yıldırım akbulut

mahur
Mesleği avukat olan, siyasetçi ve 20. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı. Başbakanlık ve Anavatan Partisi Genel Başkanlığı görevini 1989-1991 yılları arasında sürdüren Akbulut, 1987-1989 ve 1999-2000 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Doğum tarihi: 15 Kasım 1935, Erzincan olup, Ölüm tarihi ve yeri: 14 Nisan 2021, Ankara'dır.
hukuki
Genelde şu fıkra ile anılan rahmetli başbakanımız; Gazeteci sorar: İç çamaşırınızı slip mi giyersiniz? Cevap: Silip de giyerim ama silmeden de giydiğim olur :)
yeshim
Bir yerde okumuştum, güzel assolistlerimizden birini izlemeye giden rahmetli Akbulut bir istek şarkı ister ve sahnedeki soliste verilmek üzere kağıdı gönderir.
Not kağıdında aynen şöyle yazılmış "sabile şarkısını okur musunuz lütfen" Solistimiz notta yazan şarkıyı bir türlü bilemez.
En sonunda üstad Zeki Müren müdahale eder şarkının ismini söyler. Biz ayrılamayız. Şarkının sadece uyaklı kısmı aklında kalan rahmetli Akbulut sabile.nin şarkı adı olduğunu sandığı için özür dilemiş.

Eller ayır.sabile
Yıllar ayır.sabile
Yollar ayır.sabile, biz ayrılamayız..

Öyle aklıma geldi işte, ALLAH taksiratını af eylesin.

2
nurse nurse
Çok şaşırdım
yeshim yeshim
Bende şaşkınlıktan sonra gülmüştüm, fıkra gibi..
Tekrar Allah rahmet eylesin
can
erzincan hal müdürlüğünden milletvekili bakan başbakan tbmm başkanlığı kısaca cumhurbaşkan'lık hariç hepsi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol