta yanlış hatirlamıyorsam \"- Selim, çok zeki bir adam çok iyi bir askerken nasıl olurda aşk gibi bir tuzağa düştün halbuki aşk yalnızca iseyaramaz insanlar içindir\" büyük ihtimalle yanlış hatirladim ama anlatılmak istenilen belli sözluk...
likapa
Başınıza gelebilecek en güzel ve aynı zamanda en kötü şey. Eğer aşık olduysanız malesef bir daha hayatınız asla eskisi gibi olamayacak.
damdan dusen bey
İnsanın hayatta başına sadece bir kere gelmeyen durum.

O yüzden kaçırdığınız aşkın arkasından ağlarken belki de daha mutlu olacağınız şeyleri göremeyeceksiniz, ağlamayın.
medikalninnici
Herkesin en az bir kere yaşaması gereken duygu yoğunluğu.
Bi yerde okumuştum aslında durumuda özetleyen bir söz;
"Beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, bunu 'aşk' sanıyorsunuz.”
Dışını beğenmediğimiz bişeyin içini merak etmediğimiz şu zaman diliminde aşk dediğimiz şey gözümüze ilk çarpan özelliklerden oluşuyor. Daha sonrasında kendimizden verdiğimiz ödünler,gençliğimizden çaldığımız zamanlar,giden hayat enerjisi,yıkılan umutlar,kırılan bir kalp ve yiten bir güvenden oluşuyor.
Ve o sancıyı daha sonra hep içinizde bir yerde hissediyorsunuz. Bazen çalan bir şarkı,bazen bir koku bazen bir ses. Belki bir gülüş. Hiç gitmiyor o yumru. Aynı şehirde aynı havayı soluduğunuza mutlu olmaya başlıyorsunuz. İçinizde öldüremediğiniz o umut yavaş yavaş günden güne sizi öldürüyor.
İşin sonunda elinizde içi çürümüş ama hala nefes alan bir beden kalıyor.
damdan dusen bey
+ Onu gördüğünde rüzgar şarkı söylüyor mu? Şalın ağır çekimde uçuşuyor mu? Ay gözlerinde büyüyor mu?

– Bu dediklerin filmlerde olur gerçekte değil!

+ Gerçek hayatta da olur; ama bir insanı sevdiğinde, bir dümbeleği değil.

kimi zaman böyle bir şeydir.

replik için: (bkz:3 idiots)
tor
İliklerinize kadar onu düşünürsünüz...
Başınızı yastığa koyduğunuz an itibariyle eğer aklınızda ise işte o vakit aşık olmak eylemi gerçekleştirmiş olursunuz. Sabah gözlerinizi açtığınız o vakit aklınıza dokunuyor ise o an solunum cihazı ihtiyacınız olur.

Aşık olmak güzel birşey...
Karşılığı olanı makuldur.
anti
Dizinin ismini tam anımsayamadım. Bir sahne vardı.Esas oğlan eline elma şekerini alıp şöyle diyordu:"Aşk elma şekeri gibidir.Yersin yersin elinde sadece sapı kalır."
serendipity
İnşallah tasvir edilen bu kavram şeysi elle tutulur, gözle görülür yenilir bir şeydir diye umduğum konudur.
Toklukla doğru orantılı olduğunu yine Ümit ettiğim futbol topudur aşk.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord