confessions

zihnimetafor

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 43
  2. takipçi 3
  3. puan 0

millet vekilleri aşı oldu mu

zihnimetafor
İddia sahibi olan DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu

Yeneroğlu iktidar ve muhalefet fark etmeksizin yaş kriterine uymaksızın bir çok millet vekillinin aşı olduğunu dile getirdi.
Kendisine 3 hafta önce teklif edildiğini ve ahlaki bulmadığı için kabul etmediğini beyan etmiştir.

Şimdi bu ülkede 20 yıldır değişen herhangi bir durum yok.
Siyasetin içerisinde olmak bir zenginler kulübüne üye olmak gibi bir durum şu anda ülkemizde.

Pandemiden ölen binlerce insanımızın vebali boyunlarınızda olsun...

haberi okumak için.
https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/deva-partili-mustafa-yeneroglu-butun-milletvekilleri-asi-oldu-6316658/

dekadens

zihnimetafor
TDK tam olarak karşılığını bulamamış olsada çürümüşlüğü ve kokuşmuşluğu tanımlamalar.
Yazar dekadens'i cümle içinde kullanır.

Peki, sana her bakışlarında senin değersiz olduğunu bas bas bağıran topluma boyun eğip seni üzmelerine ve yıpratmalarına izin verirken, sana değerli olduğunu durmadan haykıran bana böylesi davranmanı hangi etik açıklayabilir? Hangi dekadenstir bu, seni böylesi küstahlaştıran ve canımı acıtmaya cüret etmeni sağlayan?

akınsoft

zihnimetafor
1995 yılında kurulan bir şirkettir. Yaptıkları programlar genel itibariyle tam başarılı değildir. Ar-ge'ye önem vermeyen yapı ve her ne kadar kurumsal bir şirket gibi görünse de patron şirketidir. Yazılımlar genel olarak hata doludur. Günlük upgrade ile hata gidermeye çalışırlar. Veritabanı ve stored presedure ler, sequancelar ve sair versiyonu güncelleme esnasında hata verir. 1997 yazılım teknolojisi ile yazılmaktadır. Kullanılan komponentler maalesef belirli kapasitenin dışına çıkamaz. 2000 bayisi olduğunu iddia eder. Aktif 100 u geçmez. Broşür ve katalogları bayisine bile ücretli olarak satar. Kendilerini küçük esnaf programı yapmaktan öteye taşıyamaz. Sürekli personel sirkülasyonu söz konusudur.

Başarılı olduğu taraflar var aslında fakat inovatif ve vizyonel hareket etmediklerinden hakettiği değeri hala yakalayamamış yerli yazılım firmamizdir.

çaya şeker atan insan

zihnimetafor
Çaya şeker atan ve atmayan arasındaki farklar<br>Atmayanlar : Gizli bir örgüt gibi çalışır. Ağına yeni avlar düşürmenin peşindedir.<br>Atanlar : Lay Lay Lom dur.<br>Atmayanlar : Sipariş ettikleri çayın yanındaki şekerleri hakları görüp biriktirirler. Bilimum tatlı yapımında kullanırlar.<br>Atanlar : çokta çay içmezler. <br>

düşen robot

zihnimetafor
Kaportası ve metal kısımları ile yazılımı Türkiye'de geliştirilmiş. Çipi vesair ürünü ve ürünlerinin tamamı Boston dynamics çakması olan Türkiye'nin çini olan ilimiz Konya'da replika edilmiş ayakta duramayan robot.
" Ay tekerim kaydı"

Sarı çizgiden çıkınca sıkıntı oluyor demek ki!

Ayrıca bu ürün ile ilgili bütün gelişimi takip eden biri olarak

Eklemeden geçemeyeceğim

esrarengiz metafor

zihnimetafor
Acı çekmeliydi insan! Var olmak için, var olduğunun bilincine varmak için! Havva'nın Adem'e uzattığı o elmanın kabuğundaki tattı beni durmadan içine çeken acımasız deprem! İnsanın cennetten kovulmasına neden olan acının tadıydı bu! İnsan dünyaya zevk sefa için değil, acı çekmek için gönderilmişti! Çünkü insanın cennete layık olmadığına karar verilmişti,otuz üç yaşında yaratılan insan,büyük bir bedene sahip ancak ufacık bir çocuktu daha o zamanlar! Acılardı büyüten insanı, ne kadar çok acı çekilmişse o kadar olgunlaşırdı insan ve ne kadar olgunlaşırsa o kadar layık olurdu cennete.

bülent ecevit

zihnimetafor
Bu siyaset tarihi ile ilgili Google amcaya danışıp salvolar sallayan yazarlarımız. Sn. Bülent Ecevit mal varlığını araştırsın bir zahmet. Onun zamanında demokrasi vardı. Bir esnaf yazarkasa fırlattı diye hükümet değişti bu ülkede. Monarşi ile yonetiliyorsunuz.

Maden kazası : yayın yasağı
Yol kazası : yayın yasağı
Tecavüz : yayın yasağı
Terör : yayın yasağı
Yolsuzluk : yayın yasağı
Sosyal medya karikatür paylaşım : soruşturma
Fikir beyanı : soruşturma
Siyasi mizah : tutuklanma

Ecevit hükümeti hatalar yapmıştır. Fakat Özgür bir Türkiye'de yaşanıyordu. Fikirlerinizi özgürce yazdığınız bu mecrada bile copy - edit - paste ile çalışmayınız.

Mizanpajiniz özgün olsun.

Özetle Sn. Bülent Ecevit Türk solunun efsane isimlerindendir. Sağa çekmeme rağmen!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol