confessions

zihnimetafor

can ciğer kuzu sarması - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 35
  2. takipçi 2
  3. puan 584

akınsoft

zihnimetafor
1995 yılında kurulan bir şirkettir. Yaptıkları programlar genel itibariyle tam başarılı değildir. Ar-ge'ye önem vermeyen yapı ve her ne kadar kurumsal bir şirket gibi görünse de patron şirketidir. Yazılımlar genel olarak hata doludur. Günlük upgrade ile hata gidermeye çalışırlar. Veritabanı ve stored presedure ler, sequancelar ve sair versiyonu güncelleme esnasında hata verir. 1997 yazılım teknolojisi ile yazılmaktadır. Kullanılan komponentler maalesef belirli kapasitenin dışına çıkamaz. 2000 bayisi olduğunu iddia eder. Aktif 100 u geçmez. Broşür ve katalogları bayisine bile ücretli olarak satar. Kendilerini küçük esnaf programı yapmaktan öteye taşıyamaz. Sürekli personel sirkülasyonu söz konusudur.

Başarılı olduğu taraflar var aslında fakat inovatif ve vizyonel hareket etmediklerinden hakettiği değeri hala yakalayamamış yerli yazılım firmamizdir.

çaya şeker atan insan

zihnimetafor
Çaya şeker atan ve atmayan arasındaki farklar<br>Atmayanlar : Gizli bir örgüt gibi çalışır. Ağına yeni avlar düşürmenin peşindedir.<br>Atanlar : Lay Lay Lom dur.<br>Atmayanlar : Sipariş ettikleri çayın yanındaki şekerleri hakları görüp biriktirirler. Bilimum tatlı yapımında kullanırlar.<br>Atanlar : çokta çay içmezler. <br>

düşen robot

zihnimetafor
Kaportası ve metal kısımları ile yazılımı Türkiye'de geliştirilmiş. Çipi vesair ürünü ve ürünlerinin tamamı Boston dynamics çakması olan Türkiye'nin çini olan ilimiz Konya'da replika edilmiş ayakta duramayan robot.
" Ay tekerim kaydı"

Sarı çizgiden çıkınca sıkıntı oluyor demek ki!

Ayrıca bu ürün ile ilgili bütün gelişimi takip eden biri olarak

Eklemeden geçemeyeceğim

esrarengiz metafor

zihnimetafor
Acı çekmeliydi insan! Var olmak için, var olduğunun bilincine varmak için! Havva'nın Adem'e uzattığı o elmanın kabuğundaki tattı beni durmadan içine çeken acımasız deprem! İnsanın cennetten kovulmasına neden olan acının tadıydı bu! İnsan dünyaya zevk sefa için değil, acı çekmek için gönderilmişti! Çünkü insanın cennete layık olmadığına karar verilmişti,otuz üç yaşında yaratılan insan,büyük bir bedene sahip ancak ufacık bir çocuktu daha o zamanlar! Acılardı büyüten insanı, ne kadar çok acı çekilmişse o kadar olgunlaşırdı insan ve ne kadar olgunlaşırsa o kadar layık olurdu cennete.

bülent ecevit

zihnimetafor
Bu siyaset tarihi ile ilgili Google amcaya danışıp salvolar sallayan yazarlarımız. Sn. Bülent Ecevit mal varlığını araştırsın bir zahmet. Onun zamanında demokrasi vardı. Bir esnaf yazarkasa fırlattı diye hükümet değişti bu ülkede. Monarşi ile yonetiliyorsunuz.

Maden kazası : yayın yasağı
Yol kazası : yayın yasağı
Tecavüz : yayın yasağı
Terör : yayın yasağı
Yolsuzluk : yayın yasağı
Sosyal medya karikatür paylaşım : soruşturma
Fikir beyanı : soruşturma
Siyasi mizah : tutuklanma

Ecevit hükümeti hatalar yapmıştır. Fakat Özgür bir Türkiye'de yaşanıyordu. Fikirlerinizi özgürce yazdığınız bu mecrada bile copy - edit - paste ile çalışmayınız.

Mizanpajiniz özgün olsun.

Özetle Sn. Bülent Ecevit Türk solunun efsane isimlerindendir. Sağa çekmeme rağmen!

gezi parkı

zihnimetafor
Bir gün herşey güzel olacak umuduyla yaşarsın ! Güzel olması için her zerrenle sarılıp hayata sımsıkı kök salmaya calisirsin bir tohum misali. Fidan olup ağaca donusunceye kadar kuşlara yuva olursun. Verdiğin meyveleri yiyebilmek adına dalını kirarlar. Yeni aşık olan masuklar isimlerinin baş harflerini kazirlar govdene üstelik. Tam bahar geldi yeserecegim derken ya yol geçer yanından yada avm konar üstüne ! Bizim umutlarimiz belediye sınırlarında park alanı olarak tanimlanmamis. Ruhlarımız bile siyasi ve ticari rant elde edebilmek için TTK kapsamında vergiye tabii edilmiş fiyat etiketleri ile süslenmiş. Artık hissediyorum diyebilmek için 6nci duyu organının kulaktan dolma vesveseleriyle nifaklaniyoruz. Öyle ki kimimiz öyle taviz verir halleyiz ki halefler vasıtasıyla yeniden yazabiliriz kitaplarimizi. En derin saygı ve maliyeti iki nefes olan (muaf) selamlarimla

türk kadını gariptir

zihnimetafor
1. Eve temizlikçi çağırır ayıp olmasın diye evi önceden temizler
2. Evi çağırdığı temizlikçiye yardım eder. Gün sonunda tam yevmiye öder
3. Bulaşık makinesine ayıp olmasın diye kirli bulaşıkları makineye koymadan önce yıkar.
4. Evde kurutma makinesi olmasına karşın mutlaka balkona çamaşır asar.

Ekler gelir peşi sıra
0 /
[email protected]