confessions

yola park eden arac

bir mektuptuk ulaşılamayan - teknolojist

  1. toplam giri 579
  2. takipçi 24
  3. puan 5691

yatağa mahkum eşini terk eden kadına nafaka bağlanması

yola park eden arac
daha neler göreceğiz dedirten haber.

Konya'da yaşayan 35 yaşındaki Mustafa Şeker, 1 yıl önce sol bacağında güç kaybı şikayetiyle gittiği hastanede yapılan kontrollerde, kas hareketinin kontrolünden sorumlu sinir hücrelerinin hasarından kaynaklanan nadir bir nörolojik rahatsızlık olarak bilinen ALS hastalığına yakalandığını öğrendi. Hemen tedaviye başlanırken çok hızlı ilerleyen hastalık genç adamı 7 ayda yatağa mahkum etti.
9 yıl önce evlenerek 8 ve 5 yaşlarında iki kız çocuğu bulunan eşi H.Ş. (28) de çocuklarını alarak bakıma muhtaç haldeki hasta adamı terk etti. Moral olarak iyice zayıflayan, sadece gözlerini hareket ettirerek bilgisayar programı sayesinde iletişim kurabilen Mustafa Şeker'in bakımını anne ve babası üstlenirken karşılıklı boşanma davası açıldı. Hastalığı nedeniyle bin 100 TL malulen emekli maaşı alan adamdan boşanmak isteyen eşi, çocukları ve kendisi için aylık 3 bin lira nafaka talebinde bulundu. Davanın görüldüğü Konya 4. Aile Mahkemesi ise kadına 150 TL çocuklara da 100'er TL nafaka verilmesine karar verdi.

kaynak

dünyada olağanüstü hareketlilik

yola park eden arac
Trump'ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklaması geldi. Norveç radyasyon olmadığını açıkladı.
Avrupa Birliği atamalar için toplandı.Çin ise Hong Kong olayları için toplandı.
Putin ise 14 askerin ölmesinden dolayı programını iptal etti.
Böyle bakıldığında her şey normalmiş gibi. Üst üste gelmesi dünyayı tedirgin etti.

dünyada olağanüstü hareketlilik

yola park eden arac
Dünyada liderler düzeyinde olağanüstü bir hareketlilik yaşanıyor. ABD'de Beyaz Saray'da olağanüstü hal ilan edilirken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tüm programını iptal etti. Öte yandan Çin'de de acil olarak toplanıldığı bildiriliyor. Öte yandan Avrupa Komisyonu üyeleri Brüksel'de acil toplantıya çağrıldı.

Pence acil olarak Beyaz Saray'a çağırıldı
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 'Washington'da kalmasını gerektiren bir durumun ortaya çıkması' nedeniyle acil koduyla Beyaz Saray'a çağrıldı. Beyaz Saray'da olağanüstü hal ilan edildiği bildiriliyor ancak resmi bir açıklama yapılmış değil.
Putin her şeyi iptal etti
İkinci büyük hareketlilik Rusya'da yaşanıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'çok önemli bir durum' olarak bildirilen bir nedenden ötürü tüm programını iptal etti. Putin bu hamlesinin ardından Savunma Bakanı Şoygu ile acil bir toplantı gerçekleştirdi.
Çin'de de bir şeyler oluyor
ABD ve Rusya'nın ardından Çin'den de haberler geliyor. Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi'nin de acil olarak toplandığı ileri sürüldü.
Avrupa da hareketlendi
Bu gelişmelerin son halkasını ise Avrupa oluşturdu. Aynı saatlerde Avrupa Komisyonu Güvenlik Konseyi de Brüksel'de acil bir toplantıya çağrıldı.
4

deli çocuğun güncesi

yola park eden arac
Aşağıdaki alıntıya ev sahipliği yapan başarılı bir eser.

"Bizler bozuk para gibi tükenen ömrümüzde her acıya sabrını bariyer yapan sefiller, çok ağlayan ama çok yaşamayan, her çukura düşen, hep ilk durakta inen o yolcular. Yüreğinde hep paslı kapılar açan bizler,körelmiş hayatlarında bir köpek gibi sürünen bizler!

Kendi çınar ağacına gölgelik yapan, amaçsız yaşayan bizler… Hangi sevgi sözcüğünü söylesek yalnızlıktı, hangi zamana sitem ettiysek o hayattı acı çekmeden yazamayan bizler, hiç yaşamadık, yaşıyor gibi yaptık. Bir tükenişe sizleri ortak etmeyen bizler, umudu yarınsız yarınlara saklayan insanlar!

Ve bizler bu oyunun bedelini kana kana ödeyen, kemik iliğine kadar ıstıraplarla yaşayan, minyatür bir hayatta hiçliğe koşan bizler fedakarlığını ve merhametini gözyaşlarına armağan eden bizler, hiç yaşamadık!"

fransa üniversiteye geçiş sınavı soruları

yola park eden arac
743.594 lise öğrencisinin ilk aşamada cevapladığı sorulardır.
İşte öğrencilerin cevap verdiği "klasik" ve "ucu açık" sorular

Philo L (Edebiyat) konuları:
1. Konu: Zamandan kaçmak mümkün müdür?
2. Konu: Bir sanat eseri nasıl iyi biçimde açıklanır?
3. Konu: HEGEL'den alıntılanan metni (doğa kanunları ile beşerî -hukuktan doğan-kanunların arasındaki farka dair) açıklayınız.

Philo ES (Ekonomik ve toplumsal):
1. Konu: Ahlak, en iyi siyaset midir?
2. Konu: Emek, insanları ayrıştırır mı?
3. Konu: LEIBNIZ'ten alıntılanan metni (özgürlük, daha doğrusu özgür irade üzerine) açıklayınız.

Philo S (Bilim):
1. Konu: Çok sayıda kültürün varlığı insan türünün birliği önünde engel oluşturur mu?
2. Konu: Ödevlerini tanımak, özgürlüğünden vazgeçmek anlamına gelir mi?
3. Konu: FREUD'dan alıntılanan metni (bilimsel araştırmanın zaman içinde seyri üzerine) açıklayınız.

Philo T (Teknolojik):
1. Konu: Yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır?
2. Konu: Kanunlar bizi mutlu edebilir mi?
3. Konu: MONTAIGNE'den alıntılanan metni (bilgi üzerine) açıklayınız.

kaza yapan tırı yağmalayan halk

yola park eden arac
çorumda yaşanan üzücü olayın başrolünde olan halktır. kaza yapan bir tırın kasasında yer alan tüm karpuzları yola saçılmış. çevre insanlarımızda bunu fırsat bilip hiç yüzleri kızarmadan seçip eleyerek beşer beşer arabalarının garajlarına doldurmuşlardır. insanlıktan günbegün uzaklaştığımız bu zaman diliminde daha şaşırmayacağımız nice haberler göreceğimizden eminim.

bukelemun

yola park eden arac
Sürüngenler sınıfına ait bir hayvan türü. bu hayvanları diğer sürüngenlerden ayıran en önemli özellikleri istedikleri duygulara, ortamlara göre renklerini değiştirebiliyor olmaları.dilleri ise boylarından 1 ila 1 buçuk kat büyük olabilmektedir. Ayrıca dillerini kullanma hızları ise çok kuvvetlidir. Bir jet uçağına göre 5 kat daha hızlı kullandıkları iddia edilmiştir.

0 /
Sözlük
döviz kurları canlı