2018 yılının bana öğrettikleri

lavii
"Gelen gideni aratır" atasözünün doğruluğunu bir kez daha kanıtlamıştır benim için. Şimdi 2019 ile pekiştireceğimi düşünüyorum. Hayırlısı.
bibliosmia
önceliğin kendin olsun senin yanında yer alan sevdiğin insanlara vefasızlık etmeyin, sizi mutsuz ederek kendini besleyen insanların yularını kesiverin. Her şeyin başı sağlıktır diyelim. Bir hedefiniz olsun gerekirse düşün kalkın ama ilerleyin zaman yerinde sayanları harcıyor. Bu sene yüzüme bunları vuruverdi.
martilara simit atan kadin
Belirsizlikten, bilinmezlikten, başarısızlıktan, çakılmaktan korkma. Tanrı her zaman taşları ayağının altına dizer sen kendine güven. Buraya kadar geldiysen artık kanatlarına güven. Kollarına bacaklarına güven. Havuza atsalar yüzersin, altına araba verseler sürersin, sahneye de çıkarsın, dağa da... kafanın içindekine güven.
geza
Bir yaş daha yaşlandığımı öğretti ayrıca acilen kilo vermem için müthiş bir baskı yaptı, yapmaya devam ediyor. Haksız da sayılmaz.

Unutmadan, 2018'in ilk günü, en yakınındaki arkadaşın dahi olsa ve ayrıca sevgilin bile olsa ona bile kritik konularda güvenmemek gerektiğini öğretti.
[email protected]